Sari la conținut
Forum Roportal
dorinand

WSDA

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

...Scapa de frameul ala de jos plin cu iconite, (sugereaza neseriozitatea)...
da, in noul design le voi imprastia pe pagina

 

...Si scapa si de GoldenWeb, ca e ceva foarte uspr de obtinut

 

in cazul asta ar trebuii ca toate site-urile sa primeasca un premiu GoldenWeb. oricum asai ca este bun ca referinta, si in plus este un linca care ajuta la clasarea in google. :twisted:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
este bun ca referinta, si in plus este un linca care ajuta la clasarea in google.  :twisted:

 

Pentru necunoscatori da bine.

 

In priviinta clasarii in google ma cam indoiesc.

In google te ajuta daca ai multe linca-uri tematice, continutul paginilor este de calitate (nu cred ca masoara calitatea in functie de vre-un premiu).

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
In google te ajuta daca ai multe linca-uri tematice, continutul paginilor este de calitate (nu cred ca masoara calitatea in functie de vre-un premiu).

 

un extras de pe google

"PageRanca explica

... Google nu face numai sa contorizeze de cate ori o pagina este vizitata el examineaza si continutul paginilor ( si continutul paginilor care au un linca catre aceasta pagina ) pentru a determina ..."

 

un alt extras tot de acolo

"Despre tehnologia Google

...In esenta, Google interpreteaza o legatura de la Pagina A la Pagina B ca un "vot" din partea Paginii A pentru Pagina B. Google evalueaza importanta unei pagini dupa voturile pe care le primeste. Google analizeaza, de asemenea, pagina ce distribuie voturile."

 

parerea mea este ca acel linca imi foloseste !!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
...

 

Adevar vorbesti fiul lui dumnezeu....

Totusi, GoldenWeb e un premiu dat la plesneala, eu am luat un astfel de premiu si cu un site mai slab ca al tau... Aia vor doar sa cumperi de la ei un certificat de "awarded bla bla bla".. vezi pe site :dee

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dupa parerea mea este mult mai bine.

 

Mai am cateva remarci:

- moto-ul "Pentru ca imaginea pe internet conteaza" nu se vede foarte bine. Poate ar arata mai bine cu galben sau alb;

- ai putea sa verifici sintaxa html cu http://validator.w3.org/checca?uri=http%3A...sda.ebony.ro%2F (deocamdata da o eroare ca nu este specificat DOCTYPE);

- ai putea sa scoti tot codul javascript intr-un fisier extern;

- dupa parerea mea titlul paginii in romana trebuie schimbat (titlul este foarte important in google) - o pagina care te poate ajuta in optimizare: http://www.submitexpress.com/analyzer/;

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

vai doamne. pai cred ca imi fac firma de webdesign. la ce preturi ai acolo, ma imbogatesc cit ai zice ".". Presupun ca nu ai fost treaz cind ai facut preturile alea. am facut un calcul. pentru un site de tot pisul (scuzati-mi expresia), tu ceri 300$, sa fim seriosi. eu nu cred ca pot sa vind siteul meu cu astfel de suma (www.referate.ajutor.rog.ro). Plus ca designul siteului nu se ridica la stamdardele siteurilor de designeri web (www.exmedia.ro)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
vai doamne. pai cred ca imi fac firma de webdesign. la ce preturi ai acolo' date=' ma imbogatesc cit ai zice ".". quote']

 

Eu mi-am facut saitul www.sexsops.ro cu 200 EUR si are si baze de date si interfata de administrare. Asta nu inseamna ca trebuie sa perpetuam la nesfarsit sumele extrem de mici cu care sunt platiti web-designerii (unii)

Mie mi se pare normal ca pentru un sait bine facut sa platesti 7-800 EUR. Si vorbesc de saituri simple.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu cred ca pretul unui site trebuie sa depinde de mai multi factori:

- daca doresti originaliate;

- doresti creearea de sigle;

- doresti pagina sa lucreze cu baze de date;

- codul htlm sa fie curat (HTML valid);

- pagina sa fie obtimizata pentru a se incarca cat mai rapid;

- daca folosesti php sau alt limbaj de programare codul sa bine scris si fara erori;

- daca se doreste si promovarea site-ului si obtimizarea lui pentru motoarele de cautare;

 

Eu cred ca daca se realizeaza toate astea pretul poate fi si peste 1000E.

Depinde ce se urmareste.

Se pot realiza si pagini in cateva ore dar daca se doreste calitate atunci munca trebuie si recompensata.

 

In strainatate webdesignarii isi calculeaza pretul in functie de timpul cat le ia sa realizeze proiectul. Iar preturile sunt in medie de 30$/ora.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

E bine facut. Sugereaza ce vrei sa spui. Cu mici inbunatatiri ar fi si mai frumos.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×