Sari la conținut
Forum Roportal
TripleH

Zei sau Dumnezeu?

Postări Recomandate

Bn eu nu ma leg de religii,fiecare cu parerea lui .Apropo de faza cu zeii ,eu personal nu credin zei ,doar in Dumnezeu

vom afla toate curiozitatile astea cand ne vom asterne in cer ,daca suntem demni pt asta .Oamenii sunt rai si pacatosi si nici odata nu putem fi egali cu Dumnezeu . :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

bineinteles ca nu ne putem compsra cu D-zeu si nici nu trebuie sa facem asta pt ca si Iisus,cat a fost pe Pamant s-a crezut cel mai mare pacatos,ducandu-se la botez in randul cu cei pacatori si eretici.Si lucrul curios este ca toti sfintii cand au fst pe pamant la fel se credeau.Noi nu vom putea fi niciodata ca dansii,pt aceea ne-a lasat o viata pe pamant pt a putea evoula si a ne apropia mai mult de el.Unii s-au putut apropia asa de tare incat incep sa faca asa numitele "miracole" vindecand sau vazand viitorul.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
bineinteles ca nu ne putem compsra cu D-zeu si nici nu trebuie sa facem asta pt ca si Iisus,cat a fost pe Pamant s-a crezut cel mai mare pacatos,ducandu-se la botez in randul cu cei pacatori si eretici.Si lucrul curios este ca toti sfintii cand au fst pe pamant la fel se credeau.Noi nu vom putea fi niciodata ca dansii,pt aceea ne-a lasat o viata pe pamant pt a putea evoula si a ne apropia mai mult de el.Unii s-au putut apropia asa de tare incat incep sa faca asa numitele "miracole" vindecand sau vazand viitorul.

 

aci nu ai dreptate orice entitate poate sa evolueze pana la stadiul de fiu de dumnezeu si dincolo

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Bn eu nu ma leg de religii,fiecare cu parerea lui .Apropo de faza cu zeii ,eu personal nu credin zei ,doar in Dumnezeu

vom afla toate curiozitatile astea cand ne vom asterne in cer ,daca suntem demni pt asta .Oamenii sunt rai si pacatosi si nici odata nu putem fi egali cu Dumnezeu . :lol2:

 

pai..tocmai de aia se presupune ca ar trebui sa existe d`zeu :P ... o entitate creatoare, superioara care sa ne poata indrepta si arata calea cea buna.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
pai..tocmai de aia se presupune ca ar trebui sa existe d`zeu :lol2: ... o entitate creatoare, superioara care sa ne poata indrepta si arata calea cea buna.

 

sa inteleg ca tu nu crezi in dumnezeu?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
aci nu ai dreptate orice entitate poate sa evolueze pana la stadiul de fiu de dumnezeu si dincolo

 

Dar eu nu am spus ca nu poti sa ajungi sfant.Desigur ca poti....asa cum am mai spus.Lumea aceasta exista pt ca sa putem evoula .Dar dincolo de fiu al lui D-zeu,nu ai cum pt ca mai intai este D-zei Tatal Atotputernicul,apoi Fiul Sau Iisus,Sf Maria.Acestia sunt Marile Lumini si ca sa devii mai presus de dansii nu vad cum am putea noi pamantenii,daca nici marii sfinti,care daca citim despre dansii,cat au suferit,cat au fost torturati,nu au putut sa-l "intreaca" pe Iisus,apoi pe D-zeu

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
pai..tocmai de aia se presupune ca ar trebui sa existe d`zeu :flowers: ... o entitate creatoare, superioara care sa ne poata indrepta si arata calea cea buna.

nu crezi in Dumnezeu?? :airkiss:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×