Sari la conținut
Forum Roportal
paloma25

o nebunie

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

am o relatie cu un tip de aproape un an. ne-am cunoscut pe net. am vb mult, ne-am inteles, ne-am placut si am ramas impreuna.

el zicea ca isi doreste o relatie serioasa ...era tocmai ce cautam. un baiat dragutz, senzual...

deci suntem de un an impreuna si relatia a decurs in felul urmator...

datorita programului incarcat din saptamana ne vedem de 2 ori maxim pe saptamana. eu stau singura si el mereu venea la mine...

cand am decis sa continui cu el , m-am gandit ca poate iese ceva bun, poate avem o relatie care sa mearga...

au fost si certuri...in care eu eram cea afectata la maxim.

incepusem sa ma implic mult in relatie si faceam tot ce era posibil sa ne simtim bine.

chiar daca ne vedeam destul de putin intalnirile au devenit cu timpul o obisnuinta. faceam dragoste ca doi nebuni dupa atatea zile in care nu ne vedeam.

era si un mediu propice..nu ne deranja nimeni.

la un moment dat am observat ca devenise neserios, alteori nu raspundea la sms-uri si la telefoane.

imi faceam o mie de ganduri...si mai ales ma gandeam ca ma inseala.

acum se face un an de cand suntem impreuna si eu nu stiu unde sta, nu-i cunosc parintzi si cel mai grav evita sa iesim impreuna.

de fapt nu am iesit deloc pe undeva.

am zis ca se va schimba...l-am iertat pentru multe greseli...am inceput sa fac la fel ca el.

sa-i nu-i mai raspund la telefoane si sms-uri....dar de fiecare data revenea si imi spunea cu glas duios ca aavut niste probleme la serviciu..acasa...ceva imi spunea sa nu-l cred...iar pe de alta parte tineam la el..mult.

chiar i-am spus sa terminam relatia ca nu are rost sa ne amagim unu pe altu...si imi spunea ca asa ceva nu se poate..ca ma iubeste...ca nu poate sta fara mine.

eu chiar il iubesc...tin la el.

imi doresc o relatie serioasa cu el, numai ca el parca imi ascunde ceva...evita sa vorbim lucruri serioase. si are 29 de ani...si nu-mi vine sa cred ca nu e in stare sa poarte o discutie normala cu persoana care zice ca o iubeste.

de la un timp am devenit mai pasiva cu el...doar cand facem dragoste sunt momente in care chiar e cel pe care intr-adevar il doresc. si imi spune mereu ca ma iubeste...

cred ca si-a data seama ca as putea sa-i dau oricand papucii si spune asta ptr ca nu vrea sa ma piarda.

e si normal...este o relatie care ii convine momentan.

intuind reactiile lui...mi-am dat seama ca merge pe mai multe cai...se mai intakneste si cu altele.

chiar ieri am aflat cu stupoare ca m-ar putea insela fara nici o retinere...

am pus o prietena sa vb cu el...i-am inaintat o ispita..'genul test de fidelitate' si a cazut ca musca in lapte.

chiar a invitat-o la el acasa (cea ce cu mine nu a facut niciodata)...pe motiv sa faca dragoste.....

Doamne imi venea sa mor nu alta...

ii zicea ca nu are prietena...ca nu am mai facut dragoste de 3 luni (doar cu o seara inainte venise la mine)...

i-a dat nr lui de telefon...trebuiau chiar sa ne intalneasca sa o duca la el acasa...

nu-mi vine sa cred ce traiesc.

si cand e cu mine..e cel mai dragals baiat, atent..senzual...

e o nebunie...

pe mine nu m-a dus niciodata la el acasa si el invita o necunoscuta la el...

ce o fi in capul lui...Doamne!

acum sunt intr-o situatie rea de tot.

aceasta intamplare chiar m-a pus rau pe ganduri.

am sa termin relatia cu el definitiv...

nu exista barbat care sa nu insele...dar cand o face asa de depravat nu stiu ma gandesc ca ar putea avea o problema grava si ca ma pot astepta la ceva mult mai urat din partea lui.

Editat de paloma25

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
am sa termin relatia cu el definitiv...

 

corect! :D

 

cine stie cite or fi fost intr-in an de zile (pe linga prietena ta) :P

Editat de florianb

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
:D

 

cine stie cite or fi fost intr-in an de zile (pe linga prietena ta) :P

 

probabil multe si de aceea i-am si zis in fatza ca nu am incredere in el.

si se supara ..chipurile

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
probabil multe si de aceea i-am si zis in fatza ca nu am incredere in el.

si se supara ..chipurile

auzi, nu cumva o fi si "married with children?" :D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
auzi, nu cumva o fi si "married with children?" :D

 

m-am gandit si la asta :P ... poate plateste pensie alimentara pe undeva ...

mare minune sa nu mai aflu si altceva mai cumplit

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
imi doresc o relatie serioasa cu el

scuza-ma ca te intreb... dar esti masochista? :D

 

Stiu ca e greu sa-ti invingi frica... si poate e si mai greu sa-ti spui "Merit pe cineva mult mai bun"... dar... frica nu e un motiv sa ramai paralizata.

 

Uite... invata litania asta:

Sa nu ma tem. Frica este ucigasul mintii. Frica este moartea marunta purtatoare a desfiintarii totale. Imi voi infrunta frica. O voi lasa sa treaca prin mine, peste mine. Iar dupa ce va fi trecut, voi intoarce ochiul interior si voi privi in urma sa. Pe unde frica a trecut nu a mai ramas nimic. Doar eu

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
....

Parerea mea este ca nu ar trebui sa te lasi folosita de el,pentru ca asta face pana la urma...Nu de asta ai nevoie,iar in afara de sex,nu cred ca aveti ceva in comun...Trebuie sa te respecti in primul rand pe tine insuti pentru a fi respectat de altii...Asculta-ti sufletul,dar nu te minti cand il asculti...

Editat de heidy_
nu mai dati reply la toata polologhia...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

un an de zile ai trait ce credeai si sperai.... omul atent dragalas senzual cand faceti dragoste ....... actul sexual e unicul lucru ce l a tinut langa tine.... comod omul....... te ai dovedit o fiinta slaba pe care o poate manevra cu vorbe dulci si conditii impuse de el

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu ma intreb cum de ti-a luat un an sa-ti dai seama ca ai o relatie anormala. De fapt a zis bydy cam ce vroiam eu sa zic. El n-are nici o vina :D

Editat de Amarena

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca cel mai bun lucru este intr-adevar, cum spui, sa termini cu el relatia asta definitiv...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×