Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

Cred ca exista miracole.

Cei ce au fost martori, cred, cine nu...nu prea.

Un lucru e sigur... un tip de culoare, nu mai stiu de prin ce tara, a fost si este singurul din lume care s-a vindecat de SIDA prin rugaciune, post si alte chestii din astea. Acest caz mi-a fost prezentat de niste surori dintr-o congregatie din Iasi. Daca acest caz nu e minune...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

o minune este si un rasarit de soare pe malul oceanului sau in desert

o minune este si un copil

poate si viata este un miracol de care nu prea stim sa ne bucuram de multe ori

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca am gresit topicul; :) am intrat pe cel de literatura... :) sau de filozofie?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ei asta-i buna... daca si noi am putea face miracole sunt sigura ca lumea asta ar fi un loc mai bun...

 

deci..nu cred ca posedam aceste puteri :stars:

 

Puteri de miracole nu le posedam pt. ca ele nu exista :good: Miracol il spune omul care nu intelege lucrurile paranormale.Cu ajutorul entitatilor,oamenii pot vindeca "miraculos"practicand metoda Reiki,asa poate afla despre cutremure,vb cu mortii si cate mai cate,doarcu privirea sau cu ajutorul mainilor. :tease: Deci,miracol nu exista.Da ceea ce a facut Iisus,cu totii spunem ca sunt "miracole" dar de ce stiti?Pt.ca noi ne lasam pe relaxati pe mana moarta,in loc sa cercetam cazul.Daca stam sa e gandim,pe atunci oamenii eram asa de primitivi,incat acestea se credeau miracole,dar in ziua de astazi,orice fapta a lui iisus are o explicatie,ajungandu-se de la fenomenul "miracol" la un fenomen din natura :cry: Cine cunoaste natura si toate enigmele ei nu are indoieli in ceea ce priveste spusele mele :cry:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Puteri de miracole nu le posedam pt. ca ele nu exista :D Miracol il spune omul care nu intelege lucrurile paranormale.Cu ajutorul entitatilor,oamenii pot vindeca "miraculos"practicand metoda Reiki,asa poate afla despre cutremure,vb cu mortii si cate mai cate,doarcu privirea sau cu ajutorul mainilor. :o: Deci,miracol nu exista.Da ceea ce a facut Iisus,cu totii spunem ca sunt "miracole" dar de ce stiti?Pt.ca noi ne lasam pe relaxati pe mana moarta,in loc sa cercetam cazul.Daca stam sa e gandim,pe atunci oamenii eram asa de primitivi,incat acestea se credeau miracole,dar in ziua de astazi,orice fapta a lui iisus are o explicatie,ajungandu-se de la fenomenul "miracol" la un fenomen din natura 8) Cine cunoaste natura si toate enigmele ei nu are indoieli in ceea ce priveste spusele mele :(

 

Mai,draga,m-ai dat gata!La ora asta,e tot ce-mi lipsea.Miracol! :doh:

Hai,pupici de la mine :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Mai,draga,m-ai dat gata!La ora asta,e tot ce-mi lipsea.Miracol! :cheer:

Hai,pupici de la mine :cheer:

 

 

dar nu te lua de mine,pt ca nu eu am inventat topicul acesta :cheer: Eu doar il completam cu o corectura pe care lumea nu o prea stia :lol2:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Puteri de miracole nu le posedam pt. ca ele nu exista :cheer: Miracol il spune omul care nu intelege lucrurile paranormale.Cu ajutorul entitatilor,oamenii pot vindeca "miraculos"practicand metoda Reiki,asa poate afla despre cutremure,vb cu mortii si cate mai cate,doarcu privirea sau cu ajutorul mainilor. :cheer: Deci,miracol nu exista.Da ceea ce a facut Iisus,cu totii spunem ca sunt "miracole" dar de ce stiti?Pt.ca noi ne lasam pe relaxati pe mana moarta,in loc sa cercetam cazul.Daca stam sa e gandim,pe atunci oamenii eram asa de primitivi,incat acestea se credeau miracole,dar in ziua de astazi,orice fapta a lui iisus are o explicatie,ajungandu-se de la fenomenul "miracol" la un fenomen din natura :cheer: Cine cunoaste natura si toate enigmele ei nu are indoieli in ceea ce priveste spusele mele :lol2:

Te rog,poti sa fi mai explicita!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:cheer:

Te rog,poti sa fi mai explicita!

Definitia de "miracol" a fost data din vremea pe cand Iisus traia pe pamant.acei oameni fiind atat de primitivi li se pareau de neimaginat astfel de lucruri pe care Iisus le facea.De aceea auzim de cuvantul miracol in Noul Testament.Miracol semnificand un lucru,ceva supranatural,care nu se includ in Legile Naturii.

Ceea ce este gresit aici,este pt ca lumea a evoulat si astfel de experimente sunt demonstrate a fi sub legile naturii.Orice fenomen...de la vindecare,doar prin aplicarea mainilor ..la vederea viitorului,cunoasterea gandului unei pers,s.m.d.p.sunt explicate de oamenii de stiinta care s-au ocupat in domeniul paranormalului :cheer:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×