Sari la conținut
Forum Roportal
donazz

Provocare - Unde e mai nashpa?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Unde e mai nashpa? Let's blog about that @ http://poveste-despre-america.blogspot.com/

Assumptions: Sa presupunem ca suntem impartiti in doua tabere: o parte dintre noi aici si o parte acolo. Nu definim strict conceptele de aici sau acolo, total neimportant, e doar o chestiune de sistem de referinta. Sa zicem variabile convenabil alese.

 

Am citit deunazi un comentariu pe blogul Lolei si am ris:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

La mama in burta. Acolo era cel mai bine. Put that in your blog. :rot:

Editat de Naeema
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

O intrebare complexa pusa unui public ..........

Normal ca aici este cel mai bine.

Ca daca nu era nu stateam.

Realitatea este legata de vointa fiecaruia si oportunitatile oferite local.

Si in Romania sunt locuri unde o persoana se poate realiza sau locuri unde te zbati doar ca sa ti burta plina si cald in casa.

Si in SUA sunt locuri unde o persoana se poate realiza sau locuri unde te zbati doar ca sa ti burta plina si cald in casa.

Dar aici apare vointa individuala care poate fi un element genetic sau de educatie.

Exemple am cu duzina dar ultimul sunt nepoti mei, fii surori mele.

Tatal lor este om de face curatenie la scoala noaptea dar are casa de $400 000 si conduce un Lexus.

3 baieti care au terminat liceul si cel mai mare sa incurcat cu o fata si sa angajat si el la scoala la facut curatenie dar si-a cumparat casa si a visat sa piloteze avion si in 8 luni si-a luat carnetul de pilot amator.

Apoi toti 3 frati s-au luat dupa exemplu fratelui meu si s-au inscris la o scoala profesionala de mecanici de avioane si luna trecuta au luat examenul de stat ca mecanici. Este adevarat ca au o pasiune pt mecanica si toti conduc sau au condus masini de vis pt multi modificate de ei.

Se poate asa ceva si in alta parte?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×