Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

mai demult si avionul a fost un 'miracol'..

 

tot ce se intampla fara sa intelegem fenomenul din punct de vedere fizic, e 'miracol' pt noi..asa ca pana la urma, dupa parerea mea..intentia e cea care conteaza cu adevarat.

 

Ce intentie a avut Dumnezeu cand a facut 'miracolele'..? :spiteful:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Profetul este evanghelist?(poate ma insel).Cunosti ceva despre reconectare?Miscarea bratelor profetului sunt asemanatoare cu ale dr.Eric Pearl.Sa fi copiat dr. pe profet?Nu m-ar mira.In dorinta de a fi mai presus decat ceilalti,de a castiga bani,omul e in stare sa faca orice.

Multumesc pentru filmulete,mi-au facut bine. 8)

Nu stiu... :P Filmuletele,le-am gasit pe net si m-am gindit sa aflu si parerea voastra.

Cred in efectul rugaciunii,al sacroterapiei...mai putin in cinstea unora dintre semenii nostri.Ma intrebam daca acele vindecari sunt reale ori ...sarlatanii. :lol2:

Nu am auzit despre reconectare... :D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
buna intrebare...

 

 

dupa parerea mea, daca dumnezeu ne-ar fi dat puterea de a face miracole, el ce rol ar mai avea?

De judecator? :D

 

"Rugaciunea facuta cu credinta va mintui pe cel bolnav si Domnul il va insanatosa;si daca a facut pacate,ai vor fi iertate"(Iacov 4,5;15)

 

"Marturisiti-va unii altora pacatele si rugati-va unii pentru altii ca sa fiti vindecati.Mare putere are rugaciunea fierbinte a celui neprihanit."(Iacov 4,5;16) :lol2:

 

 

Da' despre refresh ai auzit?

8) Nu!

Poate...stiu despre ...dar,sub o alta denumire.Voi verifica... :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu stiu... :) Filmuletele,le-am gasit pe net si m-am gindit sa aflu si parerea voastra.

Cred in efectul rugaciunii,al sacroterapiei...mai putin in cinstea unora dintre semenii nostri.Ma intrebam daca acele vindecari sunt reale ori ...sarlatanii. :lol2:

Nu am auzit despre reconectare... :o:

 

Buna seara

 

In Elvetia o prietena mi-a vorbit despre un predicator evanghelist.Nu am ajuns sa-l cunosc dar,sper ca in aceasta vara se va putea.Imi spunea ca si acel predicator foloseste niste"pase"asupra persoanelor bolnave sau demonizate.Se pare ca are mare har.Reconectarea este o forma de vindecare transmisa dr-ului Eric Pearl de o civilizatie care de mult a locuit pe aceasta planeta(?).Pe acest doctor se fac multe cercetari in S.U.A.pentru ca vindecarile sunt miraculoase.Nu stiu daca este adevarat dar am incercat,urmand instructiunile din cartea sa,sa vad daca da rezultate.Ceva,ceva este.Cum ti-am spus sunt fan Toma necredinciosul.Ce se intampla in filmulete poate fi sau nu adevarat.Nu stiu,nu sunt atat de curata sa vad numai bune intentii in jurul meu.Ce ne-am face fara speranta?

 

Toate cele bune :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Interesant.. :P

Are cineva acea carte in romaneste? :lol2: Si in format pdf...fireste! :o:

Poate,o citesc si eu...printro minune. :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Interesant.. :o:

Are cineva acea carte in romaneste? :doh: Si in format pdf...fireste! :)

Poate,o citesc si eu...printro minune. :lol2:

 

Carte am gasit-o pe net la o editura,in format pdf inca nu.Mai caut pe hub-uri.Daca apare ti-o trimit. :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
mai demult si avionul a fost un 'miracol'..

 

tot ce se intampla fara sa intelegem fenomenul din punct de vedere fizic, e 'miracol' pt noi..asa ca pana la urma, dupa parerea mea..intentia e cea care conteaza cu adevarat.

 

Ce intentie a avut Dumnezeu cand a facut 'miracolele'..? :tease:

primul motiv -miracolele facute era replici la "miracolele" celor destepti ...... ca se stie ca " minciunile " tip miracol erau bine tinute ascunse ( ex ai la esenieni, farisei, romani etc)........si al doilea motiv era facut pentru aia slabi in credinta dar totusi cu credinta.........caci fariseii nu au vazut nici unul in " direct" doar din auzite........ :) si biblia e plina de " situatii" unde nu s-au facut miracole sau "situatii" unde s-au facut miracole in fata " paginilor" ........ si exista si "replica "cunoscuta data lui toma........ ideia e ca " fericit" e cel care a vazut si crede dar " mai fericit" e cel care nu a vazut si crede......... si daca iei si analizezi " miracolele" zilnice nu ti se mai par miracole..... si atunci "credinta" scade la oameni "slabi " etc :mellow:

multa iubire

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×