Sari la conținut
Forum Roportal
publitec

perioada de acomodare in casatorie

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

buna dimineata

 

sunt casatorita de cateva luni si deja avem probleme in casnicie.

sotul meu este un pic cam gelos, dar nu asta ar fi pb asa grava, dar este foarte incapatanat

si orgolios.

ar vrea sa ia numai el hotarari fara sa tina seama si de sfatul meu.

problema este ca nici eu nu sunt o femeie moale, ci sunt stapana pe piciorele mele

pe jobul pe care il am, m-am descurcat singura pana sa apara el si o pot face si acum cu succes.

am senzatia ca sufera ca imi este mie inferior (este doar o parere), ca nu ar avea de ce.

amandoi suntem doua pietre tari care vrem sa scoatem adevarul in fata. (adevarul fiecaruia)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
buna dimineata

 

sunt casatorita de cateva luni si deja avem probleme in casnicie.

sotul meu este un pic cam gelos, dar nu asta ar fi pb asa grava, dar este foarte incapatanat

si orgolios.

ar vrea sa ia numai el hotarari fara sa tina seama si de sfatul meu.

problema este ca nici eu nu sunt o femeie moale, ci sunt stapana pe piciorele mele

pe jobul pe care il am, m-am descurcat singura pana sa apara el si o pot face si acum cu succes.

am senzatia ca sufera ca imi este mie inferior (este doar o parere), ca nu ar avea de ce.

amandoi suntem doua pietre tari care vrem sa scoatem adevarul in fata. (adevarul fiecaruia)

mi se pare mie sau intri pe net pe ascuns, si a aflat?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
buna dimineata

 

sunt casatorita de cateva luni si deja avem probleme in casnicie.

sotul meu este un pic cam gelos, dar nu asta ar fi pb asa grava, dar este foarte incapatanat

si orgolios.

ar vrea sa ia numai el hotarari fara sa tina seama si de sfatul meu.

problema este ca nici eu nu sunt o femeie moale, ci sunt stapana pe piciorele mele

pe jobul pe care il am, m-am descurcat singura pana sa apara el si o pot face si acum cu succes.

am senzatia ca sufera ca imi este mie inferior (este doar o parere), ca nu ar avea de ce.

amandoi suntem doua pietre tari care vrem sa scoatem adevarul in fata. (adevarul fiecaruia)

 

Bingo - acolo e buba - inchipuita sau nu, atata timp cat prin purtarea ta el continua sa aibe impresia ca asa il privesti tu - nu va fi pace

DIMPOTRIVA

Actioneaza pana nu e prea tarziu. Sper ca nu e unul din cazurile in care v-ati cunoscut prea putin inainte de casatorie si nu ati observat ca doua sabii nu incap intr-o singura teaca...

 

:o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu am fot prieteni prea mult timp inainte de casatorie.

aproape un an.

in prietenie era ok, dar acum dupa casatorie s-a schimbat ceva in comportamentul lui.

 

ce sa afle?

nu am nimic de ascuns...

nu am relatii cu barbati, nu stiu ce ar putea afla?

 

s-ar putea sa ai dreptate...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu merg pe principiul ca intr-o relatie oricare ar fi ea (casatorie, prietenie) partenerii sunt egali, tu daca simti ca esti superioara fara sa vrei ii transmiti asta si lui si el actioneaza ca atare.

Primul an este poate printre cei mai grei, eu as zice ca si al doilea este la fel :o:, eu personal asa am simtit.

 

Trebuie sa invatati sa va stapaniti furia, nervii si comunicati mult, mult mai mult.

 

Bafta multa

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

iti multumesc, s-ar putea sa ai dreptate in ce priveste anii de acomodare.

s-ar putea sa ii transmit faptul ca eu sunt invatata sau vreau ceva mai mult de la viata,

decat vrea el...

poate gresesc , dar ce sa fac?

asta a fost stilul meu de viata, vreau sa stimt ca am un barbat langa mine.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

de cand face niste faze de genul asta, nu stiu care mai sunt sentimentele mele...

am vazut ceva care nu-mi place si deocamdata m-a cam dat inapoi...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×