Sari la conținut
Forum Roportal
Homy

nu merge activat num lock

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

am otastatura multimedia a4tech si nu stiu cum fac sa se activeze num lock-ul. nici tastele F1-F12 nu functioneaza normal. ce e de facut ? Multumesc!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu ar trebui sa ai nimic de facut sa functioneze NumLock sau tastele functionale. Este tastatura cordless? Daca da, verifica ca bateriile sunt bune si ca receptorul este situat aproape de tastatura.

Daca este vorba de o tastatura cu fir probabil este defecta..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu ar trebui sa ai nimic de facut sa functioneze NumLock sau tastele functionale. Este tastatura cordless? Daca da, verifica ca bateriile sunt bune si ca receptorul este situat aproape de tastatura.

Daca este vorba de o tastatura cu fir probabil este defecta..

e cu fir.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am patit si io una la dinasta cu multe optiuni dar dupa mai mult timp de la achizitionare . Trebe sa fie ceva din ea. Incearca sa scoti tastele, si vezi, poate e infundat cu ceva .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

am o tast a4tech multimedia. nu merg F-urile, si numlock. a trebuit sa butez cu o alta tast , sa activez numlock, si apoi a ramas asa . f-urile tot nu merg, indiferent ce drivere i-am bagat.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
am otastatura multimedia a4tech si nu stiu cum fac sa se activeze num lock-ul. nici tastele F1-F12 nu functioneaza normal. ce e de facut ? Multumesc!

Eu am avut ceva virus ca n-am reusit sa activez "Num Lock" pina n-am reinstalat Windows...de risu' curcilor nu alta...am schimbat intii vre-o 3 tastaturi, la inceput am crezut ca-i de vina tastatura silentioasa, din cauciuc. Apoi am pus vechea tastatura, in final alta si apoi...format c:...etc. Apoi a mers. Verifica totusi inainte optiunea "use mouse button" din "c.panell" , e simplu, vezi daca se misca imaginea ( poza) cind tii pe 8 in sus, 2 in jos, 4 stinga si 6 dreapta. La dezactivare trebuie sa-ti mearga numerele. Daca nu...bafta cu reinstalarea...

Editat de Victor Apostu

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×