Sari la conținut
Forum Roportal
dulce maria

Cine beneficiaza de tratament cu interferon

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

BUNA TUTUROR ,ACUM SUNT PRIMA DATA PE UN FORUM ASA CA VA ROG SA AVETI RABDARE!!!!!!!!FIUL MEU ARE 15 ANI SI DE APROAPE 5 ANI ESTE DIAGNOSTICAT CU HEPATITA CRONICA ,NU MAI STIU CE SA FAC SUNT SATUL DE TOTI MEDICI SI CRED CA INCEP SA MA SATUR SI DE VIATA .Toate se trag de la un vaccin antihepatic facut in clasa a3a de atunci tot prin medici iam dat si tratamente naturiste si de la CIUHRIsi nimik iar de interferon si lamivudina nu pot sa zik nimik caci nu primesc deoarece nu se cunoaste tipul de virus .Nu mai stiu am gasit forumul asta si vreau sa mai aflu si alte pareri unde sa mai merg ce sa mai fac ?Exista vreo fundatie ,O.N.G,sau alceva care sa ma indrume ?Daca stiti dumneavoastra va rog sa-mi raspundeti? va rog din suflet !!Iam facut si biopsia si e foarte grav scorul knodel era13 .astept mesajele d-voastra.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
BUNA TUTUROR ,ACUM SUNT PRIMA DATA PE UN FORUM ASA CA VA ROG SA AVETI RABDARE!!!!!!!!FIUL MEU ARE 15 ANI SI DE APROAPE 5 ANI ESTE DIAGNOSTICAT CU HEPATITA CRONICA ,NU MAI STIU CE SA FAC SUNT SATUL DE TOTI MEDICI SI CRED CA INCEP SA MA SATUR SI DE VIATA .Toate se trag de la un vaccin antihepatic facut in clasa a3a de atunci tot prin medici iam dat si tratamente naturiste si de la CIUHRIsi nimik iar de interferon si lamivudina nu pot sa zik nimik caci nu primesc deoarece nu se cunoaste tipul de virus .Nu mai stiu am gasit forumul asta si vreau sa mai aflu si alte pareri unde sa mai merg ce sa mai fac ?Exista vreo fundatie ,O.N.G,sau alceva care sa ma indrume ?Daca stiti dumneavoastra va rog sa-mi raspundeti? va rog din suflet !!Iam facut si biopsia si e foarte grav scorul knodel era13 .astept mesajele d-voastra.

Domnule Nelu,

Imi pare rau sa aud de situatia in care va aflati dvs si fiul dvs. Imi dau seama ca sinteti dezamagit si faptul ca medicii din Romania umbla numai dupa mita fara sa faca ceva concret pina nu l-i se umfla buzunarele ,este intr-adevar dezgustator.

Am si eu un baiat de aproape 20 de ani,va inteleg durerea.

Sotul meu a fost infectat cu virusul hepatitei C cind era la virsta de 3 ani dintr-o perfuzie. Nu am stiut nimic mai bine e 35 de ani .Noi nu mai locuim de aproape 20 de ani in Romania ,lucru care i-a salvat viata de fapt .In urma cu doi ani si jumatate am descoperit acasta situatie cind i s-a spus ca nu mai are mult de trait . A fost pus pe lista de transplant si Bunul Dumnezeu a vrut sa ajunga acolo si a facut transplant de ficat ca atita sansa a mai fost pentru el . Acum este mai bine , munceste si el cum poate si ne bucuram de ce ne da Dumnezeu. Daca va uitati la mesajele mele postate pe forum veti afla mai multe despre situatia prin care am trecut (nu mai am scris recent pe forum -trebie sa va duceti mai in spate la mesaje ca sa e gasiti).

Cred ca trebie sa aflati mai intii tipul de virus -acesta este primul pas. Va rog sa nu mai apelati la tot felul de sfaturi care mai de care mai stupide care s-ar putea sa faca mai mult rau . Este foarte mult de explicat dar daca intrebati un profesor de anatomie (unul mai cu scoala zic ) despre functiile ficatului veti afla ca acele tratamente cu tot felul de gindaci si paraziti si mai stiu eu ce fel de leacuri fac mai mult rau.

Sint mai multe feluri de tratamente dar mai intii trabuie sa aflati ce fel de hepatita este ,cauza -si apoi mai discutamce ar mai fi .

Intr-unul din mesajele mele de pe forum am lasat adresa si felul in care se ia legatura cu Hammersith Hospital din Anglia -Profesor. Nagy Habib care face tratamente cu celule stem pentru regenerarea ficatului. Acestea se fac cu aprobarea guvernului ,nu asa de capul fiecaruia. Sint mai multe tipuri de hepatita ,unele raspund mai bine la tratament altele mai greu .

Nu va dezamagiti , numai lupta va va scoate la suprafata.

Va rog sa mai tineti legatura cu noi.

Multa sanatate

LOD

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Va multumesc tuturor pentru incurajari,si pentru informatiile pe care le-ati trimis!DOMNUL SA VA BINECUVANTEZE !!!!!Pentru d-nul sau d-na LOD,fi-ti binecuvantati !!!Am o rugaminte :Va rog sa mai postati odata adresa spitalului din ANGLIA sau adresa de e-mail a DOCTORULUI .VA MULTUMESC TUTUROR !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Va multumesc tuturor pentru incurajari,si pentru informatiile pe care le-ati trimis!DOMNUL SA VA BINECUVANTEZE !!!!!Pentru d-nul sau d-na LOD,fi-ti binecuvantati !!!Am o rugaminte :Va rog sa mai postati odata adresa spitalului din ANGLIA sau adresa de e-mail a DOCTORULUI .VA MULTUMESC TUTUROR !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Domnule Nelu33,

 

Iata felul cum contactati Profesorul Nagy Habib in Londra. Hammersmith Hospital , DU CANE ROAD, LONDON, W12 0HF,

telefon :+44 20 8383 85 74

secretara cu care o sa luati prima data legatura se numeste Ashley Irwin are telefonul +44 20 8383 3937 si are adresa de mail : AIrwin@hhnt.nhs.co.uk

Va rog scrieti cu litera A mare urmata de I mare la inceput si o sa mearga ok.

Deasemenea puteti sa luati legatura prin e-mail si o sa vi se raspunda ,nu e ca la noi in Romania unde trebuie sa dai mita sa te bage in seama. O sa va ceara ultimele rezultate la singe ,in special coagularea singelui si transaminazele (sint unele masini care dau rezultatele la singe de exemplu ALT,GGT....care sint similare cu cele din engleza ca sa inteleaga ei mai bine).Ashley ,secretara o sa va ceara rezultatele astea si apoi o sa le dea ea la profesor care conduce o comisie de cercetare si apoi va chiama ei .

Luati legatura cu ei ,contactati secretara mai intii , fara probleme , nu e cu mita ca la noi -oamenii sint corecti . Mai departe nu stiu ce sa va mai spun depinde de cum vad ei situatia ca medici .Tineti legatura si cu noi .

Daca aveti nevoie cu tradusul in engleza ,ajutam cu draga inima fara bani.

Aflati care este tipul de hepatita mai intii .E foarte important.

Multa sanatate

LOD

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Domnul Nelu,

 

Mergeti inainte nu disperati! Cu ajutorul Domnului si cu prieteni precum familia LOD puteti trece mai departe si prin orice incercare. Aceasta este o incercare pe care trebuie sa treceti cu succes. Si eu sunt purtatoarea virusului C de 20 de ani si am facut tratament dar din pacate la mine nu a dat roade, doerece consider ca sa plecat foarte gresit de la inceput, nu mi-au facut viremia, ci direct punctia hepatica, deoarece prin 2002 cand am fost depistata erau foarte foarte mari transaminazele. Acum astept noul tratament care va ajunge paote si in Romania sau a si ajuns insa trebuie din pacate aici in Romania sa avem rabdare de fier si multa credinta in Dumnezeu.

 

Sanatate si numai bine. Multumim lui Dumnezeu ca exista oameni ca LOD repet si ne mai dau sperante.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Va multumesc pentru raspunsuri si pentru grija pe care o aratati!Fam Lod le multumesc in special pentru adresa am lipsit de pe forum catva timp deoarece fiul meu a avut examen de capacitate pentru a merge la liceu.Apoi am fost la Timisoara cu el la control cu ultimele analize.M-ati rugat sa va trimit analizele fiului meu.Ele sunt mai vechi cele complexe pe care le-am facut la spitalul de boli infectioase Dr. Matei Bals din Bucuresti.Iata rezultatul analizelor: VSH-12mmAc HIV-NegativHBsAg-0,72 NegativCore-1,713 S/CO NegativAnti-dsDNA calitativ-NegativEna Profile-NegativAnti-Mitochondrial-NegativAnti-Jo-1 NegativAnti-Cardiolipin igG NegativAnti-PR3 (cANCA) Calit-NegativAnti-MPO (pANCA) Calit-NegativNE-52,8%LY-35,3%MO-9,4%EO-2,3%BA-0,2%NE-3,6 10^3/uLLY-2,5 10^3/uLMO-0,7 10^3/uLEO-0,2 10^3/uLBA-0,0 10^3/uLRBC-5,04 10^6/uLHGB-13,3 g/diHCT-41,1%MCV-81,3 L FLMCH-26,5 L pgMCHC-32,5 L g/dlRDW-13,1%PLT-310 10^3/uLPCT-0,291%MPV-9,4 fLPDW-16,2 (ratio)Electrophoresis:Name % g/l Normal RangesALBUMIN 55,7 4,2 53-66ALPHA 1 4.0 0,3 2-5,5ALPHA 2 9,5 0,7 6-12BETA 14,4 1,1 8-15GAMA 16,4 1,2 11-21Biochimie Test Rezultat Val.norm./unit.masGLICEMIE 75 65.00-110.00mg/dlUREA 21,3 19,3-42,9 mg/dl CREATININA - -ALT 239 9-72 U/L (E FOARTE MARE!!)ALKP 81 38,00-126.0 U/LGGT 17 8.00-78.00 U/LBILIRUBINA TOTALA 1.5 0.20-1.30mg/dlSULFAT DE ZINC 7 6-10 UMLTYMOL 4 1-4 UMLTP 7.5 6.30-8.20 g/dlFACTOR REUMATOID REZULTAT VALORI NORMALE 22.0 U/ML 0.00-14.00PROTROMBINA REZULTAT fg 346 mgANALIZELE DE MAI SUS AU FOST FACUTE IN DATA DE 24.05.2002______________________________________________________________________

________________________ULTIMELE ANALIZE PE CARE I LE-AM FACUT SUNT DIN DATA DE 22.05.2007 SI SUNT CELE PE CARE MI LE-A CERUT MEDICULTEST REZUTLAT UNITATE MAS. INTERVAL DE REFERINTAERITROCITEHEMOGLOBINAHEMATOCRITMCVMCHMCHCRDWTROMBOCITETROMBOCITOCRITVOL

M TROMBOCITAR MEDIUDISTRIBUTIA TROMB.DUPA DIMEN.LEUCOCITEEOZINOFILEGRANULOCITE%LIMFOCITE%MONOCITE%GRANULOCITELIMFOCITEMONOCITEVSH_________________________________________________

_____________________________________________ASAT (ULTIMELE ANALIZE PE CARE I LE-AM FACUT SUNT DIN DATA DE 22.05.2007 SI SUNT CELE PE CARE MI LE-A CERUT MEDICULTEST REZUTLAT UNITATE MAS. INTERVAL DE REFERINTA ERITROCITE 5.64 *mil/uL 4.6-4.8 (REA)HEMOGLOBINA 15.8 g/dl 13.6-17.0HEMATOCRIT 46.7 % 36.0-39.0 (REA)MCV 82.8 fl 80.0-100.0MCH 28.0 pg 27.0-32.0MCHC 33.8 g/dl 32.0-36.0RDW 14.1 % 11.5-14.5TROMBOCITE 218 x1000/ul 150-400TROMBOCITOCRIT 0.17 % 0.08-1.0VOLUM TROMBOCITAR MEDIU 8.1 fl 6.0-10.0DISTRIBUTIA TROMB.DUPA DIMEN. 17.7H % 10.0-15.0LEUCOCITE 6.9 x1000/ul 5.0-9.0EOZINOFILE 2.0 % 0-4GRANULOCITE% 66.4 % 55.0-75.0LIMFOCITE% 29.4 % 25-32MONOCITE% 2.2 % 1.0-8.0GRANULOCITE 4.7 x1000/ul 2.6-6.6LIMFOCITE 2.0 x1000/ul 1.20-3.10MONOCITE 0.2 x1000/ul 0.0-0.7VSH 5 mm/h 9-12 (REA)___________________________________________________________________________

____ASAT (chimie uscata) 350 U/L 14-59(REA)ALAT (chimie uscata) 268 U/L 9-72(REA) BILIRUBINA TOTALA (CHIM US.) 0.2 MG/DL 0.2-1.3_____________________________________________________________________________

_________________ELFOA/G 1.49 ALBUMINE 59.8 % 52.0-68.0AFA1 GLOBULINE 2.5 % 1.5-4.5ALFA2 GLOBULINE 8.9 % 6.5-13.5 BETA GLOBULINE 11.3 % 8.0-15.0 GAMA GLOBULINE 17.5 % 10.5-20.5Acum nea spus medicul ca trebuie sa facem biopsie musculara pentru ca fiul meu pierde din masa musculara si trebuie sa vedem de ce ii iasa factorul acela reumatoid mare .Eu am si alte analize de tot felul cum ar fi fosfataza alcalina ,gama glutamiltransferaza dar asteas bune am mai facut sicupru urinar si astai bun ,ceruleoplasmina tot bine a iesit.ANTICORPI HETEROFILI CARACTERISTICI :MONONUCLEOZEI INFECTIOASE-LATEX......NEGATIV TOXOPLASMOZAIgM.......................0,181..............NEGATIVIgG.............

.........0,100UI/ML....NEGATIVORICUM SUNT MULTE ANALIZE FACTE SI NU POT SA LE SCRIU PE TOATE DAR CAM ASTA E IN MARE SITUATIAVA MULTUMESC CA-MI SUNTETI ALATURI SI DOMNUL SA VA BINECUVANTEZE !!!!!!!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

BUNA MIHAIL

Sunt INA sunt din BUCURESTI si eu spre nefericirea mea am hepatita C am facut INTERFARON SI RIBAVIRINA NUam suportat si am intrerupt tratamentul asta in 2001.Acum amreluat investigatiile la FUNDENI de acea vreau sa il incurajez pe socrul tau ca am facu punctie heptica VINERI 29 IUNIE nu afost greu este bine tolerata .Ii face o anestezie cu XILINA se face sub ecograf si se punctioneaza atunci cand s-a instalat anestezia .Pe urma se sta pe partea dreapta 2 ore si asta e tot .DUMNEZEU SA-I DEA PUTEREA SA IA O DECIZIE INTELEAPTA.Si eu astept rezultatul peste 2 saptamani.Mai nesuferita si scarboasa e endoscopie decat punctia.Toate tratamentele paleative sunt bune pana la un punct dar cand se slabeste organismul nu mai sunt eficiente .Si eu am incercat multe variante dartot la asta am ajuns.Asta e soarta noastra.DUMNEZEU CU NOI SPERANTA SI INCREDERE TUTUROR

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×