Sari la conținut
Forum Roportal
adi_44

Leac - hepatita B, C, D?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Ciuhrii isi "regleaza" procentele de reusita dupa rezultatele prognozate pentru interferon, parerea mea... Am facut si eu 4 luni trat lui, fara rezultat. Dar nu s-a intamplat asa si cu interferonul? Numarul de pacienti care au obtinut "nedetectabil" a fost (mult?) mai mic decat 60% (pentru interferon pegilat)? N-a fost o vrajeala? O iluzie, o speranta a medicilor?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

buna Adi,

ca de obicei atent si prompt. Nu mi-am refacut dosarul, am fost chemat la spital ptr. reactualizarea analizelor si probabil nu le-au placut s-au se vor fi temut de gura mea ptr. ca am fost destul de insistent in ultimele luni, nu de alta dar nici nu ma simteam prea grozav, aveam dese dureri subcostale in partea dreapta, oboseam si eram tot timpul fara vlaga. In toata aceasta perioada am tinut regim si dieta stricta, nu am luat medicamente nici cand am fost racit ca un caine ca sa nu i-mi afecteze ficatul. Tu cum te mai simti? Sper din suflet sa primesti cat mai repede aprobarea si sa vedem cum suporti tratamentul.Eu am luat ieri injectia si acum stau si ma mir cate oase si articulatii are omul ptr. ca toate ma dor, putina febra dar asa e la inceput parese.

Chiar nu-mi da nimeni o mana de ajutor in interpretarea analizelor?

Eu va doresc tuturor numai bine.

Respecte maxime . Petriceh.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Acum am vazut rezultatele tale. Bune nu sunt, dar cred ca nu aveai nevioe sa-ti spun si eu asta din moment ce si medicul s-a strambat cand le-a vazut. Se pare ca virusul nu sta degeaba. Se spune ca fibroza nu e obligatoriu sa inainteze. Exista perioade de stationare dar la tine exista oarece activitate. Sper ca interferonul sa-ti opreasca virusul si chiar sa-l distruga pe veci.

Sa nu te sperii de injectii, intotdeauna sa iei un paracetamol cu jumatate de ora inainte. Eu vreo 2 saptamani nu am luat si m-a durut fiecare os si muschi, cu toate ca nu aveam febra.

Prea mult cred ca nu ti-am fost de ajutor dar tot ce conteaza e sa ai analize bune de acum inainte si ma refer la hemoleucograma, e cea mai importanta. TGP, TGO si GGT nu sunt relevante deocamdata sau cel putin asa mi-a spus mie medicul. La mine sunt fluctuante rau transaminazele dar atat timp cat stau bine la hemoleucograma e OK.

Multa sanatate, succes cu tratamentul si cat mai putine efecte secundare.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna

 

PLT reprezinta nr de trombocite.Trebuie sa fii atent la aceasta analiza,daca PLT ajunge la val de 50.000 tratamentul este oprit

de catre casa de asigurari.Mananca multe fructe si legume(f buna e si sfecla rosie).Succes si rabdare cu tratamentul.Multa sanatate.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc Greyt, am sa caut pe undeva sa vad ce rol au aceste stimabile trombocite caci ma enerveaza ca au scazut cam mult in decurs de o saptamana, de la 135 inainte de prima injectie la 91 allaltaieri cand mi-am refacut analizele.Fratilor care faceti tratamentul, cum stati cu insomniile? eu cred ca n-o sa rezist pana la capat, nu cred ca am dormit 2 ore pe noapte de la inceputul tratamentului, si asta e numai un aspect, dar eu totusi sper sa i-mi revin.

Adi, ceva noutati? abia astept sa primesti si tu aprobarea. sa vad cum actioneaza la tine.

Sa auzim numai de bine si respecte maxime tuturor, Petriceh. :doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Va salut...

mi-a spus mama mea despre o emisiune la tv cu DR CUHRI care pretinde ca are o plasa cu diplome medalii pt inventii studii de tot felu si diverse brevete.....

Sustine cu tarie ca el poate vindeca hepatita in procent de 60% pt hep B si 45% C cu niste medicamente facute din insecte .

pe mine sa fiu sincer m-a cam vrajit tainele de a inpartasii speranta bolnavilor, eu apropae k as fi dispus sa merg la Bucuresti sa-l caut sa vad ce tratament imi propune...

 

Voi ce parere aveti? ...merita incercat?...cunoasteti cazuri in care s-a incercat tratamentul si si-a dovetit eficacitatea?

 

astept parerile voastre si sa veniti cu copletari daca stiti mai multe...

 

Sanatate!

permite-mi sa nu cred in sarlatani :doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
cred k ati reusit sa ma convingeti

daca TGO si TGP scad VIREMIA POATE CHIAR SA CREASCA....nu e un tratament antiviral....nu merita.

 

Salut Adi 44, oare esti una si acceasi persoana cu cel care era in conflict de idei cu Amando? Cum de te-ai schimbat asa repede convingerile tale referitoare la tratamentele naturiste? S-au stai pe mal si arunci piatra in apa si urmaresti valurile unde se sparg? :tease: Sanatate Maxima. Petriceh

credem in orice raza de speranta si speram in orice ne poate reda echilibrul dar nu suntem inconstienti asa ca ne punem mai multe intrebari...raspunsurile reprezinta cheia...sanatate multa

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
permite-mi sa nu cred in sarlatani :tease:

 

m-am cremuit acu' ceva ani cu niste chestii de "doctorul" asta (evident, nu pentru hepatita)...nu numai ca au fost frectie la piciorul de lemn, dar mi s-a iritat si pielea de la ele.

mama unui coleg a dat bani grei tot la acest renumit si de mare angajament om ( hepatita B) si dupa DOI ani a renuntat, convinsa in sfarsit ca nici macar de placebo nu e bun tratamentul.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu vreau sa intru in polemica cu nimeni,oamenii bolnevi in general au un singur obiectiv:acela de a se insanatosi.Nu vand iluzii si nici nu incerc sa abuzez de oamenii bolnavi,vreau doar sa le ofer sansa de a cunoaste efectele miraculoase ale unui tratament cu produse naturale(tratament ce trebuie luat in paralel cu cel prescris de medici),nu promit vindecare ci o evolutie extraordinara a organismului in lupta cu boala.Sunt cazuri in care" tratamentul" a facut minuni ,dar defapt nu tratamentul a facut minuni ci puterea extraordinara a organismului de a se corecta.Cine doreste informatii le ofer gratis asa cum le-am primit si eu si cum e normal (DUMNEZEU e sus si ne vede pe fiecare in parte si ne rasplateste dupa fapte).Eu va doresc MULTA SANATATE si o gandire pozitiva in lupta cu boala.

Adresa mea de mail este petreflp@yahoo.com,mesenger :petreflp.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×