Sari la conținut
Forum Roportal
Vero

Cum te poti infesta cu HIV!

Postări Recomandate

doar ce am primit o adresa pe messenger ce m-a oripilat de-a dreptul.

 

cum oameni obisnuiti sa-au infectat cu HIV doar asezandu-se pe un scaun sau luandu-si banii de la bancomat intepati de un ac ce avea atasat un msj "TOCMAI TE-AI INFECTAT CU HIV".

 

departe de a mai discuta disperarea umana, limita grotescului si a bolilor psihice ce determina un astfel de act, va rog doar sa accesati urmatorul site:

 

http://toti.trei.ro/hiv/

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
E ceva stupid sa faci rau cuiva ,fara sa-la stii macar.......cred ca doar psihopatii sunt in stare de asa ceva.

[snapbacca]53636[/snapbacca]

Este bine sa fii vigilent. In orice domeniu.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cata rautate poate fi in lume :agresiv: Stiu si eu ca de mai mult timp,in discoteca Oca din Cluj pe ringul de dans simteai o intepatura si apoiitigaseai un bilet lipit de tine pe care scria:Ai fost infectat cu virusul HIV :- De aceea discoteca sa-a si inchis.Deci oriunde mergi esti in pericol... :doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cata rautate poate fi in lume :agresiv: Stiu si eu ca de mai mult timp,in discoteca Oca din Cluj pe ringul de dans simteai o intepatura si apoiitigaseai un bilet lipit de tine pe care scria:Ai fost infectat cu virusul HIV :- De aceea discoteca sa-a si inchis.Deci oriunde mergi esti in pericol... :doh:

[snapbacca]53664[/snapbacca]

 

sit.. faza cu cluju' n-o stiam.. chestia e creepy ca idee, dar daca stii ca e si mai aproape.. jeesus..

 

oricum, eu am postat adresa doar sa o cititi. e inutil sa discutam acum cat de sicca sunt unii.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Aceasta povestire face parte din asa numitele -urban myths' - mituri urbane. E la un loc cu povestirea in care un tanar este sedus si se trezeste intr-o cada cu gheata si fara rinichi (care au ajuns pe mana traficantilor). Va rog nu luati plasa la asa ceva si nu transmiteti mai departe :agresiv:

Oricum HIV nu rezista mult in aer (cateva ore - cateva zile) si chiar daca rezista sansele de a se transmite nu sunt 100%. Nu am auzit de asemenea cazuri si probabil nici nu vor fi. Ca si informatie generala, odata dezactivat (cu apa si sapun de exemplu) virusul HIV nu se mai reactiveaza.

 

In plus, pentru a detecta astfel de SPAM urmariti niste trasaturi din text: scris dramatic, indemnul de a da textul mai departe, persoanele implicate sunt prieteni de ai prietenilor/rudelor (niciodata cineva real, cunoscut, cu nume) si dovezile nu exista...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si eu sunt de acord cu la i g i u sa. NU va lasati pacaliti aiurea. O informare cat de cat amanuntita despre virusul HIV la un cabinet de planing sau de la orice medic va va linisti.

 

Virusul se ia prin contact sexual sau prin contact direct cu sangele infestat, daca la randul celui care e pe care sa se infesteze, are o rana deschisa. Cantitatea de sange trebuie sa fie ceva mai mare, decat sangele inchegat pe un ac de seringa. Asa cum spus si la i g i u sa, virusul nu supravietuieste in atmosfera, ca altfel ar fi lumea plina de seropozitivi.

 

Ca sa va linistiti, mesajul este tot un spam. Este semnat aiurea, cu nume strain si scris in romana ...wow. Si BTW.... nu-la dati mai departe ca nu faceti decat sa dati idei idioate, oamenilor idioti care vor dori sa se"distreze" bagad teroare in oameni astfel. Oca?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Oricum HIV nu rezista mult in aer (cateva ore - cateva zile) si chiar daca rezista sansele de a se transmite nu sunt 100%. Nu am auzit de asemenea cazuri si probabil nici nu vor fi. Ca si informatie generala, odata dezactivat (cu apa si sapun de exemplu) virusul HIV nu se mai reactiveaza.

 

In plus, pentru a detecta astfel de SPAM urmariti niste trasaturi din text: scris dramatic, indemnul de a da textul mai departe, persoanele implicate sunt prieteni de ai prietenilor/rudelor (niciodata cineva real, cunoscut, cu nume) si dovezile nu exista...

[snapbacca]53674[/snapbacca]

 

am observat trasaturile si sunt de acord cu tine, insa auzisem acum cativa ani de cazuri similare, nu cu un ac pus nu stiu unde, ci pur si simplu infestare intentionata - o tipa cu HIV care se culcase cu cat mai multi tipi stiind ca are virusul si o asistenta bolnava care nu spusese nimanui si folosea ace infectate - toate dintr-un fel de razbunare stupida.

de aia mi sa-a parut oarecum plauzibila chestia ca idee. ca sa nu mai spun de creepy.. anyway.. :uncanw:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

sicca people! si la propriu si la figurat.bolnavi cu capu, bolnavi cu inteligenta, bolnavi cu sufletu...god help them!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Stii cum zice americanul, "Bullsit" ... sunt doar niste povesti menite sa sperie poporul. Nu faceti sex neprotejat, nu folositi decat seringi sterile si nu o sa pricopsiti cu HIV.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×