Sari la conținut
Forum Roportal
tjedy2000

Monica Columbeanu

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Oricum, eu pe Monica nu o bag la categoria "curve". Deloc.

Cum sunt cele care isi inseala sotul cu altii? Cum sunt cele care se culca cu 3 pe zi pentru 100 de euro? Cum sunt cele care in loc sa stea sa invete fac sex oral in toaleta scolii?

Nu stiu cum sunt, poate nici ele nu-s curve, sau da?

Judecam prea usor.........O tanara s-a casatorit cu un nene mai batran pentru bani. Si ce? Ea face un act de caritate prelungindu-i lui perioada "tanara" a vietii, ea are foloase materiale. este pur si simplu un schimb, o afacere, din care fiecare isi ia profitul

Fie si asa cum spui.

Ai copii ?

Si mai precis.

O fata asa, cam de 13-14 ani ?!

Altceva.

Am vazut ca cei de la Agentia de Monitorizarea Presei (parca), au scos nici mai mult nici mai putin, un manual de uitat la tv.

Manual pe care se straduiesc sa-l bage in programa scolara.

Unde sa li se explice copiilor ca Monica si Iri nu sunt modele de urmat.

Ei sunt practic niste personaje.

Intr-o comedie grotesca.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Fie si asa cum spui.

Ai copii ?

Si mai precis.

O fata asa, cam de 13-14 ani ?!

Altceva.

Am vazut ca cei de la Agentia de Monitorizarea Presei (parca), au scos nici mai mult nici mai putin, un manual de uitat la tv.

Manual pe care se straduiesc sa-l bage in programa scolara.

Unde sa li se explice copiilor ca Monica si Iri nu sunt modele de urmat.

Ei sunt practic niste personaje.

Intr-o comedie grotesca.

 

Ai dreptate......din cate stiu, eu nu am afirmat nicaieri ca mediatizarea cuplului e o treaba constructiva.

Nu am copii inca, sper insa ca voi avea......Poate ai vrut sa ma intrebi ce as face daca ar incepe o relatie cu un mosneag bogat? Nu stiu sa iti raspund clar insa un lucru stiu sigur: nu as renega-o, nu as ameninta-o.As incerca sa vad care e motivul ei pentru care face asta......

Eu cred ca nici ca iubit, nici ca parinte, nici ca.....frate, sora.....nu poti schimba nimic din comportamentul social al celui de langa tine.....indiferent cata autoritate ai avea in fata lui. Cei care spun ca "se schimba " pentru cineva.....joaca o piesa de teatru , atat cat pot, apoi revin la vechea formula.

Sigur ca cei mai sus mentionati nu sunt personaje demne de urmat.....eu vorbeam de genul de relatie, cu publicitatea nu sunt de acord....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu cred ca nici ca iubit, nici ca parinte, nici ca.....frate, sora.....nu poti schimba nimic din comportamentul social al celui de langa tine.....indiferent cata autoritate ai avea in fata lui.

 

Nu, nu poti schimba. Dar poti inspira. Copii se inspira din ceea ce vad, aud si simt. Omul de langa tine se lasa inspirat de atotudinea ta fata de el dar si a ta fata de viata, in general. De aceea tonul face muzica. Propriul exemplu si fel de-a fi scrie simfonia unei relatii.

 

Monica este o fetita netrezita, chair daca face lucruri de adult. Preadolescentele isi exprima nevoi mature. Nici nu stii daca sa le tratezi prin prisma necesitatilor lor exprimate sau inchipuite, ori prin prisma varstei pe care nu si-o mai traiesc.

 

Media cultiva aceste nevoi. Te face sa te simti ca nu esti integrat daca nu-ti doresti, ca totata lumea, anumite lucruri, daca nu pui pret pe anumite valori. Este destul de greu sa-ti menajezi originalitatea si constiinta. Iar cei care cauta modele nu le gasesc. Nici acasa, de multe ori. Sau nu sunt destul de puternice sa contarcareze presiunea strazii, sa insufle curajul de a fi ei insisi.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Oricum, eu pe Monica nu o bag la categoria "curve". Deloc.

Cum sunt cele care isi inseala sotul cu altii? Cum sunt cele care se culca cu 3 pe zi pentru 100 de euro? Cum sunt cele care in loc sa stea sa invete fac sex oral in toaleta scolii?

Probabil ca nu stii despre Monica mai mult decat se vede in emisiunea ei TV. Pe internet gasesti si alte filme cu Monica, nu doar pe cele cu dineuri si shoping.

 

Nu stiu cum sunt, poate nici ele nu-s curve, sau da?

Judecam prea usor.........O tanara s-a casatorit cu un nene mai batran pentru bani. Si ce? Ea face un act de caritate prelungindu-i lui perioada "tanara" a vietii, ea are foloase materiale. este pur si simplu un schimb, o afacere, din care fiecare isi ia profitul

din cate stim cu totii, practicarea relatiilor sexuale pentru obtinerea de foloase materiale se numeste .....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu minimalizez nimic. De ce nu poti face diferenta intre "a discuta un caz" si a "te raporta personal " la el.....Dragostea este cel mai important sentiment, lucru, suflu care ne anima.....Nu ar trebui sa se intample multe lucruri urate in "interiorul" ei, acolo unde este prezenta.

Dar se intampla si despre asta discutam.

 

Apoi.....e gresit sa spui "poate e bine ca vezi lucrurile asa" . Nu ai de unde sa sti cum vad lucrurile in ceea ce ma priveste pe mine insa in cazul de fata imi mentin parerea :scooter:

 

Probabil ca nu stii despre Monica mai mult decat se vede in emisiunea ei TV. Pe internet gasesti si alte filme cu Monica, nu doar pe cele cu dineuri si shoping.

 

 

din cate stim cu totii, practicarea relatiilor sexuale pentru obtinerea de foloase materiale se numeste .....

 

 

 

Da Paul, ai dreptate.....se numeste cumva toata treaba asta. Numai ca denumirea nu este universala.

Si scuza-ma.........care nu are "bube" din tinerete sa arunce primul piatra. Dar oricum, nu stiam de filmulete asa ca as fi chiar curioasa sa o vad si in alte ipostaze

Sa fim seriosi, toti facem greseli in viata iar cei dragi de langa noi nu fac abstractie. Ele sunt de "condamnat" in functie de felul in care se raporteaza cel de langa tine la fapta ta......

Un avort e o crima asa cum sexul pe bani se numeste prostitutie.......Zic si eu asa.....

 

Repet - nu moralitatea Monicai o apar eu.......consider ca sunt fapte mult mai "penale". Ce fac ei rau: isi vand imaginea , influentand negativ adolescentii - eventual.

 

Nu, nu poti schimba. Dar poti inspira. Copii se inspira din ceea ce vad, aud si simt. Omul de langa tine se lasa inspirat de atotudinea ta fata de el dar si a ta fata de viata, in general. De aceea tonul face muzica. Propriul exemplu si fel de-a fi scrie simfonia unei relatii.

 

Monica este o fetita netrezita, chair daca face lucruri de adult. Preadolescentele isi exprima nevoi mature. Nici nu stii daca sa le tratezi prin prisma necesitatilor lor exprimate sau inchipuite, ori prin prisma varstei pe care nu si-o mai traiesc.

 

Media cultiva aceste nevoi. Te face sa te simti ca nu esti integrat daca nu-ti doresti, ca totata lumea, anumite lucruri, daca nu pui pret pe anumite valori. Este destul de greu sa-ti menajezi originalitatea si constiinta. Iar cei care cauta modele nu le gasesc. Nici acasa, de multe ori. Sau nu sunt destul de puternice sa contarcareze presiunea strazii, sa insufle curajul de a fi ei insisi.

 

Asa e, dar tin sa mai fac o paralela. Daca ar fi sa aleg intre a vedea showul Monicai - destul de ridicol si frustrant....insa "in familie" .....si showurile Laurei Andresan, tot la Monica m-as uita.......Chiar, de ce nu discutam putin si de Laura Andresan.....Care e mai "morala" pana la urma? :cheers:

Editat de joannahart

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

O cunosc pe Monica personal...

tot ce vedeti la tv este prea putin :scooter:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
O cunosc pe Monica personal...

tot ce vedeti la tv este prea putin :cheers:

 

Da-ne detalii :scooter:

Sau macar spune-ne cum e ea......in afara ecranului.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Da-ne detalii :scooter:

Sau macar spune-ne cum e ea......in afara ecranului.

Pai m-am intalnit cu ea pe la cateva "baute mondene" ... este o persoana cu nasul pe sus... vrea sa dea dovada de maturitatea unei femei de clasa, dar este doar un copil...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pai m-am intalnit cu ea pe la cateva "baute mondene" ... este o persoana cu nasul pe sus... vrea sa dea dovada de maturitatea unei femei de clasa, dar este doar un copil...

 

 

Poate ca are atitudinea asta deoarece in mare parte e "atacata" tot timpul nu? Cand oamenii te agaseaza si se amesteca in mod constant in existenta ta, iti pierzi increderea in ei......si pui un scut intre tine si restul.

Se intampla si la oamenii de rand, nu numai la "vedete"....cred eu.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Poate ca are atitudinea asta deoarece in mare parte e "atacata" tot timpul nu? Cand oamenii te agaseaza si se amesteca in mod constant in existenta ta, iti pierzi increderea in ei......si pui un scut intre tine si restul.

Se intampla si la oamenii de rand, nu numai la "vedete"....cred eu.

Nu ma refer la viata ei de familie... castiga si ea destul de bine, mai zilele astea am auzit ca a luat 200 si ceva de mii de pe urma unor contracte in italia...

Eu mi-am format o idee proasta despre ea, mai sunt si alti oameni bogati in tara asta :scooter: Nu doar Iry al ei. Vis-a-vis de Irinil am o parere buna, este un geniu in materie de afaceri, un foarte bun negociator...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×