Sari la conținut
Forum Roportal
Lerua

Pierderea rovinietei

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Am facut rovinieta la masina in septembrie 2007 si de curand am observat ca nu mai gasesc chitanta care mi-au dat-o la cumpararea ei. Am sunat la politia rutiera ei mi-au zis sa iau un duplicat de la statia Petrom unde am facut-o, acolo mi-au zis ca nu se poate si sa sun la politia rutiera. De la politia rutiera m-au trimis sa caut la Ministerul Transporturilor. Am dat un telefon acolo si nici ei nu stiu nimic. Stie careva in tara asta cum se procedeaza in aceasta situatie ?? ?

Editat de Lerua

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am facut rovinieta la masina in septembrie 2007 si de curand am observat ca nu mai gasesc chitanta care mi-au dat-o la cumpararea ei. Am sunat la politia rutiera ei mi-au zis sa iau un duplicat de la statia Petrom unde am facut-o, acolo mi-au zis ca nu se poate si sa sun la politia rutiera. De la politia rutiera m-au trimis sa caut la Ministerul Transporturilor. Am dat un telefon acolo si nici ei nu stiu nimic. Stie careva in tara asta cum se procedeaza in aceasta situatie ?? ?

eu am patit altfel

cand am cumparat rovinieta am primit un bon de casa maract prin transfer termic...

dupa 7 luni, pe bon nu se mai putea citi nimic...

cazul este aproximativ la fel---nu ai chitanta---nu am bon..

final: am cumparat alta rovinieta pentru restul de 5 luni si am cerut o chitanta scrisa.

........................

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×