Sari la conținut
Forum Roportal
Gia

Transfer Factor

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Este cineva care ia produsul Transfer Factor si cum a facut rost de el?

E un produs american din categoria suplimentelor, care mareste actiunea sistemului imunitar foarte mult. Am vazut ca in afara este distribuit de firma 4Life, am telefonat chiar la depozitul 4Life de la noi dar nu il au si nu la-au adus niciodata. Cristina, cunosti pe cineva in Germania care ia acest produs sau stii mai multe despre eficacitatea lui? Pe forumurile straine de hepatita c pare a fi destul de cunoscut.

Ceva linca-uri pentru lamurire:

http://www.transferfactorinstitute.com/

http://www.4life.com/International/europe/...ctor/index.html

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Hmmm....inca nu am auzit nimica de el, cel putin din cate am citit...sa vad ce mai gasesc.

 

Am citit ca produsul Transfer Factor se livreaza aproape in exclusivitate online, in Germania mai putin, dar in special in SUA. Este po combinatie de proteine extras din laptele de vaca. Inca n-am auzit de nimeni care sa-la ia.

Editat de Enigma

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna uite si eu am cautat mult timp un produs bun pentru imunitate am trimis chiar mail cuiva din America,dar am gasit pe cineva in Romania ca avem si noi 4lifeRomania care se ocupa cu distribuirea produsului.Daca inca n-ai facut rost de el ma poti contacta pe mine pe adresa de mail tisa59@yahoo.com caci si eu il vreau dar e nevoie de mai multe persoane ca sa il poata trimite pentru ca eu vreau o cutie si nu pot trimite doar unul trebuie minim 6 persoane, daca mai sti si pe altcineva care il vrea te rog sa imi spui...sau daca nu vrei sa vb cu mine poti vb cu cei de la 4life Romania uite site:http://www.4lifero.org/studii-3.php sa il suni pe artamon ionut ca si eu prin el am sa iau ca sa fim cateva pers sa poata face comanda cat mai rpd.Eu cel putin am nevoie de el rpd.Mersi

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Gia, in legatura cu transport factor eu am rugat pe cineva din germania sa se intereseze

si cica farmacista s-a uitat pe compiuter si nu aparea ca fiind inregistrat in germanDaca tu stii mai mult despre acest medicament te rog mult poate imi lasi si mie un mesaj.. Multumesc!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Transfer factor este produs in Utah(care face parte din statele unite ale americii)si nu se gaseste in farmacii numai la distribuitorii de la 4 life.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Hmmm....inca nu am auzit nimica de el, cel putin din cate am citit...sa vad ce mai gasesc.

 

Am citit ca produsul Transfer Factor se livreaza aproape in exclusivitate online, in Germania mai putin, dar in special in SUA. Este po combinatie de proteine extras din laptele de vaca. Inca n-am auzit de nimeni care sa-la ia.

 

 

Hmmm....inca nu am auzit nimica de el, cel putin din cate am citit...sa vad ce mai gasesc.

 

Am citit ca produsul Transfer Factor se livreaza aproape in exclusivitate online, in Germania mai putin, dar in special in SUA. Este po combinatie de proteine extras din laptele de vaca. Inca n-am auzit de nimeni care sa-la ia.

 

Acum produsele 4life pot fi gasite mult mai usor prin intermediul distribuitorilor. daca va mai intereseaza sa vb despre 4life,va astept aici.

 

Gia, in legatura cu transport factor eu am rugat pe cineva din germania sa se intereseze

si cica farmacista s-a uitat pe compiuter si nu aparea ca fiind inregistrat in germanDaca tu stii mai mult despre acest medicament te rog mult poate imi lasi si mie un mesaj.. Multumesc!

 

Vreti sa aflati mai multe despre cum puteti obtine produsele 4life? Va stau la dispozitie!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

acum si in romania au sosit factorii de transfer 4life....si sunt si in germania(www.transferfactor.de)(www.4life.com)(www.4life-romania.ro)pt detalii va stau la dispozitie la adrea de mail: silviu_m74@uyahoo.com

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Este cineva care ia produsul Transfer Factor si cum a facut rost de el?

E un produs american din categoria suplimentelor, care mareste actiunea sistemului imunitar foarte mult. Am vazut ca in afara este distribuit de firma 4Life, am telefonat chiar la depozitul 4Life de la noi dar nu il au si nu la-au adus niciodata. Cristina, cunosti pe cineva in Germania care ia acest produs sau stii mai multe despre eficacitatea lui? Pe forumurile straine de hepatita c pare a fi destul de cunoscut.

Ceva linca-uri pentru lamurire:

http://www.transferfactorinstitute.com/

http://www.4life.com/International/europe/...ctor/index.html

Imunitatea nu se creste cu produse alopate. Aceastea lasa urme ca orice produs alopat si mai au si contraindicatii. Imunitatea este singura raspunzatoare de sanatatea organismului. Unele suplimente care cresc imunitatea, desi in principiu sunt bune, ele pot face rau la un moment dat daca sunt luate necontrolat. Revenind la primele ore ale nasterii noastre numai copiii care au beneficiat de un alaptat natural in primele 24 ore si mai ales in primele 2 ore ale vietii lor si-au asigurat o baza pentru functionarea normala a sistemului imunitar. De ce? Pentru ca acest lapte este cel care contine factorii de transfer descoperiti in 1949 de Dr. H. Sherwood Lawrence.

Factorii de transfer sunt mici molecule care transmit informatii imunitare, consolidand si oferind inteligenta sistemului imunitar, oferindu-i capacitatea de a recunoaste si de a distruge virusi, bacterii, paraziti, ciuperci si celule canceroase.

Sistemul imunitar este responsabil pentru apararea organismului nostru impotriva oricarei amenintari iar daca ii mentinem inteligenta si puterea, putem preveni multe boli care adesea sunt incurabile.

Factorii de transfer sunt un sistem de mesagerie imunologica extrem de eficient, formati din mici lanturi de peptic compuse din 44 de aminoacizi. Au fost proiectati de natura pentru a transfera informatii de imunitate.

Factorii de transfer educa sistemul imunitar sa se reorganizeze, sa dea raspunsul potrivit si sa tina minte, cu alte cuvinte factorii de transfer ii confera sistemului imunitar inteligenta.

Nano factorii regleaza sistemul imunitar dandu-i acestuia intelepciune si intuitie astfel incat sa stie cand sa actioneze, cum sa actioneze si cand sa se odihnesca.

Numai produsele 4life Research asigura un echilibu imunitar corect. Daca imunitatea este prea ridicata atunci este atacat propriul nostru organism si astfel apar artrozele, durerile articulare etc.. Daca imunitatea este prea scazuta sistemul imunitar nu mai recunoaste virusi, microbi si astfel apar cancerul, infectiile etc. (vezi www.transfer-pentru-viata.ro). Cititi, incercati sa intelegeti, si apoi luati o hotarare. Daca lasati o adresa de email pe site-ul mentionat mai sus veti primi si alte argumente in favoarea acestor suplimente unice. Nu va uitati prima data la preturi. Eu, cand am asistat la prima conferinta tinuta de Jacobo Morales, am vrut sa plec din sala, pentru ca nu ma interesa altceva decat sa le cumpar pentru ca am intuit cat sunt de bune. Acum imi pare rau ca nu l-am inregistrat video.

Daca doriti sa stiti si mai multe va stau la dispozitie la adresa valeria_burcu@yahoo.com

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Uitati aici un blog prin intermediul caruia puteti afla mai multe despre produsele Transfer Factor.

Scopul acestui site este de a informa distribuitorii si consumatorii despre produsele 4Life Research si nu de a trata, diagnostica sau de a vindeca boli. Aceste produse sunt compatibile cu tratamentele medicale.

Pentru mai multe informatii vizitati 4Life Transfer Factor

Sper sa va fie cat mai util.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna, sunt Alex! Daca doriti sa achizitionati produsele 4Life va stau la dispozitie. Sunt distribuitor 4Life de 1 an de zile si am acces la toate produsele.

Pentru lista de preturi si produse: alexdriment@yahoo.co.uk sau pakito99_alex@yahoo.com

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×