Sari la conținut
Forum Roportal
HellenaJ

Cum pot face asa ceva si de ce?

Postări Recomandate

In ultimele zile am vazut foarte multe inregistrari ingrozitoare.Un om slab de inger nu ar putea nici macar sa deschida linkul stiind despre ce este vorba,dar sa se mai si uite..Am vazut executii in cele mai oribile moduri,victime ale accidentelor rutiere si nu numai,plus multe alte monstruozitati.Am vazut multe decapitari,majoritatea practicate in tarile arabe.Incep inregistrarile cu o melodie "Allah,Allah...",dupa aceea niste citate in araba(tare rau imi pare ca nu inteleg limba aceasta),urmeaza victimele care sant legate de maini si de picioare,vorbesc ceva(probabil se adreseaza familiei,habar nu am)si la un moment dat apare o persoana in peisaj cu un cutit mare de bucatarie(cutit,nu sabie sau altceva care sa usureze "munca"),si incepe sa taie capul ca la porc iar la final aseaza capul pe pieptul victimei.

Ce m-a lasat masca a fost un baietel care nu avea mai mult de 10 ani si a taiat capul unui barbat cu un cutit timp de 5-6 minute,in aplauzele si incurajarile unor barbati care erau complet acoperiti asa cum sant femeile in Islam.Dupa aceea a fluturat capul tuturor mandru de "realizarea"sa..

Si acum vin intrebarile..Cum poate face un OM asa ceva,si mai ales un COPIL?Ce fel de oameni sant acestia?Ai putem numi oare oameni?Si ce motive au incat ajung sa recurga la asa ceva?Cum traiesc ei in societate?

Imi cer scuze celor carora i-a deranjat aceasta discutie,insa vreau sa aflu si parerea altor persoane.Nu o sa dau adresele unde am vazut inregistrarile,spun de pe acum(sant extrem de dure).

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

de ce nu ne dai adresele? :spiteful: Cine vrea se uita,cine nu,nu.Stiam despre ceva de genul acesta,dar nu am vazut niciodata si chiar sunt foarte curioasa.Pune cateva link-uri,te rog mult :ermm:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

pai aia inca nu au auzit de civilizatie.....eeeeeeee si iti zic eu ca exista lucruri mai ingrozitoare...am vazut eu niste filme despre evrei si sa vezi acolo ce le faceau,......sau cand s-a raspandit crestinismul...cei care raspandeau aceasta forma de religie erau trasi pe roata sau le erau taiate membrele pe rand......este adevarat ce zici tu ca este oribil ce se intampla acolo,ca mai exista astfel de oameni,dar iti zic eu cand un copil traieste intr-un astfel de mediu nu i se pare nimic anormal ceea ce face :spiteful:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Si acum vin intrebarile..Cum poate face un OM asa ceva,si mai ales un COPIL?.

 

Copiii, in inocenta lor, pot fi mai cruzi decat adultii.

Ai vazut copii chinuind animale?

Eu da!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
de ce nu ne dai adresele? :spiteful: Cine vrea se uita,cine nu,nu.Stiam despre ceva de genul acesta,dar nu am vazut niciodata si chiar sunt foarte curioasa.Pune cateva link-uri,te rog mult :ermm:

se nnumesc Snuff-uri....

sunt ilegale, deci interzise...ma rog...

ca moderator le-as sterge instant daca ar fi postate..

daca ai puterea de a te uita la asa ceva nu ai decat....

eu te sfatuiesc sa nu faci asa ceva.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
se nnumesc Snuff-uri....

sunt ilegale, deci interzise...ma rog...

ca moderator le-as sterge instant daca ar fi postate..

daca ai puterea de a te uita la asa ceva nu ai decat....

eu te sfatuiesc sa nu faci asa ceva.

 

:ermm: Snuff-uri....habar n-aveam ca se numesc asa.Nu-i nimic,i le cer printr-un mesaj privat. :spiteful:

 

Despre copiii care fac asa ceva,subscriu la ce au scris Constantin* si erena referitor la asta... :spiteful:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Copiii, in inocenta lor, pot fi mai cruzi decat adultii.

Ai vazut copii chinuind animale?

Eu da!

 

si eu din pacate....chiar am avut "prieteni " in copilarie care chinuiau animalele si eu plangeam cand vedeam ce le faceau.....te uimesti de cruzimea pe care o invata copii si cat de repede

se nnumesc Snuff-uri....

sunt ilegale, deci interzise...ma rog...

ca moderator le-as sterge instant daca ar fi postate..

daca ai puterea de a te uita la asa ceva nu ai decat....

eu te sfatuiesc sa nu faci asa ceva.

sunt persoane care au puterea sa traiasca in asa ceva deci...sa te uiti poate e mult mai usor decat sa traiesti :spiteful:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Copii sunt oglinzile celor ce-i cresc ... Crescuti intr-un regim de violenta extrema , vor deveni mai tarziu la fel de violenti ... Pentru acel copil de 10 nu era decat un mod de a-i arata adultului ca si el poate face acelasi lucru si la fel de bine ... Acesti copii nu mai au sentimente ...

 

Cat despre restul cruzimilor ... nici macar nu am curiozitatea ...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
sa te uiti poate e mult mai usor decat sa traiesti :spiteful:

Nu neaparat ;

Pretul platit pentru ca esti

Este sa stai si sa privesti

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×