Sari la conținut
Forum Roportal
ina raluca

problema.. :((

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

deci...pc`ul meu a cam luat`o razna...se deschide si inchide foarte greu.odata ce se deschide imi apare fereastra C:.orice instalez pe el, a doua oara cand il deschid nu mai exista..nu retine nici macar arhiva de mess!! ce pot sa fac??? :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
deci...pc`ul meu a cam luat`o razna...se deschide si inchide foarte greu.odata ce se deschide imi apare fereastra C:.orice instalez pe el, a doua oara cand il deschid nu mai exista..nu retine nici macar arhiva de mess!! ce pot sa fac??? :P

 

Formateaza hard-disk-ul si reinstaleaza sistemul de operare. Apoi instaleaza un antivirus bun.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Formateaza hard-disk-ul si reinstaleaza sistemul de operare. Apoi instaleaza un antivirus bun.

 

 

am incercat...dar nu ma lasa sa reinstalez.imi da eroare..cum k lipseste un fisier windows.ce sa fac?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
am incercat...dar nu ma lasa sa reinstalez.imi da eroare..cum k lipseste un fisier windows.ce sa fac?

incearca alt CD de windows

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dute la un prieten cu HDD-ul, descarca toate datele pe alt hardisc si formateaza-l. Eventual fa si o scanare de bad-uri(HDTUNE eventual)ca nu se stie niciodata ce surprize mai gasesti. Vi cu el acasa si iti instalezi sis de operare

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cata memorie RAM ai? Ai o configuratie ceva ? Incearca sa defragmentezi hdd-ul vezi cu merge. Este necesara daca ai scris si ai sters multe fisiere. Dar cel mai bine sa salvezi datele undeva si sa il formatezi tot. Daca nu iti citeste fisierul acela incearca cu alt CD windows ori alt cd-rom. Nu este exclus sa aiba si memoria RAM o vina. Eu am avut o problema cu copiatul fisierelor de pe CD am schimbat memoria RAM si merge ca uns :lol2:

Editat de Cristi^

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Doar ce e pe C: dispare la formatarea discului C. Restul partitiilor raman intacte.

Editat de Paul Brahtl

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×