Sari la conținut
Forum Roportal
cioanas

Paralela intre crestinii autentici si crestinii formali!

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

.... ca atunci il intreb ...fanaticii si cei care omoara in numele domnului ce sunt ...supercrestini ? :search:

 

Evident !

La ce altceva te asteptai ?

Nu numai istoria crestinismului o confirma ....ci chiar si atitudinea crestinilor in cazul Tanacu !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am sa va rog,ca astazi sa-l lasati in pace pe Cioanas sa-si serbeze in liniste ziua de nastere.

La multi ani! :search:

Sa-ti dea Domnul minte si intelepciune ca sa postezi si lucruri care ii zidesc si ii imbogatesc pe forumisti si sa-ti scoata din cap amenintarile cu iadul si versetele postate aiurea.Pofta buna la tort...si sa devii un crestin autentic! ;)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

la multi ani ,cioanas !

 

nu am idee ce se ureaza crestinilor autententici ...dar iti urez sa salvezi cat mai multe suflete :search:

Editat de red2shoes

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca schimba stilul,si gandirea are sanse sa treaca de la crestinul care traieste in "formalitate" la ORIGINALITATE.

E mai frumos si mai usor sa traiesti in adevar decat in tipare.

Sa vezi atunci ca va reusi cu adevarat sa salveze suflete. :search:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Domnule, chiar din acesta frumoasa declaratie se vede falsitate sufletului pe care il ai. O data ce dai de inteles ca numai cultul caruia te-ai alaturat te-a facut sa vezi "adevarul" pe cand celalat cult te-a lasat sa traiesti in pacat, dai dovada clara ca nu Dumnezeu te-a calauzit. Domnule, chiar atat de infatuat esti?! Imi pare rau ca ma repet dar esti de o aroganta rar intalnita. Cine , dintre credinciosii crestini isi mai poate inchipui ca Pe Dumnezeu chiar il intereseaza cum se numeste cultul din care face parte? Aici se si vede falsitatea crestinilor care se lauda care mai de care cu cultul lui. Oi ratacite ce sunteti! :search:

Corect!

Atata timp cat singurul indrituit sa conduca biserica sa(Isus) a fost Petru, celelalte inventii(culte,aripi,erezii) cad in desuetudine.

Nefiind imputernicite de Isus toate aceste culte ulterioare devin nule si fara nici o legatura cu adevarul Biblic si istoric.

Asa ca putem lesne trage o concluzie.Tot ce este diferit de CATOLICISM NU ARE legatura cu crestinismul ci cu dorinta de a apuca un os de ros conducand cat mai multe oi ratacite de pastorul lor.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cioanas,

Lehaim!!! si LA MULTI ANI !!! Sa traiesti multi, multi ani alaturi de sotie si copii si sa te bucuri de ei!

 

Nu inteleg de ce injurati omul?

 

Pentru el viata asta e ceva in plus ...el isi doreste moartea ...ca aia ii ofera "viata vesnica" alaturi de Isus!

 

Asa ca eu ii urez ...faca se voia ta draga Cioanas (dar numai referitor la tine)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc tuturor celor care mi-ati facut o urare in aceasta zi. Am schimbat "prefixul" (40), nu stiu cum sa ma simt tanar sau batran deacuma. Oricum in inima ma simt tanar!

Va doresc si voua tuturor ani multi pe acest pamant, traiti frumos si Dumnezeu sa va binecuvinteze familiile si copilasii, cei care aveti. Cei care nu aveti copii, Domnul sa va dea si sa va bucurati de ei, asa cum eu ma bucur de fetitele mele!

Tuturor de aici va doresc un partener de viata asa cum Dumnezeu mi-a dat mie. Am o sotie frumoasa, harnica, de o bunatate ca a Domnului Isus, se comporta cu mine frumos si ma iubeste, cum nu am visat niciodata sa fiu iubit de sotia mea!

Fericirea incepe din Familie si daca familia nu este un colt de rai, atunci iadul intradevar incepe de pe pamant!

Pot sa zic ca sunt un om fericit si inainte de toate fericirea mea o datorez lui Dumnezeu, de la El sunt binecuvantat, atat cu lucruri spirituale cat si cu lucruri materiale.

Fiti fericiti cu totii si ma bucur ca ne-am intalnit pe acest forum, iar daca v-am gresit cu ceva va rog sa ma iertati si vreau ca in discutiile cu dumneavoastra sa dau dovada ca sunt om si pe deasupra ca sunt copil al lui Dumnezeu!

 

Ce este viata?

 

 

Tanar sau batran,

Sarac sau bogat,

Fericit sau nefericit,

Implinit sau neimplinit

se naste intrebarea:

Ce este viata?

 

 

Stau si gandesc

Ma trezesc tarziu,

Aud in ureche un

susur de cascade

E glasul ce se-aude

din timpuri stravechi:

Oare ce este viata?

 

 

Alergam si privim,

Iubim si uram,

Muncim si chiulim,

Stam si gandim,

Ne luptam si murim.

Ce este viata?

 

 

Mama, copiii,tata,

Prieteni,rude,dusmani,

Revolutii,razboaie,

Sange si ploaie,

Noroi si soare,

Totu-i o boare

ce trece incet.

Ce este viata?

 

 

Ne luptam sa traim

Si soarta-si lasa

amprenta greoaie.

Am vrut sa fiu

fericit si-am privit,

Dar privirea-mi se ratacise.

Ce este viata?

 

 

Ma uit pe un drum

Ce trece greoi printre ani,

Mi se pare departe

Si totusi e aproape

E ieri, ba nu, parca-i azi.

Ce este viata?

 

 

Nu nu poate sa fie,

Simt pe propria-mi suflare

o farama din mare

E o mana ce bate la

usa-mi din mine:

Oare e nemurire?

 

 

Stau si gandesc

Si inima-mi bate puternic.

Ma simt vinovat,

Din ploaia de ani

am cautat doar vant.

Ce este viata?

 

 

Nemurirea-mi vorbeste,

Da, trebuie sa fie !

Bani si glorie,

Imparatie ,prostie,neant,

Totu-i desert, cand

stai si te-opresti.

Dar, ce este viata?

 

 

Sunt jos in colb

In moloz si-n scursori,

Si toate-s de-avalma in

mintea-mi murdara,

Dar,uite,o raza de viata.

 

 

Incep sa-nteleg

Viata nu-i de la noi.

Viata-i deacolo din nemurire.

Viata-i Isus

Da! L-am gasit,si-s mantuit.

 

 

Stai si gandeste

Nu-i o poveste

Sunt gandurile tale,

Si-au aripi sa zboare...

Te rog intelege

Ca, El ESTE VIATA.

 

 

de Simion Ioanas

 

 

http://www.geocities.com/cioanas/Planul/poezii.html

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
la multi ani ,cioanas !

 

nu am idee ce se ureaza crestinilor autententici ...dar iti urez sa salvezi cat mai multe suflete :crazy:

 

Asa sa fie dupa cum scrie Red2shoes, iar si ea sa fie printre ei.

 

La multi ani sanatosi si multe bucurii in Domnul sa ai parte cu familia ta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×