Sari la conținut
Forum Roportal
jony1

Haideti sa scriem o poveste impreuna !

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

(Luna este al doilea obiect ceresc ca strălucire (magnitudine aparentă), după Soare. De asemenea, Luna şi Soarele au aproximativ acelaşi diametru angular, lucru ce face posibile eclipsele solare.

 

Sursa: wikipedia

 

Dar nu luna il facea curios (luna avea lumina ei stranie): Nu mai vazuse asa frumusete, lumina lunii patrundea printr-o falie deschisa in tavanul pesterii si ea...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
... mergi si te trateaza, obsedat sexual ce esti! Te urasc, tampitule!

Woark pierdu iar doi dinti, fata lui cerea acum palme dar Woark nu prea se simtea bine pe intuneric si in plus isi musca si limba cu dintii ramasi, lacrimile ii curgeau pe obraji si se auzeau pe galerie pic, pic, pic iar Woark se facu din ce in ce mai mic: -Ce sa insemne tampitule: Stapanul imi zicea prostule...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Woark pierdu iar doi dinti, fata lui cerea acum palme dar Woark nu prea se simtea bine pe intuneric si in plus isi musca si limba cu dintii ramasi, lacrimile ii curgeau pe obraji si se auzeau pe galerie pic, pic, pic iar Woark se facu din ce in ce mai mic: -Ce sa insemne tampitule: Stapanul imi zicea prostule...

...-Inchide usa ! Si eu ca sa-i fac placere o inchideam desi imi vorbea frumos. Trebuie ca s-a speriat de mine ! Woark repede o lua spre inapoi : Ma duc sa-i inchid si ei usa si atunci o sa vada ca sunt cumsecade ... Desi nu-i placea intunericul ba poate tocmai de aceea caci lumina lunii incepea din nou sa se vada...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
...-Inchide usa ! Si eu ca sa-i fac placere o inchideam desi imi vorbea frumos. Trebuie ca s-a speriat de mine ! Woark repede o lua spre inapoi : Ma duc sa-i inchid si ei usa si atunci o sa vada ca sunt cumsecade ... Desi nu-i placea intunericul ba poate tocmai de aceea caci lumina lunii incepea din nou sa se vada...

... si reaparu la ea...si ea...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ea ? ... nimic ... vazuse un alt el mai altfel, asa ca ...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

...zise pe un ton indiferent: ,,-Ai venit sa inchizi usa sau ce ?" Dar Woark ramasese cu gura cascata caci nu mai vazuse asa frumusete iar cei 4 dinti rupti din fata nu-l faceau sa fie mai frumos ca nici nu era: Lumina lunii o facea pe ea si mai frumoasa decat era iar pe el mai urat. Ea vazu ca e inlemnit si deveni mai prietenoasa: ,,-Poti sa inchizi gura. De unde vii si al cui esti ?"... ,,-Vorbeste, te rog."

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Woark inchise masinal gura si facu din buze o grimasa tremuratoare care cu chiu cu vai parea a zambet dar fata lui paru de indata mai pamanteasca caci nu se mai vedeau dintii din fata care nici nu mai erau. Fata zambi:,,- De unde vii si al cui esti ?"...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×