Sari la conținut
Forum Roportal
Darianna

Ce faci cand simti ca poti pierde ce ai cladit?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Ce faci cand simti ca iti fuge pamantul de sub picioare? Ce faci cand nu iti mai poti opri lacrimile nici macar cand se uita persoana de langa tine, din autobuz, ciudat? Ce faci cand simti ca tot ce ai "ridicat" intr-un an de zile se poate prabusi intr-o clipa? Poate exagerez, dar asta simt de cateva zile, mai exact de cand am aflat ca distanta (si nu ma refer la cea fizica) dintre mine si cel pe care il iubesc se poate mari...Nu i-am cerut niciodata nimic si nici nu il voi forta in vreun fel...Nu vreau decat sa fim ceea ce suntem acum...Cei mai buni prieteni intre care o poveste de dragoste este aproape imposibila...

Sunt o persoana optimista de felul meu, poate cateodata par chiar naiva, insa am momente cand simt ca cedez...Acum este unul dintre acele momente...Nu am cerut niciodata ajutorul cuiva, de regula prefer sa tin in mine asemenea ganduri, insa...acum chiar am nevoie de sprijin...Numai de umarul cuiva pe care sa plang, de cineva care sa ma asculte fara sa ma judece...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Din mesajele tale reiese ca intre voi e mai mult o idila.Poate ca tu il iubesti ,dar el ti-a dovedit acest lucru?Atita timp cit el nu divorteaza sperantele sunt desarte.Ar trebui sa-i ceri mai mult ,daca sentimentele sunt reciproce.Pacat ca timpul trece si tu mai mult suferi ,decit esti fericita.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ce faci cand simti ca iti fuge pamantul de sub picioare? Ce faci cand nu iti mai poti opri lacrimile nici macar cand se uita persoana de langa tine, din autobuz, ciudat? Ce faci cand simti ca tot ce ai "ridicat" intr-un an de zile se poate prabusi intr-o [...................]

[snapbacca]54226[/snapbacca]

Bucura-te ca se intimpla asta acuma si nu mai tirziu. Face parte din antrenamentul pentru viata. Asa ese de fapt viata, in tot ceea ce intreprinzi ai sanse 30% sa reusesti si restul de 70% ....iti fuge pamantul de sub picioare.....Esta prima data cind te simti asa ? Altfel nu vad de ce te-ar durea asa...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Din mesajele tale reiese ca intre voi e mai mult o idila.Poate ca tu il iubesti ,dar el ti-a dovedit acest lucru?Atita timp cit el nu divorteaza sperantele sunt desarte.Ar trebui sa-i ceri mai mult ,daca sentimentele sunt reciproce.Pacat ca timpul trece si tu mai mult suferi ,decit  esti  fericita.

[snapbacca]54233[/snapbacca]

 

 

Nu as putea spune ca sufar....alaturi de el traiesc cele mai frumoase momente chiar daca le petrecem la telefon sau pe net...Nu am zis ca este casatorit pentru ca nici eu nu stiu asta cu siguranta....Am spus numai ca el mi-a zis ca este...Cat priveste dovezile lui de iubire.....se fereste de cuvinte, insa mi-a dovedit...Am mai spus.....stiu ca nu ma iubeste cu aceeasi intensitate cu care il iubesc eu, dar de asemena stiu ca ma iubeste....

 

 

El e pe cale de a lua o decizie in legatura cu viata lui....sociala, sa zicem, o decizie care ma poate afecta si pe mine. Statutul sau actual favorizeza relatia noastra, insa mi-e teama ca o schimbare ne va indeparta. Inca nu am discutat subiectul asta cu el in detaliu, dar stiu ce imi va zice...ca nu se va schimba nimic, vom fi la fel, nu ma va uita pentru ca nu are cum...CU toate astea imi este teama si simt ca il pierd, dar ceea ce este mai ciudat este faptul ca il pot pierde, nu in fata unei alte femei, asa cum se intampla de regula, ci in fata.....vietii dificile...pentru ca ne-am obisnuit cu totii sa muncim pana la epuizare ca sa realizam ceva in viata si ne vom trezi mai tarziu ca de fapt nu am facut nimic notabil de-a lungul existentei...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
iti fuge pamantul de sub picioare.....Esta prima data cind te simti asa ?

[snapbacca]54235[/snapbacca]

 

 

Poate ca nu este prima data, dar in mod sigur este prima data cand simt ca iubesc cu adevarat....de aceea ma doare atat...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ariana,inteleg perfect zbuciumul in care te afli,nu este usor cand simti ca ceea ce-ai facut nu te aduce in directia urmarita...

acuma,uita-te putin si la perspectiva care se iveste chiar sub nasul tau,asta dupa ce lacrimile se vor fi uscat,si umarul te va fi sprijinit(sufiecient,sper eu...),in sensul ca vei reusi sa incepi o alta relatie,sperand ca acum sansele sa va fie mai putin potrivnice...

mult succes iti urez in continuare,si nu uita ca nu esti singura niciodata,da?

gata,capul sus,promiti? 8)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu as putea spune ca sufar....alaturi de el traiesc cele mai frumoase momente chiar daca le petrecem la telefon sau pe net...Nu am zis ca este casatorit pentru ca nici eu nu stiu asta cu siguranta....Am spus numai ca el mi-a zis ca este...Cat priveste dovezile lui de iubire.....se fereste de cuvinte, insa mi-a dovedit...Am mai spus.....stiu ca nu ma iubeste cu aceeasi intensitate cu care il iubesc eu, dar de asemena stiu ca ma iubeste....

El e pe [.........]nu am facut nimic notabil de-a lungul existentei...

[snapbacca]54236[/snapbacca]

Stii, cred ca decit sa suferi mai bine pui problema direct pe tapet.....Stii bancul acela cu pompa....nu cred ca vrei sa patesti la fel...( cel in care unu' vrea sa mearga sa ceara de la vecin o pompa, dar timid fiind tot isi imagineaza dialoguri posibile intre el si vecin, si in final suna la usa si zice: n-am nevoie de nici o pompa sa stii, sa ti-o ... !!! Daca te intereseaza sau te intreaba cineva...) Cred ca o discutie ar prinde bine intre voi doi, mai ales ca in mintea ta relatia banuiesc ca sa-a dezvoltat mai mult decit in realitate...Incearca, n-ai ce pierde!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Stii, cred ca decit sa suferi mai bine pui problema direct pe tapet.....Stii bancul acela cu pompa....nu cred ca vrei sa patesti la fel...( cel in care unu' vrea sa mearga sa ceara de la vecin o pompa, dar timid fiind tot isi imagineaza dialoguri posibile intre el si vecin, si in final suna la usa si zice: n-am nevoie de nici o pompa sa stii, sa ti-o ... !!! Daca te intereseaza sau te intreaba cineva...) Cred ca o discutie ar prinde bine intre voi doi, mai ales ca in mintea ta relatia banuiesc ca sa-a dezvoltat mai mult decit in realitate...Incearca, n-ai ce pierde!

[snapbacca]54240[/snapbacca]

 

 

Evident ca vom discuta...trebuie....insa astept momentul potrivit...zilele astea am fost amandoi extrem de obositi si irascibili...Poate chiar maine vom discuta....stiu ca nu trebuie sa lungesc prea asteptarea....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Apropos....iti multumesc Victor Apostu....nu stiu in ce moment sa-a intamplat, dar am un anumit respect fata de tine....Nu spun ca fata de restul forumistilor, nu...insa....cred ca mi-a placut in mid deosebit un mesaj de-al tau :">

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
mult succes iti urez in continuare,si nu uita ca nu esti singura niciodata,da?

gata,capul sus,promiti? 8)

[snapbacca]54239[/snapbacca]

 

 

PROMIT!!! Sunt o fire puternica si nu ma va dobori dragostea...Insa am nevoie de multa lume in jurul meu....Astfel imi este mai usor...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×