Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Si daca e pana acolo, treaba mea in ce cred..atata timp cand sunt constient ca poate ma insel, si nu ma opreste mandria sa si arat asta.

 

ori eu nu mi'am băut cafeaua, ori tu ai ceva probleme de logică ? :doh:

 

ok ... şi eu sunt crreştin- democrat şi cred

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
NU..nimeni nu poate spune nimic cu mana pe inima...dar totusi mai, o faceti, si o faceti cu o nonsalanta periculoasa.

Nu poti vb de 'bou' cand te refei la un copil, la o pustoaica..si hai sa fim seriosi enki, am avut zeci de contacte cu niste copii care voia sa se sinucida si cand le ziceam eu..nu ti-e frica de pedeapsa..raspundeau sec: 'pai, ma voireincarna si imi voi rascumpara pacatele..si in alta viata voi ajunge si sa fiu fericit'

in fine, acuma realizez ca m-am pierdut cu firea mai mult decat imi era permis..oricum am zis ce aveam de zis..daca va pasa veti face ceva, daca nu..nu.

O zi frumoasa la toti.

In primul rand nu ai citit cu atentie, cand ziceam "crezi ca boul fara sa folosesti creierul" ma refeream la acei crestini care dupa ce au citit Biblia au decis ca nu mai trebuie sa citeasca nimic altceva. Cand m-am referit la pustoaica aia, am folosit "dementa". Si nu mai incerca sa dai vina pe buddhism pentru toate ideile cretinilor care vor sa se sinucida pe motiv ca se vor reincarna, e ca si cum eu as da vina pe Isus pentru ce a facut Inchizitia.

Oricum, tu ai luat mult prea in serios topicul acela, stai tu linistit ca daca vroia sa se sinucida nu venea sa ne intrebe ce a intrebat.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
NU..nimeni nu poate spune nimic cu mana pe inima...dar totusi mai, o faceti, si o faceti cu o nonsalanta periculoasa.

corect, toţi vorbim despre un Dumnezeu, fără ca nici unul dintre noi să nu'l fi văzut ! :doh:

Editat de Ravl

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

intra la coltul trist, e una care pretinde ca vrea sa se sinucida si nu stie cum sa isi anunte parintii ca a murit. :doh:

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

sa faca putin poltreigest prin casa lor :doh: ca e la moda

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:doh: :doh: daaa. ar putea sa scrie pe o oglinda aburita unde sa o gaseasca.... ;) sau pe praful de pe mobila.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

amuzati-va, putin imi pasa de offtopicul vostru...

 

daca pana acum nu ati realizat aceasta perspectiva, macar acuma stiu ca nu veti mai avea ce oferi ca scuza constiintei data viitoare cand veti vorbi de niste 'evenimente' spirituale neprobate cu atata siguranta..fara sa mai lasati loc si de altceva..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
de ce?..pt ca poate acolo va fi mai bine decat aici.

Pentru ca nu mai merita sa traiesti cand viata e de kkt..la naiba cu toti de langa tine..are fiecare dreptul sa se sinucida,nu?

 

Intotdeauna poate fi si mai rau.

 

Dar deh, suntem prea OAMENI ca sa mai credem intr-un Dumnezeu sau in viata ..noi ne putem reincarna asa..de la natura..da va pun si eu o intrebare tampita: toti meritam oare sa fim reincarnati, daca tot e sa va cred pe cuvant?

 

si cei care se vor sinucide vor avea aceasta onoare?...eeeiii..daca da, si ce ca vor suferi?..vor suferi o viata ca sa isi spele pacatele..nu?..da lasa ca va veni alta in care se va inalta spiritual si va fi fericit, asa-i?..

 

Viata e un fel de joc,te reincarnezi iara si iara pana reusesti sa faci bun.

Reincarnarea dupa hindusi parca nu e o onoare,e o pedeapsa.Onoare e sa reusesti sa iesi din acest ciclu viata/moarte.

 

 

le ziceam eu..nu ti-e frica de pedeapsa..raspundeau sec: 'pai, ma voireincarna si imi voi rascumpara pacatele..si in alta viata voi ajunge si sa fiu fericit'

 

Ce naivi.Intodeauna poate fi mai rau.Daca se nasc in Africa intr-o tabara de refugiati.La asta nu s-au gandit.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
corect, toţi vorbim despre un Dumnezeu, fără ca nici unul dintre noi să nu'l fi văzut ! :P

IOAN 20: 29 ,,Tomo`` i-a zis Isus, ,,pentruca M'ai vazut, ai crezut. Ferice de ceice n'au vazut, si au crezut.``Tocmai asta este credinta, sa nu vezi si sa crezi, sa fi incredintat ca acele lucruri promise de Dumnezeu sunt reale!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

mdea..iar v-ati gasit o jucarie.

ca deh..asa'i romanu'..face haz de necaz si fanatism din 'realism'.

Editat de stupid_me

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×