Sari la conținut
Forum Roportal
Victor Apostu

Stie cineva la ce foloseau aceste scari?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

aparent aceste scari care nu duc nicaieri nu par sa fi avut un rol important. Totusi...poate cineva sa-mi spuna la ce serveau?

post-108-1120566063_thumb.jpg

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

poate pe peretele din dreapta era continuarea scarilor, dar sa`au distrus,

sau... poate era un lift acolo :Pe

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
poate pe peretele din dreapta era continuarea scarilor, dar sa`au distrus,

sau... poate era un lift acolo :Pe

[snapbacca]53345[/snapbacca]

nu, am sa-ti spun eu: scarile erau asa si atunci. urcind pe aceste scari gasesti un mic bazin, adinc cam de 60 cm., locul unde cadea capul celui...decapitat. Acolo era un esafod. Acele scari chiar erau ultimele pentru cel executat si duceau spre...nicaieri .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

iui... :-

trebuia sa faci poza si acolo la bazin, sa vedem si noi... :agresiv:

Editat de giovi

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
iui... :-

trebuia sa faci poza si acolo la bazin, sa vedem si noi... :agresiv:

[snapbacca]53353[/snapbacca]

n-am facut poza ca era plin de gunoaie.....eventual cind mai merg am sa am grija sa nu uit de detalii...macar sa fotografiez scobitura specifica de pe margine...dar in alta ordine de idei merita sa mergi sa vezi cetatea daca n-ai mai vazut-o...este cea mai mare din Romania...Poti vedea celula unde a stat Closca, este si un muzeu al Unirii, si poti nbea o cafea sau o bere pe una din terasele de linga zidul cetatii. Cu conditia sa nu fie manele in zona ca strica atmosfera...

Editat de Victor Apostu

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ghicisem... inainte sa citesc raspunsul ma uitam la poza si mai in gluma mai in serios ma gandeam ca daca vrei sa te sinucizi si te arunci de pe cladire, iti rupi o mana un picior; dar daca te arunci de pe cladire si te mai si rostogolesti pe scari... e mai sigur...

 

Da, stiu, gandesc sadic... e o ora inaintata... si am vazut Dracula acum cateva zile (filmul). :soc: :doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ioii..saraci....ce..sadici oameni....mna refer la aia..de atunci nu la tine Crystal :soc: ,dar..este foarte interesant....trebe neaparat..sa faci ..o poza..cu..continuarea

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
aparent aceste scari care nu duc nicaieri nu par sa fi avut un rol important. Totusi...poate cineva sa-mi spuna la ce serveau?

 

fotografia seamana izbitor cu cetatea romaneasca Capalna. Ma insel eu?

Aceeasi scara prezentata de tine se regaseste in arhitectura multor cetati romanesti. Cetetea Neamtului, de exemplu, doar ca scara duce spre o platforma. In poza ta nu e vizibil unde duce scara.

Editat de Rrami

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×