Sari la conținut
Forum Roportal
sneji

Cancer de col uterin

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Am luat rezultatul de la tomografie si vezica nu este afectata. Doar colul si ganglionii. Stadiul este III B. Urmeaza sa faca raze si in functie de rezultat se va decide daca o opereaza. Cand am iesit de la medicul oncolog, am rasuflat usurata ca nu e stadiul 4, insa ce am gasit pe net(cautand informatii despre stadiul III B)m-a demoralizat rau...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara! Sunt noua pe acest site, va rog sa ma ajutati, mama mea a facut un RMN si la rezultat i-a iesit ca are tumora de col uterin. Trebuie sa fie operata adica scos uterul si ovarele, medicul de familia ne-a recomandat sa mergem la Cluj la institutul de oncologie pt. ca acolo sunt cei mai buni medici din cate ne-am spus. In Brasov de unde suntem noi nu am gasit un medic bun in care sa avem incredere, ma poate ajuta cine,care sa operat de asa ceva in Brasov? Sau in Cluj daca imi poate da cineva inforametii? multumesc.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

https://evz.ro/doliu-urias-in-politia-romana-a-murit-in-floarea-varstei-vestea-i-a-ingenuncheat.html

*O reamintire este si acest caz trist ca sa se faca testari anuale pentru a fi depistat in faza incipienta cancerul, cand se poate trata.*

"Tânăra polițistă de frontieră Angela, în vârstă de doar 31 de ani, a murit. Familia, prietenii și apropiații au fost zguduiți de această veste cumplită. Trecerea sa din viață a fost anunțată de reprezentanții Sindicatului din Poliție Europol, care și-au luat rămas-bun de la agenta din Sighetu Marmației, Maramures."

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Femeile primesc reducere 50% la vaccinul HPV. Rafila: O nouă şansă împotriva cancerului!!!

"Vaccinul HPV este un vaccin care oferă protecție împotriva infecțiilor cu papilomavirus uman (HPV).   HPV este un grup de virusuri transmisibile prin contact sexual și care pot cauza diverse afecțiuni, inclusiv leziuni genitale și cancer cervical.   Vaccinarea HPV este esențială pentru prevenirea acestor afecțiuni și a complicațiilor asociate, şi se aplică femeilor cu vârste cuprinse între 19 şi 45 de ani."                      capital.ro

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×