Sari la conținut
Forum Roportal
ben

Prince of Persia

Postări Recomandate

as vrea sa aflu cum pot sa-la omor pe omul cioara si pe unde naiba merg mai departe fiindca la-am omorat de vreo 7 ori si iarasi a aparut, am cautat fiecare margine, fiecare treapta, fiecare fereastra si nu am idee cum si pe unde sa merg mai departe.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Salut Ben,

 

Poti sa fi mai explicit te rog? La ce nivel ai ajuns?

Am intrebat un prieten care a terminat jocul si mi-a spus ca pe respectivul il gasesti in multe nivele (plus ca il omori doar dintr-o saritura).

E ceva ce ti-a scapat.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

sunt chiar la inceput, intre timp am reusit sa-la termin pe crowman-cel putin nu a mai aparut nicaieri- dar din nou sunt blocat pentru ca nu stiu incotro sa-o apuc, sunt undeva sus, am o usa inchisa cu simbolul pop pe ea, iar in dreapta usii am un perete cu acelasi simbol, mi-a aparut tutorialul spunandu-mi cum sa urc peretele dar nu am unde sa-la urc din cate vad eu

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
sunt chiar la inceput, intre timp am reusit sa-la termin pe crowman-cel putin nu a mai aparut nicaieri- dar din nou sunt blocat pentru ca nu stiu incotro sa-o apuc, sunt undeva sus, am o usa inchisa cu simbolul pop pe ea, iar in dreapta usii am un perete cu acelasi simbol, mi-a aparut tutorialul spunandu-mi cum sa urc peretele dar  nu am unde sa-la urc din cate vad eu

[snapbacca]54158[/snapbacca]

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

sunt chiar la inceput la prima intalnire cu croe - man si as vea sa stiu cum trec de crow-man deoarece il omor o data si dupa aceea se teleporteaza pe o terasa unde eu nu reusesc sa ajung

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ba poti ajunge... si oricum nu e neaparat nevoie sa il omori...

imediat ce treci de usa mergi in dreapta si "fugi in sus" :Pe pe perete... ajungi pe o mini platforma... de acolo trebuie sa sari pe o platforma dar tot folosind peretele... tii butonul drept in timp ce figi inspre perete si cand ajungi la inaltimea necesara apasa space... de acolo sper sa te descurci...

oricum fii atent la toate filuletele alea pentru ca ofera informatii folositoare,

mai ales drumul pe care trebuie sa il urmezi. De exemplu daca erai putin atent cand il omorai pe Omu' Cioara ai fi vazut pe unde trebuia sa o iei.

Deci sfatul meu este sa nu te mai chinui cu el si sa treci direct! Sa incerci sa ajungi acolo unde ar fi trebuit sa fie. Eu am castigat minute bune de joc asa :Pe

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ba poti ajunge... si oricum nu e neaparat nevoie sa il omori...

oricum fii atent la toate filuletele alea pentru ca ofera informatii folositoare,

mai ales drumul pe care trebuie sa il urmezi.

 

Uite,tocmai azi am terminat jocul.A fost cam simplu pt mine la catzarari si la batai ;) deoarece jucasem si il terminasem si pe primul si stiam miscarile.Insa era mai greu deoarece nu mai aveai acele viziuni ca in primul cum ca itzi arata ce trebuie sa faci si pe unde sa mergi.

 

Dreptate ai la faza cu "sa fi atent" Apai scuza-ma Ben,dar daca joci in halul asta chiar la inceputul jocului si sa nu ai rabdare sa stai un pic si sa te uiti la toate detalile,ca fiecare blovan si crepatura sunt puse cu un scop anume.Deci gandeste-te ca ai sa ajungi mai incolo unde vor venii altii si altii si o multime de chestii care nici nu iti trece prin cap ce v-a trebui sa faci.Crede-ma ca mi-am petrecut ore in sir la unele faze,combinatii si etc.Nu te vad bine cand v-a trebui sa schimbi timpul in prezent si in viitor,si paraca vad ca, cu harta in fata nu vei stii pe unde sa mergi

 

La Cioara asta o bati prima oara dupa care se teleporteaza mai sus.Dupa ce o bati a dooa oara va trebui sa ti klick dreapta apasat si sa mergi pe perete pana pe o platforma mica,dupa care la fel te intorci pe acelasi perete.Daca mai ai vre-o intrebare legata de jok,intreaba-ma si am sa-ti mai raspund,dar sa fi explicit si sa-mi dai toate detalile.Salut,si bafta in continuare.

 

Vei da mai tarziu de un "monstru" sa zic asa mare mare.Acolo v-a trebui sa ajungi in spatele lui si sa il lovesti cu sabia la pulpele de la picioare iar dupa ce se lasa jos apesi "space" pt a te urca pe el.

 

as dorii sa-mi spuna careva care o jucat,asa in cateva cuvinte ce a inteles din acest jok,care a fost defapt povestea sau ideea.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

salutare ! Am nevoie de ajutor la nivelul "colockworks and gears mechanical pit - past".

 

Dupa ce apare tipul ala fantomatic (cu hainele zdrentaroase) si prince il intreaba "what do you want from me ?" , trec printre niste roti de moara si ajung la o maneta ; o invart si apoi nu mai stiu ce sa fac , unde sa ma duc .

 

SUnt DISPERAT ! please help!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×