Sari la conținut
Forum Roportal
Black CAT

Sisteme de plata pe internet

Postări Recomandate

Eu folosesc icaobo. Are comisioane mici si acopera 170 de tari printre care si Romania. Sunt multe site-uri de aici care folosesc acest sistem. Ideea lor cu care au capatat renume, a fost sa trimita cate un card Visa Plus International fiecarui client al lor. Cu cardul clientii pot scoate oricand banii din contul lor la orice ora din zi si noapte de la orice ATM.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Imi poate da si mie cineva mai multe detalii in legatura cu serviciul asta, icaobo. As avea nevoie de asa ceva dar nu sunt sigur daca e firma serioasa si ma pot baza pe ea. A folosit-o cineva pentru un timp mai indelungat ca sa-mi poata confirma si mie seriozitatea ei? Multumesc anticipat.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu folosesc icaobo si pot sa iti spun ca cat se poate de serioasa. Intotdeauna platile au venit la timp (adica in maxim 10 sec :- ) si totul a fost oca. Daca te intereseaza mai multe intreaba ca de aia suntem aici nu ? :pee

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Oca, am inteles. Pai de exemplu as vrea sa stiu cum sta treaba cu cardul acesta visa electron pe care spun ei ca il trimit. Cat ma costa, sau ce trebuie sa fac pentru a putea sa-la am? Multumesc anticipat.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna, CraiovaN, buna GDI, bun gasit pe roportal!

 

 

CraiovaN, da-ne daca poti un linca de unde putem gasi mai multe informatii.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Buna, CraiovaN, buna GDI, bun gasit pe roportal!

CraiovaN, da-ne daca poti un linca de unde putem gasi mai multe informatii.

Multumesc pentru urare, bine v-am gasit pe roportal. Vad ca deja a raspuns cineva la intrebarea ta asa ca nu are rost sa-ti mai dau inca odata linca-ul. Oricum, eu astept un raspuns de la CraiovaN care nu vrea sa mai vina. :-

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mai e destul de simplu. Te duci la www.icaobo.com si acolo te inscrii (inscrierea este gratuita). Vei avea un cont al tau la care te poti loga cu adresa ta de e-mail si parola aleasa de tine. In momentul in care primesti niste banuti (o suma modica) in cont ti se va trimite automat un card Visa Plus international de pe care vei putea extrage banii de acum incolo de la orice ATM Visa Plus din Romania sau din strainataturi (bine ar fi :- ). Daca te intereseaza un cont normal de tranzactii online intre persoane comisionul la trimiterea banilor este de 4% ceea ce (ma gandesc eu) este foarte convenabil pentru cei care lucreaza afara si trimit bani in Romania pentru ca este cu mult sub comisionul Western Union care are intre 15% si 20% din cate stiu mai ales ca acolo trebuie sa te duci sa astepti la coada etc. (stiti voi despre ce vorbesc). Daca mai vreti informatii, intrebati aici.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Multumim ca ne-ai spus, CraiovaN :-

 

Totusi, eu mai am o intrebare - sunt seriosi?

 

Pentru ca am auzit de un sistem asemanator de plati/incsari, moneybroocaers, si am auzit pareri cum ca acestia din urma ar fi neseriosi.

 

Tu ai lucrat cu icaobo?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

am si eu o intrebare - tranzactile se fac numai intre cei ce au cont la icaobo sau se pot face tranzactii intre icaobo si e-gold, moneyboocaers, sorm pay, pay pal, etc. :?:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×