Sari la conținut
Forum Roportal
little kid

Vietile anterioare sau previziuni ale creierului

Postări Recomandate

Sunt unele momente, pe care le intalnesc in viata de zi cu zi si am pur si simplu senzatia ca le-am mai trait. De exemplu vad doi oameni care vorbesc pe strada si desi nu ii cunosc, am senzatia ca si mai demult i-am mai vazut si desi incerc sa-mi amintesc momentul nu-mi vine in minte. Evident mai sunt si alte "faze" de genul asta si chiar nu gasesc o explicatie. Unii zic ca ar fii amintiri din viata anterioara altii doar niste senzatii ale creierului. Voi ce parere aveti?

Editat de yukari

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Evident mai sunt si alte "faze" de genul asta si chiar nu gasesc o explicatie. Unii zic ca ar fii amintiri din viata anterioara altii doar niste senzatii ale creierului. Voi ce parere aveti?

 

senzatii ale creierului legate de perceptia multipla a timpului ... :D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sunt unele momente, pe care le intalnesc in viata de zi cu zi si am pur si simplu senzatia ca le-am mai trait. De exemplu vad doi oameni care vorbesc pe strada si desi nu ii cunosc, am senzatia ca si mai demult i-am mai vazut si desi incerc sa-mi amintesc momentul nu-mi vine in minte. Evident mai sunt si alte "faze" de genul asta si chiar nu gasesc o explicatie. Unii zic ca ar fii amintiri din viata anterioara altii doar niste senzatii ale creierului. Voi ce parere aveti?

 

Am si eu aceleasi senzatii ...

Trec cateodata pe langa o persoana si imi pares FOARTE cunoscuta ... cu toate ca nu am mai vazut-o in viata mea... mi se pare f ciudat ..

La fel si senzatiile de "deja-vu" ... cand ai impresia ca s-a mai intamplat o data ceea ce ti se intampla in mom respectiv :D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am si eu aceleasi senzatii ...

Trec cateodata pe langa o persoana si imi pares FOARTE cunoscuta ... cu toate ca nu am mai vazut-o in viata mea... mi se pare f ciudat ..

La fel si senzatiile de "deja-vu" ... cand ai impresia ca s-a mai intamplat o data ceea ce ti se intampla in mom respectiv :o:

Dar si aceasta senzatie de deja-vu este valabila si in cazul pers necunoscute,la fel si cu locurile necunoscute.Atunci cand crezi ca ai mai vazut,experimentat ceva ce il vezi pt prima data este clar un Deja-Vu :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sunt unele momente, pe care le intalnesc in viata de zi cu zi si am pur si simplu senzatia ca le-am mai trait. De exemplu vad doi oameni care vorbesc pe strada si desi nu ii cunosc, am senzatia ca si mai demult i-am mai vazut si desi incerc sa-mi amintesc momentul nu-mi vine in minte. Evident mai sunt si alte "faze" de genul asta si chiar nu gasesc o explicatie. Unii zic ca ar fii amintiri din viata anterioara altii doar niste senzatii ale creierului. Voi ce parere aveti?

 

 

Shi mie mi se mai intampla ;)

Editat de white heart

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

mda se intampla si cel mai misto e cu deja -vu cand le zici ce se va intampla si rad si atunci cand se intampla raman masca

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×