Sari la conținut
Forum Roportal
Lily-Lily

Iubesc doi barbati

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Problema mea mi-a caparat viata.

Pt. unii oameni, a iubi nu inseamna totul. Pt. mine, insa, da.

Ma simt implinita numai cand pot si eu sa implinesc pe cinvea. Sau asa imi place sa cred.

 

Am avut o relatie frumoasa. Am cunoscut pe altcineva. Si de atunci a inceput dezastrul.

M-am despartit, dar inca vorbim. Ma vrea inapoi si o parte din mine il vrea inapoi.

Acum, sunt cu noul om din viata mea. Nou insemnand un an aproape de cand a intrat in viata mea. Si totusi, ma gandesc la fostul...

 

Cel de acum are tot ce cautam eu in fostul. Cand sunt cu el, sunt fericita, desi o parte din mine poarta vinovatia faptul ca inseala. Chiar daca nu insel un om, ci o relatie, o parte din mine...A ma intoarce la fostul echivaleaza, poate, cu a fi din nou cu un om pe care il iubesc dar care, fiind construit altfel, nu ma poate iubi asa cum vreau eu.

 

Nu pot incepe o viata noua. Nu ma pot rupe de cea veche. In jurul meu, oamenii sufera.

 

Poate ma puteti ajuta...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Datorita femeilor ca tine au fost atatea razboaie....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

edit

Editat de heidy_
Limba engleza este pentru forumul de engleza, sa fie clar!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
esti egoista..

lasa-i pe amandoi!

este cel mai corect pentru toti.

nu uita:roata vietii se-n-varteste......

 

ps:daca iti placea sa implinesti pe cineva,nu incepeai o relatie cu altul....

Tac ,tac, tac .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu pot incepe o viata noua. Nu ma pot rupe de cea veche. In jurul meu, oamenii sufera.

 

Poate ma puteti ajuta...

 

Tine-i pe amandoi !!!! Daca ii faci fericiti este OK.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu fiti chiar atat de rai...

 

Am inceput o relatie cu un altul pt. ca lucrurile nu mergeau bine. Adica, dupca cativa ani in care am fost foarte fericiti, am inceput sa ne indepartam...de ce? nu stiu :pardon:

 

A fost o coincidenta ca l-am cunoscut pe noul meu prieten chiar in momentele astea. Si am asteptat de la fostul luni intregi sa ma "revendice". Dar el nu a facut-o.

Acum ii pare rau, sufera...am suferit si eu. Sa nu credeti ca e usor sa inveti sa te apropii de o noua persoana cand tot ce stia era altcinvea...dar am reusit. Imi doresc foarte mult sa pot sa il fac fericit, sa pot sa-i ofer dragostea de care are nevoie si o merita. Sunt convinsa ca, daca ne cunosteam altfel, as fi putut sa fac asta, as fi fost si eu asa de fericita!

 

Dar acum, gandul imi fuge la fostul...incerc sa vorbesc cat mai putin cu el, dar nu ma pot abtine de tot. Ma intreb de n ori pe zi, sa ma impac cu el, sa ii mai dau o sansa? Si atunci ma zdrobeste gandul ca prietenul meu actual va suferi, ca ii voi fura lui o sansa...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Problema mea mi-a caparat viata.

Pt. unii oameni, a iubi nu inseamna totul. Pt. mine, insa, da.

Ma simt implinita numai cand pot si eu sa implinesc pe cinvea. Sau asa imi place sa cred.

 

Am avut o relatie frumoasa. Am cunoscut pe altcineva. Si de atunci a inceput dezastrul.

M-am despartit, dar inca vorbim. Ma vrea inapoi si o parte din mine il vrea inapoi.

Acum, sunt cu noul om din viata mea. Nou insemnand un an aproape de cand a intrat in viata mea. Si totusi, ma gandesc la fostul...

 

Cel de acum are tot ce cautam eu in fostul. Cand sunt cu el, sunt fericita, desi o parte din mine poarta vinovatia faptul ca inseala. Chiar daca nu insel un om, ci o relatie, o parte din mine...A ma intoarce la fostul echivaleaza, poate, cu a fi din nou cu un om pe care il iubesc dar care, fiind construit altfel, nu ma poate iubi asa cum vreau eu.

Nu pot incepe o viata noua. Nu ma pot rupe de cea veche. In jurul meu, oamenii sufera.

 

Poate ma puteti ajuta...

Am citit cu atentie randurile tale,pentru ca uneori ,oamenii in general,nu neaparat femeile,se confrunta cu problema asta.Nu stiu daca este vorba de a iubi 2 oameni in acelasi timp,de fapt nu e posibil asa ceva, suntem acaparati de nou.

Spre final ai spus ceva foarte adevarat,am si subliniat,fapt care m-a determinat sa-ti si raspund: "nu ma poate iubi cum vreau eu". Stii,este vorba aceea:"daca un om nu te iubeste asa cum vrei tu,nu inseamna ca nu te iubeste".(garcia marquez). Dar iti spun doar atat:sa nu crezi in asta,eu personal nu dau 2 lei pe asa ceva.

Este necesar,esential ca omul langa care stai sa te iubeasca exact asa cum vrei tu.

Ca atare,n-ai de ce sa mai gandesti la fostu',ci la ce ai acum,aici trebuie sa-ti canalizezi atentia. Poate te gandesti la obiceiuri din trecut,obisnuinte,intamplari cotidiene.Lasa-le deoparte si traieste in relatia de acum,desi ma-ndoiesc ca va dura si aceasta prea multa vreme,din moment ce nu iubesti total,ci cu rezerve,in amintirea fostului sau a altor lucruri din trecut.

 

Si mai cred ca fericirea ta nu se afla in mainile celor doi,si nici dragostea. Da-ti o sansa si ia-o de la capat,fara nici unul din ei,eventual. Oricum,cu fostul exclus,din moment ce nu-ti ofera iubirea pe care ti-o imaginezi tu. Altfel iti pierzi timpul.

 

P.S. Sa nu-ti pese ca oamenii sufera,ci doar de tine! Tu esti cea mai importanta!

Editat de cinnamon^

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×