Sari la conținut
Forum Roportal
yWAn

Cel/cele mai marcant/e film/e in conceptia voastra

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Troia(cel putin asa cred eu),cand Priam s-a dus la Ahile sa ii ceara cadavrul fiului sau mort,a fost cea mai impresionanta faza din toate filmele facute pana acum.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Troia(cel putin asa cred eu),cand Priam s-a dus la Ahile sa ii ceara cadavrul fiului sau mort,a fost cea mai impresionanta faza din toate filmele facute pana acum.

 

daca tu consideri asta,respectiv "din toate filmele vazute pana acum" ,da-mi voie sa-ti spuna denota o crasa lipsa de cultura (sau de gust) cel putin din punct de vedere cinematografic.Scene lacrimogene poti gasi si pe Acasa, iar faptul ca acolo diferenta a facut-o Peter O'Toole care a incercat prin asta sa-si ceara scuze publicului pentru mizeriile in care a ajuns sa joace,nu schimba cu nimic situatia.

Pe viitor incearca sa te rezumi la expresii "din toate filmele VAZUTE DE MINE".Cu varsta ai sa inveti ca da mai bine..altfel o sa-ti spuna unul la un moment dat plictisit :" auzi ma,tot esti tu ateu...mai bine-l lasai pe frac-tu sa te omoare" :alcoholic:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

"nu va lasati creierul sa dormiteze" imi apartine. Volumele "Ciresarii" au fost printre preferatele mele in copilarie.

Am vazut si Forrest Gump, dar nu m-a marcat foarte tare.

"Imagineaz

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu zic sa mai lasati subtitrarile,si sa puneti mana pe niste carti :crazy:

a..si forrest gump eu zic sa-l mai vezi..iara si iara pana il intelegi.Nu e nici o crima ca nu ai facut-o din prima :friends:

Mi te adresezi la persoana a II-a pl. datorita incomensurabilului respect pe care mi-l porti pentru ca nu sunt de acord cu tine ? O sa pun mana pe carti si o sa le mangai gingas copertile si cotorul.

A... si Troia eu zic sa-l mai vezi de cateva ori pana o sa il intelegi.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca te duci la un film(movie) cu speranta ca ati v-a raspunde la intrebari la care societatea in care ai crescut si te-ai format, a fost impotenta sau primitiva, cred ca gresesti. Filmul la urma urmei e .." just entertaiment". Nimic mai mult.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

La Grande Vadrouille(1966), comedie, actiunea are loc in timpul celui de-Al Doilea Razboi Mondial in Franta sub ocupatie germana(nazista).

Si e posibil ca foarte curand sa imi intregesc colectia de filme semnate Tarkovsky.

 

Si Les Choristes fu un film fain, daca tot am pomenit frantuzisme.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

'Mai pune mana pe o carte' cred ca asa ai facut si tu,doar ai pus mana pe carti,altfel nu te luai de cibeva care a inteles ceva ce tu nu ai inteles.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×