Sari la conținut
Forum Roportal
neuron

Religia in scoli, pro sau contra?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Concluzia ? Prima ta afirmaţie pare a fi adevărată. :lol2:

se pare ca da, lupini... ca vad ca din ce in ce mai tare te faci ca nu intelegi ce citesti... sau nu te faci? :flowers:

oricum, ai grija ce-ti doresti, ca s-ar putea sa se indeplineasca... :crazy:

 

 

Editat de dark_light

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu sunt de acord. Religia este liber aleasa de fiecare individ...la fel cum fiecare individ are liberatatea sa nu aleaga nici o religie. Predarea istoriei religiilor eventual in anii de liceu e absolut ok, pentru ca tine de bagajul cultural, insa dogme religioase, mai ales la o varsta influentabila in nici un caz!

 

Parintii au dreptul sa-l educe pe copil cum vor ei acasa, in cadrul familiei, comunitatii...acolo il pot supune influentei propriilor convingeri spirituale. Continui sa cred ca valorile de baza din viata unui om sunt date, trebuie sa fie date de familie, nu de scoala. In ce/cine crede sau nu crede copilul meu, prin primsa carei conceptii vede si judeca lumea, cum se raporteaza la cei din jurul sau sunt lucruri care tin exclusiv de decizia parintilor; ba mai mult: daca parintii sunt cat de cat deschisi nu fac altceva decat sa-i arate toate optiunile posibile, sa arate un model si apoi lasa copilul sa mearga pe drumul ales, chiar daca acesta e total opus celui urmat de ei.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
auzi, ce matematician ai vazut tu sa spuna: aaa, pai eu nu predau teoria lu' nesimtitu' si pacatosu' si satanistu' ala de Pitagora... ?

Fiecare cu materia lui.

 

Eu nu sunt de acord. Religia este liber aleasa de fiecare individ...la fel cum fiecare individ are liberatatea sa nu aleaga nici o religie.

De ce e nevoie să facem o limbă străină

Editat de lupini

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
De ce e nevoie să facem o limbă străină

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Dar cum se poate arunca un copil intr-un ev mediu prin studiul religiei ? nepartinitor,...

Iti raspunzi singur atunci cand folosesti SINGULARUL:,,religiei''...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Dar cum se poate arunca un copil intr-un ev mediu prin studiul religiei ? nepartinitor,...

prin t

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×