Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Invatati copii in continuare sa creada in REINCARNARE..poate daca viata asta e de kkt si ei sunt la un nivel mai jos de a intelege de ce..aleg calea mai usoara, ca mai toti copii: sinuciderea!

de ce?..pt ca poate acolo va fi mai bine decat aici.

Pentru ca nu mai merita sa traiesti cand viata e de kkt..la naiba cu toti de langa tine..are fiecare dreptul sa se sinucida,nu?

Militati pentru cai verzi pe pereti din partea mea, dar puneti naibii patratelul rosu!..de parca ar fi avut efect vreodata patratelul asta la filmele pentru adulti..

 

Credeti in reincarnare..ce frumos..ce mirific..omul nu e constrans numai ca sa nu faca rau , ci mai ales ca sa nu ajunga sa isi faca singur rau!..ca e prost si slab si las si uneori isi atinge apogeul.d'aia!

 

Dar deh, suntem prea OAMENI ca sa mai credem intr-un Dumnezeu sau in viata ..noi ne putem reincarna asa..de la natura..da va pun si eu o intrebare tampita: toti meritam oare sa fim reincarnati, daca tot e sa va cred pe cuvant?

 

si cei care se vor sinucide vor avea aceasta onoare?...eeeiii..daca da, si ce ca vor suferi?..vor suferi o viata ca sa isi spele pacatele..nu?..da lasa ca va veni alta in care se va inalta spiritual si va fi fericit, asa-i?..

 

Religia si spiritualitatea sau non-religia si spiritualitatea are raspuns la toate si nu afecteaza cu nimic, nu?..pe naiba..e mai rea decat reclama agresiva !!

Ganditi-va ca aveti o responsabilitate cand ,om intreg la cap..de 20,30,40 de ani, scrieti cu atata nonsalanta de credintele voastre NEPROBATE!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

asa si? crezi ca se sinucid pentru ca, cred in reincarnare? :doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
asa si? crezi ca se sinucid pentru ca, cred in reincarnare? :doh:

sunt si din astia..nu ai vazut?

oare de ce nu ma mira?...

vezi la 'cum sa imi anunt parintii ca ma sinucid'..e pe pagina cu 'noutati'

 

pardon!..se numeste 'cum anunti parintii ca ai murit' cica.

Editat de stupid_me

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Asa, si care e problema?

puteam sa jur ca doar atat esti in stare sa 'argumentezi'.

 

nu sustin nici o religie, nici macar cerstinismul nu-l sustin...treaba voastra ca polemizati si va spuneti credintele..da adaugati din cand in cand si 'nu pot garanta pt asta, e doar ce cred eu si atat'..nu mai vorbiti cu atata nonsalanta despre subiecte neprobate..ca nu e cazul sa va dea mana sa o faceti.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ganditi-va ca aveti o responsabilitate cand ,om intreg la cap..de 20,30,40 de ani, scrieti cu atata nonsalanta de credintele voastre NEPROBATE!!

 

mdea, o să'i

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
puteam sa jur ca doar atat esti in stare sa 'argumentezi'.

 

nu sustin nici o religie, nici macar cerstinismul nu-l sustin...treaba voastra ca polemizati si va spuneti credintele..da adaugati din cand in cand si 'nu pot garanta pt asta, e doar ce cred eu si atat'..nu mai vorbiti cu atata nonsalanta despre subiecte neprobate..ca nu e cazul sa va dea mana sa o faceti.

Si tot nu mi-ai zis care e problema. Ca aia vrea sa se sinucida ca sa se reincarneze mai repede in alta viata? Pai ce vina are religia buddhista ca ea e dementa si nu a inteles nimic din reincarnare? La fel de bine putea sa fie crestina si sa decida sa se sinucida sa ajunga in rai (sau iad, daca e masochista). Bine, toate astea presupunand ca ala nu e un topic deschis la misto de vreo pustoaica care nu are ce face acasa.

Deci, care e problema? Ca nu spunem: nu pot garanta pentru asta? Dar ce, crestinii pot spune cu mana pe inima: da, pot garanta ca exista un rai in care ajungi daca crezi ca boul fara sa iti pui bibilica la contributie, ca deh, "sa nu va fure invataturile desarte", si "nu trebuie sa ne fortam mintea" am incheuat citatul din Cioanas.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Si tot nu mi-ai zis care e problema. Ca aia vrea sa se sinucida ca sa se reincarneze mai repede in alta viata? Pai ce vina are religia buddhista ca ea e dementa si nu a inteles nimic din reincarnare? La fel de bine putea sa fie crestina si sa decida sa se sinucida sa ajunga in rai (sau iad, daca e masochista). Bine, toate astea presupunand ca ala nu e un topic deschis la misto de vreo pustoaica care nu are ce face acasa.

Deci, care e problema? Ca nu spunem: nu pot garanta pentru asta? Dar ce, crestinii pot spune cu mana pe inima: da, pot garanta ca exista un rai in care ajungi daca crezi ca boul fara sa iti pui bibilica la contributie, ca deh, "sa nu va fure invataturile desarte", si "nu trebuie sa ne fortam mintea" am incheuat citatul din Cioanas.

NU..nimeni nu poate spune nimic cu mana pe inima...dar totusi mai, o faceti, si o faceti cu o nonsalanta periculoasa.

Nu poti vb de 'bou' cand te refei la un copil, la o pustoaica..si hai sa fim seriosi enki, am avut zeci de contacte cu niste copii care voia sa se sinucida si cand le ziceam eu..nu ti-e frica de pedeapsa..raspundeau sec: 'pai, ma voireincarna si imi voi rascumpara pacatele..si in alta viata voi ajunge si sa fiu fericit'

in fine, acuma realizez ca m-am pierdut cu firea mai mult decat imi era permis..oricum am zis ce aveam de zis..daca va pasa veti face ceva, daca nu..nu.

O zi frumoasa la toti.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×