Sari la conținut
Forum Roportal
greycat

Registrul comertului

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Ciao :pope:

 

Stie careva ce hartii trebuiesc pentru inchiderea unui punct de lucru si deschiderea altuia?

Sa macar un numar de telefon de la Registrul Comertului in Timisoara? Am gasit un numar dar nu mai corespunde Registrului. Sau ceva site pe care sa mai sap sa gasesc...

 

Merci :lol:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ciao :P

 

Stie careva ce hartii trebuiesc pentru inchiderea unui punct de lucru si deschiderea altuia?

Sa macar un numar de telefon de la Registrul Comertului in Timisoara? Am gasit un numar dar nu mai corespunde Registrului. Sau ceva site pe care sa mai sap sa gasesc...

 

Merci ;)

Eu voi sti sigur pentru ca asta fac ACUM. Pentru moment- recodificarea CAEN- obligatorie, apoi- contract de inchiriere sau act de proprietate pentru spatiul in care urmeaza sa functioneze P.L., apoi in functie de specific autorizarile necesare pe punctul de lucru pe coduri CAEN, de la Primarie- orar de functionare ( costa 100 RON), pompieri ( aviz), " siguranta alimentelor" - aviz functionare- daca ai afacere cu alimente, "mediu" daca ai altele ( productie, service, etc. Incepi cu dosarul de la Registrul Camerei Comertului, unde depui act constitutiv+certif. inmatriculare+hotarire, astepti vre-o 10 zile. Am sa te anunt si cit costa. Eu nu stiu inca dar sigur voi afla. Am inteles ca nu costa mai mult de 5-600 ron daca alerg singur. Bafta!

P.S. Nu uita sa ai la tine timbre judiciare, vei avea nevoie!

Editat de Victor Apostu

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×