Sari la conținut
Forum Roportal
soarele

21 decembrie 2012

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

totusi, daca Adn-ul nostru se va transforma etc etc, asta se va intampla incet, sau repede?

 

şi mai ales, noi ăştia cu 2 spirale, ce facem? Implantăm

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

se spune din ce in ce mai des

ca nu va fi niciun sfarsit

ca vom trece la o noua etapa

spirituala...

in care oamenii vor constientiza

ca trebuie sa fie mai buni, mai pozitivi

mai, mai

...

ha ha ha

:blink:

s-o vedem si pe-asta

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ce 2012?ce nibiru?vor aparea cipurile si atunci va fi apocalipsa cand de fapt nu ne vom renaste mai superiori,ni se vor implanta acele cipuri care ne fac cica mai 'destepti'...anyway fiecare cu parerea lui,sa il asteptam si pe 2012 si pe urma sa vedem in ce ape ne mai scaldam :crazy:

 

eu nu vreau sa am un cip in cap:((

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

pe 21.12 a murit ma'sa lu Hitler

 

 

(hai ca le am cu datele)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca ceea ce scrie in Biblie (in Apocalipsa lui Ioan) este adevarat (si am multe motive sa cred ca este adevarat, pentru ca lucrurile evolueaza in acea directie), o logica elementara ne conduce la concluzia ca pana in 2012 (mai sunt 4 ani) nu este suficient timp sa se intample tot ce se va intampla inainte de sfarsit.

 

Deci articolul nu e decat o tentativa de manipulare (din partea unor masoni de duminica probabil). Asemenea tentative de manipulare sunt destinate intoxicarii opiniei publice si crearii unei repulsii pentru orice discutie despre un posibil sfarsit al lumii.

 

Asemenea manevre de intoxicare a opiniei publice (a caror sursa nu e niciodata perfect identificabila) au existat in jurul anului 500 d. H. si au mai existat si in preajma anului 2000. Iar rezultatul previzibil este faptul ca omul de rand va ajunge la un moment dat sa ia in deradere orice nou zvon despre sfarsitul lumii, chiar si atunci cand semnele vor fi evidente, doar pentru faptul ca au existat precedente care nu s-au adeverit.

 

Simple modificari in magnetismul pamantului si in alinierea planetelor nu vor genera modificari substantiale asupra unei specii stabile si adaptabile cum este cea umana. Mai mult, acea aberatie despre modificarea radicala a ADN-ului (in sensul evolutiei bruste a speciei) care e pusa pe seama unor modificari de magnetism terestru este absolut ridicola! Aceste fenomene naturale neobisnuite nu vor putea decat cel mult sa produca eventuale mici dereglari hormonale si/sau psihice care vor fi probabil insesisabile sau de scurta durata. As fi curios, daca mai apar astfel de articole, in dreptul afirmatiilor "stiintifice" sa apara si sursa studiilor si numele cercetatorilor care isi asuma responsabilitatea pentru aberatiile scrise si documentul sau forul care l-a adoptat, si nu ceva generic (de genul "un raport al Pentagonului").

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×