Sari la conținut
Forum Roportal
singer

O floare de 1 sau 8 Martie

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

nici de onomastică să nu'i mai dăruiască flori, că poate să'şi cumpere şi singură, nu ?

Oricum nu-i sta lui capul la asa ceva :D

 

Adevarul e ca daca e mitocan tot timpul, nu stiu de ce ea se asteapta sa primeasca flori de 8 martie.

Editat de Amarena

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Buei, ea nu vrea sa se desparta!

 

:P

 

Oricum nu-i sta lui capul la asa ceva ;)

 

Adevarul e ca daca e mitocan tot timpul, nu stiu de ce ea se asteapta sa primeasca flori de 8 martie.

nebunatico ...

 

 

oricum, acum ca e rezolvata si treaba cu florile (o sa isi cumpere singurica si o sa i le fluture sub nas) hai sa gasim alt topic :D :doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
:D

 

o cunoşti ? :doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
poti sa explici mai detaliat:" Dupa ce te vei desparti de el, vei deveni o adevarata cool girl.".si apropos,nimeni nu vorbeste aici de despartire.

 

"Dar cadouri substantiale, cadouri scumpe iti face?" cunoastem multe perechi in care "ea" asteapta cadouri substantiale de 1 martie.insa in cazul nostru e vorba doar de o floare,care simbolizeaza afectiunea si delicatetea lui fata de mine,gest care nu denatureaza sub nici o forma semnificatiile "martisorului" si care fie vorba intre noi,e o traditie foarte,foarte frumoasa.

pt ca ar trebui sa te desparti! Lumea e mare, variata si.. E asa frumoasa viata cu un mitocan? :D

Editat de ActorGrabit

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu mai stiu cine ma intreba daca in anii trecuti imi oferea flori.da...insa tot la aluziile mele.adevarul e ca mi-a explicat ca la el in familie nu se obisnuia asa ceva,si de aceea lui ii vine greu sa se obisnuiasca.insa i-am spus ca pt mine eun lucru important.in fine,in seara asta mi-a spus ca pe viitor va incerca sa fie mai atent.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nu mai stiu cine ma intreba daca in anii trecuti imi oferea flori.da...insa tot la aluziile mele.adevarul e ca mi-a explicat ca la el in familie nu se obisnuia asa ceva,si de aceea lui ii vine greu sa se obisnuiasca.insa i-am spus ca pt mine eun lucru important.in fine,in seara asta mi-a spus ca pe viitor va incerca sa fie mai atent.

 

A, deci nu ti-a adus flori de 8 martie pentru ca la el in familie nu se "obisnuia" si din acest motiv ii este "greu" :D

Si pe viitor nu se stie sigur daca va fi mai atent, dar macar va "incerca" ... dupa multe sugestii si rugaminti primite din partea ta ... Hmm ... :doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Este normal ca, daca nu a vazut in familie, sa nu faca asa ceva. Asta ar explica, cumva. Dar la fel de adevarat este ca nu e o scuza si ca, daca te iubeste, trebuie sa tina cont de ce-ti doresti... Fara sa-i spui tu, daca se poate.

Eu stiu un caz :P cand el nu tine minte datele de nastere :doh:

Cand vine luna cu pricina, intreaba in prealabil, imi zici si mie, ca nu mai stiu exact, 23 sau 25? :D

Ca sa se asigure, ca stie ca are scandal pe urma ;)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Este normal ca, daca nu a vazut in familie, sa nu faca asa ceva. Asta ar explica, cumva. Dar la fel de adevarat este ca nu e o scuza si ca, daca te iubeste, trebuie sa tina cont de ce-ti doresti... Fara sa-i spui tu, daca se poate.

Eu stiu un caz ;) cand el nu tine minte datele de nastere :doh:

Cand vine luna cu pricina, intreaba in prealabil, imi zici si mie, ca nu mai stiu exact, 23 sau 25? :D

Ca sa se asigure, ca stie ca are scandal pe urma :D

 

Nu e normal nici macar daca nu a vazut in familie ... ;) Cati ani are ?

Cat despre domnul care nu tine minte zilele de nastere ori nu-i pasa ori are grave probleme de memorie ... Caz in care oricum nu e o scuza, pentru ca poate sa si le noteze undeva ... :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu e normal nici macar daca nu a vazut in familie ... :o: Cati ani are ?

Cat despre domnul care nu tine minte zilele de nastere ori nu-i pasa ori are grave probleme de memorie ... Caz in care oricum nu e o scuza, pentru ca poate sa si le noteze undeva ... :flowers:

 

are...31.problema e ca mama lui nu a ocupat deloc o pozitie privilegiata in familie.ba din contra,a fost tapul ispasitor pt toate necazurile.iar 1 sau 8 martie starnesc zambete dispretuitoare intre barbatii din familia lui...stiu ca nu e bine.pana acum s-a purtat bine cu mine,cu mici exceptii.am zis sa nu fiu paranoica si sa nu il invinovatesc pe el de toate astea si sa am rabdare.dar daca chiar nu va putea invata anumite lucruri,ma voi gandi ulterior si la masuri.insa nu vreau sa dau bir cu fugitii de la inceputul "bataliei"! :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
salutare tuturor fetelor!am venit aici cu un of,de care nu pot scapa.1 Martie,ca si 8 Martie,au trecut ca doua zile absolut banale si obisnuite,fara a primi nici macar o floare din partea prietenului meu.Desi suntem impreuna de ani de zile si stie ca pt mine e un gest important.ba chiar,cand i-am reprosat cu lacrimi in ochi,s-a suparat tot el:de ce sa imi cumpere numai el si eu nu?si ca "numai la asta nu i-a stat capul".luminati-ma si pe mine!e normal cum gandeste el?eu as spune ca nu ,insa cand il vad cu cata seninatate si cu cata vehementa se apara,pur si simpul raman fara cuvinte...

 

Eu m-as fi suparat si mai rau, crede-ma.

 

Nu e permis sa uite, ca nici noi nu uitam sa le punem masa, nu-i asa?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×