Sari la conținut
Forum Roportal
crysuk

Cum anunti parintii ca ai murit?

Postări Recomandate

Dupa miros.

esti dusa...

poate se suie fata in pod

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
asta in cazul in care crezi in Dumnezeu

dar daca crezi in reincarnare nu mai e tocmai acelasi lucru

adik iadul de fapt, in acest caz, inseamna povara pe care o sa o care sufletul cand o sa se reincarneze in alta viata, din cauza faptului ca in viata asta s-a sinucis...

Pai de-asta vrei sa te sinucizi,pentru ca nu crezi in Dumnezeu. Esti o ratacita. Dar nu e niciodata prea tarziu pentru a crede.De ce nu vrei sa incerci,sa-ti dai o sansa?

Hm. Esti 100% sigura ca exista si-o alta viata dupa asta? Si daca de fapt nu exista? Si daca ai sa arzi in iad? Nimic nu-i sigur,gandeste-te ca macar ai garantia ca-n viata asta poti trai frumos.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ms pt griji...

dar eu nu de asta am scris

decizia deja am luat-o

 

da...daca ma sinucid de ce mai stau pe forum...pai pt ca am tot citit ce scriau altii si am vrut si eu sa intreb lucrul asta...nu ma cunoaste nimeni asa...

 

pai am 21 de ani si destule motive ca sa ma sinucid...nu pot sa le zic...

Stiu ca nu de-asta ai scris,insa gandeste-te....Fii cerebrala un moment. Sunt convinsa ca in viata ta exista oameni care te iubesc si care ar face totul pentru tine. Pana si faptul ca nu vrei sa afle parintii,demonstreaza ca ei vor suferi din cauza ta enorm...Nu face asta,crede-ma,pentru absolut orice exista solutii... Sinuciderea nu va rezolva nimic!

La 21 de ani nu cred ca ai motive serioase.. Sunt oameni care de exemplu stiu ca intr-un an,de exemplu,vor muri,bolnavi incurabil,si care totusi lupta pentru viata lor...oameni care nu au ce manca,oameni care intr-adevar n-au motive sa iubeasca viata,si care totusi lupta?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pai de-asta vrei sa te sinucizi,pentru ca nu crezi in Dumnezeu. Esti o ratacita. Dar nu e niciodata prea tarziu pentru a crede.De ce nu vrei sa incerci,sa-ti dai o sansa?

Hm. Esti 100% sigura ca exista si-o alta viata dupa asta? Si daca de fapt nu exista? Si daca ai sa arzi in iad? Nimic nu-i sigur,gandeste-te ca macar ai garantia ca-n viata asta poti trai frumos.

 

ce voiam sa aflu si unde s-a ajuns

pai nu sunt sigura 100% ca nu exista Dumnezeu

am incercat...si cu psihologi si cu religia...se bateau cap in cap

psihologul imi zicea de reincarnare si existenta a mai multor Dumnezei, povestea lui Adam si Eva e un basm, Iisus a fost un om care a murit si a inviat, Biblia a fost scrise de niste exegeti si atata tot...etc...iar baptistii(sunt ortodoxa...dar printr-o prietena am ajuns sa merg si la baptisti) imi dadeau predici, linkuri religioase si versete din Biblie...care mie nu-mi plac...sincer

sanse mi-am dat pana acum

am incercat...

nu mai pot

in fine...va raspund ca ar fi culmea sa nu o fac...dar nu mai vreau sa am sperante...pt ca o sa fie de scurta durata...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ce voiam sa aflu si unde s-a ajuns

pai nu sunt sigura 100% ca nu exista Dumnezeu

am incercat...si cu psihologi si cu religia...se bateau cap in cap

psihologul imi zicea de reincarnare si existenta a mai multor Dumnezei, povestea lui Adam si Eva e un basm, Iisus a fost un om care a murit si a inviat, Biblia a fost scrise de niste exegeti si atata tot...etc...iar baptistii(sunt ortodoxa...dar printr-o prietena am ajuns sa merg si la baptisti) imi dadeau predici, linkuri religioase si versete din Biblie...care mie nu-mi plac...sincer

sanse mi-am dat pana acum

am incercat...

nu mai pot

in fine...va raspund ca ar fi culmea sa nu o fac...dar nu mai vreau sa am sperante...pt ca o sa fie de scurta durata...

pana la urma ce motive ai?

sau mai bine spus, ce te indeamna?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ce voiam sa aflu si unde s-a ajuns

pai nu sunt sigura 100% ca nu exista Dumnezeu

am incercat...si cu psihologi si cu religia...se bateau cap in cap

psihologul imi zicea de reincarnare si existenta a mai multor Dumnezei, povestea lui Adam si Eva e un basm, Iisus a fost un om care a murit si a inviat, Biblia a fost scrise de niste exegeti si atata tot...etc...iar baptistii(sunt ortodoxa...dar printr-o prietena am ajuns sa merg si la baptisti) imi dadeau predici, linkuri religioase si versete din Biblie...care mie nu-mi plac...sincer

sanse mi-am dat pana acum

am incercat...

nu mai pot

in fine...va raspund ca ar fi culmea sa nu o fac...dar nu mai vreau sa am sperante...pt ca o sa fie de scurta durata...

 

Psihologul iti zicea de reincarnare ? Avea si el la randul sau nevoie de un psiholog, de unul adevarat de data asta !

Tu ce probleme ai de fapt ?

Reincarnarea nu are nici o legatura cu religia crestina ci cu cea budista.

Ce facultate urmezi ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ce voiam sa aflu si unde s-a ajuns

pai nu sunt sigura 100% ca nu exista Dumnezeu

am incercat...si cu psihologi si cu religia...se bateau cap in cap

psihologul imi zicea de reincarnare si existenta a mai multor Dumnezei, povestea lui Adam si Eva e un basm, Iisus a fost un om care a murit si a inviat, Biblia a fost scrise de niste exegeti si atata tot...etc...iar baptistii(sunt ortodoxa...dar printr-o prietena am ajuns sa merg si la baptisti) imi dadeau predici, linkuri religioase si versete din Biblie...care mie nu-mi plac...sincer

sanse mi-am dat pana acum

am incercat...

nu mai pot

in fine...va raspund ca ar fi culmea sa nu o fac...dar nu mai vreau sa am sperante...pt ca o sa fie de scurta durata...

Ehe,sa nu-i dea Dumnezeu omului cat poate el duce...crede-ma,mai poti,dar nu vrei...Alegi calea cea mai usoara,sinuciderea,in speranta ca se vor rezolva problemele tale...Dar nu-i asa. Ti-am zis ca sunt oameni care mai au un an de trait si totusi o fac...Au speranta,exista minuni! Si problemele psihice se vor rezolva prin ajutor specializat si incredere in tine...trebuie doar sa vrei!

 

eheee

nu am sa-ti povestesc prin ce am trecut...

ai sa ma intrebi de ce nu m-am urcat in pod...

...........................

iti zic de ce: iubesc viata si Dumnezeu m.a ajutat si ma ajuta in continuare..

nu crezi, dar te vei convinge, intr-un fel sau altul

Exact,crezi in ajutorul lui Dumnezeu,el va veni cand mai putin te astepti...trebuie doar sa crezi!

Editat de cinnamon^

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×