Sari la conținut
Forum Roportal
Anonymus Kline

Invitatie pentru viza

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Cam ce presupune o invitate, care vreau eu sa o fac pentru altcineva. El e cetatean pakistanez, si nu stiu cam ce trebuie sa scriu in invitatie. A mai facut cineva asa ceva? Ma poate ajuta cineva???

 

 

Multumesc ;) ,

 

Kline.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Trebuie sa apara motivul invitatiei, faptul ca vei suporta cheltuielile ocazionate de gazduirea persoanei respective ...

Din cate stiu invitatiile pentru vizita, sedere (exista "invitatie pentru viza" ??) le pregateste un notar, o sa-ti ceara el toate datele si actele necesare.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Trebuie sa apara motivul invitatiei, faptul ca vei suporta cheltuielile ocazionate de gazduirea persoanei respective ...

Din cate stiu invitatiile pentru vizita, sedere (exista "invitatie pentru viza" ??) le pregateste un notar, o sa-ti ceara el toate datele si actele necesare.

Aham... Pai io is in UK... Cred ca o sa ii rog pe parintii mei sa mearga acolo la un notar... Si asa ei au bani sa arate ca pot suporta cheltuielile...

 

Pot sa fac pe o perioada mare de timp sau trebuie fix datile cand viziteaza (adica daca nu stim sigur, dar stim ca vine vara asta, sa facem pentru toata vara) ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cam ce presupune o invitate, care vreau eu sa o fac pentru altcineva. El e cetatean pakistanez, si nu stiu cam ce trebuie sa scriu in invitatie. A mai facut cineva asa ceva? Ma poate ajuta cineva???

 

 

Multumesc :jester: ,

 

Kline.

 

 

:jester:

 

Ai epuizat de ajutat fratii moldoveni pentru care te bateai cu pumnii in piept si steaguri cat cuprinde ?

Ai o traiectorie de stea cazatoare baiete - ai grija

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
:jester:

 

Ai epuizat de ajutat fratii moldoveni pentru care te bateai cu pumnii in piept si steaguri cat cuprinde ?

Ai o traiectorie de stea cazatoare baiete - ai grija

Stiam io ca mai bine nu ziceam nationalitatea dar e mai bine, fiindca pentru unele tari procedurile sunt diferite.

Daca vreti sa stiti nu il aduc la munca, ci ca turist. Va plac turistii, nu??? Sunt aia care lucreaza in propriile lor tari si isi cheltuiesc banii in altele.

 

Nu am pus nici un steag, si nu m-am batut cu pumnii in piept. Am cunostinte moldovenesti si sunt neste oameni de treaba.

 

Si sincer nu vad de ce traiectoria???

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×