Sari la conținut
Forum Roportal
kyroptus

...matrimoniale

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Un biletel gasit in cutia de posta proprie si personala. E de vreo doi ani, nu stiu unde e domnul acum sau daca si-a gasit fericirea intre timp... Oare mai are rost sa sun? :think:

 

post-25012-0-40392500-1509702279_thumb.jpg

  • Upvote 5

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Un biletel gasit in cutia de posta proprie si personala. E de vreo doi ani, nu stiu unde e domnul acum sau daca si-a gasit fericirea intre timp... Oare mai are rost sa sun? :think:

 

attachicon.gif1548032_10205356504856943_8692469392217045207_o.jpg

Wow...:) "Domnul" este full options Editat de Arielix

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Naspa, scrie ca e doar pentru doamne si domnisoare, inseamna ca eu nu am sanse ...

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Un biletel gasit in cutia de posta proprie si personala. E de vreo doi ani, nu stiu unde e domnul acum sau daca si-a gasit fericirea intre timp... Oare mai are rost sa sun? :think:

 

 

 Seamana cu scrisul lu' tata.

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Bunā☺sunt Suflet de Bārbat,tandru cu simțul umorului si intelingent pentru Femeie....

Masculu Alfa pentru bārbați.
Caut Suflet de femeie compatibil cu mine ,sā- i luminez viața,(sā-i înfrumusețez zilele ,sā-i umplu nopțile )la care sā vād in ochii ei tot restul vieții mele. Dacā simți ceva Zambeşte☺(mesaj )si am sā ti ating sufletul.Vă invit la o întâlnire la o cafea pe canapea in salon la media ,ascultăm muzică,să mă cunoşti mai bine.Daca vrei să mi oferi ceva ai comentariul la oaspeți , mă mulțumesc si cu nr de☎sau alte mijloace de apreciere .Vă invit la întâlnire in salon la media filme.

 

:ill:

  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Motto (din Biblie) ===> .. Rut: 3/versete 8+9+10+11.
Sunt [nume] din Reșița, județul Caraș-Severin, mutat de prin noiembrie--2021 în sătucul R din comuna G din județul (), 58 ani (împliniți acum la început de ianuarie--2024), înălțime: 176 cm., nefumător, intelectual pasionat de cunoașterea și trăirea principiilor Dumnezeirii și suflet-pereche al Aceleia despre care am visat (cândva la final de an 2013) că găsea (metaforic) împreună cu mine diamante gata fațetate și șlefuite, în apa foarte limpede a unui râu de munte, însă pe care încă NU am găsit-o (vezi, pentru rațiuni mântuitoare = soteriologice, și website-ul: thecreatorscalendar.com ), ... fost premiant Întâi și medicinist-generalist pensionat din studenție (depresie schizo-afectivă după ce am fost abandonat în cursul unei prime-iubiri neîmpărtășite) și divorțat din 1996, am un singur copil = o fiică născută în 1991, iar ea este deja pe contul ei propriu...
Acum (de prin anul 2002 deja) sunt suficient de echilibrat sufletește și nu mai depind de medicamente, totuși singurătatea nu mă prea ajută să îmi revin complet, așa că aștept să apară o viitoare soție pentru mine, asemănătoare la caracter cu Ligia a lui Sergiu Nichescu (vezi pe internet povestea acestor Sergiu și Ligia Nichescu)(mie nu îmi lipsesc brațele fizice, ci doar îmi sunt încă relativ blocate, din pricina dezcurajării, unele sub-componente și angrenaje sufletești). În primul rând pe baza principiului Biblic de tip .. ieremia: capitolul 31/verset 22 .. sunt de găsit la numerele de telefon (la nevoie, în față cu prefix de România, desigur): .. []
= * * * =
Am intrat pe Calea Pocăinței creștine (botezat în septembrie--2001) în cadrul unei comunități creștine de adventiști sâmbătari-reformiști, însă în prezent: deși nu mai sunt membru în nici un registru omenesc al vreunei adunări religioase, DA, mă lupt smerit ca, prin Duhul Sfânt, să rămân cu maximă seriozitate între limitele binecuvântate ale Cărării Înguste a Neprihănirii, păzind în continuare Luni-Noi și Sabatele de Ziuă a Șaptea, în conformitate și cu Matei: 7/versete 13+14 și Amos: 7/versete 7+8 și Exodul=ieșirea: 23/verset 2 și iacov: 1/versete 16+17 în tandem cu ieremia: 6/versete 16+17 și isaia: 66/verset 23...
* * * * *
De asemenea, vă invit să urmăriți filmul: "Vălul pictat" din 2006 (cu Naomi Watts). Dacă nu l-ați văzut încă, vi-l recomand. Dacă l-ați văzut deja, vreau să știți că eu mă prezint a fi cumva (din punct de vedere profesional--epistemologic) precum medicul din acest film, doar că eu lupt acum mai mult pentru curăție spirituală, ca fundament al unei înnoiri reale a vieților umane, în acord deplin și cu principiile din Matei: 23/verset 26 și Romani: 12/versete 1+2...
Dacă dumneavoastră nu vă regăsiți cumva nicidecum în postura de viitoare soție pentru mine, atunci: pentru găsirea (cândva în vreun viitor apropiat) a acelei femei viitoare soție pentru mine, care se va fi dovedind a fi Aleasa Duhului Sfânt pentru mine, poate că, în vreo dezirabilă circumstanță, eventual veți fi având în raza dumneavoastră de socializare vreo femeie cu vârstă cuprinsă preferabil cam între 31--62 ani (dintre colegele, vecinele, cunoștințele dvs.)(DA, de la 31 ani în sus, până înspre 62 ani inclusiv)..., realmente liberă din punct de vedere al stării ei civile și sentimentale, căreia ați putea să îi re-transmiteți acest mesaj al meu, fără ranchiună și fără prejudecăți...
Vă mulțumesc! ...

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dacă sunt doritoare, PM me, am datele de contact și numele domnului. Cu d mic.

P.S. Săracu, totuși. Multă lume amărâtă.

Editat de Amarena
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ajajajajajjjjjjj!!!    Cat de grea este viata pentru unii.:mda:

Odata cand au aparut in computer site-urile Matrimoniale, o romanca ma roaga sa-i caut un barbat bun.   Fara sa ma gandesc ii promit.

Merg in site-ul respectiv si acolo trebuie sa ma descriu si altele, altfel nu va fi transmis mesajul celor interesati.  

Ma suna unu si ma intreaba cate kg am???  si pe cate scaune incap in avion, ca a patit cu cineva de mare masura.

Altu voia sa afle cum m-as comporta cu o teenagera de 14 ani??? ca maica-sa a murit si la Cina la Luminari si ea va fi cu noi la masa.

Este extrem de geloasa fata pe oricare femeie cu care el ar intra in discutie si din astea.  

Degeaba le spuneam ca nu e pentru mine cautarea, nu ma credeau si voiau sa vina imediat sa ma vada.   

Niciunu nu voia o femeie care nu stie sa conduca masina, nu stie sa foloseasca computerul, care bea si nu stie engleza!!!   

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 8 ore, Amarena a spus:

Dacă sunt doritoare, PM me, am datele de contact și numele domnului. Cu d mic.

P.S. Săracu, totuși. Multă lume amărâtă.

Dar si 1,76... tristuț.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×