Sari la conținut
Forum Roportal
albinutza88

Melanom sau nev? Am nevoie de o parere

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

salut!sunt noua pe aici si mi am facut curaj sa scriu ca poate ma puteti ajuta....tatal meu are 63 de ani si esti medic.de vreo 1 an jumate i a aparut p spate o aluna neagra de cativa cm in diametru.nu i a sangerat nu s a descompus nu s a intamplat nimic cu ea.nici nu l deranja.acum o saptamana s a gandit sa o scoata.a scos o si a dus o la anatomie patologica pentru investigatii.acolo i s a spus k ar fi un nev albastru malignizat si k mai bine ar trimite o la bucuresti pentru examinare mai amanuntita...acum asteptam rezultatele...acum eu va intreb si dak poate cineva sa mi raspunda....neavant nici un simptom sau vreo jena acolo la ea ce posibilitati are sa fie cancer de piele??? eu am tot citit zilele astea p internet despre melanoame si nevi,dar nu stiu...ma gandesc la ce e mai rau.va rog sa mi raspundeti cat puteti de repede ptr k stam toti in familie cu inima stransa pana la aflarea rezultatelor.

va multumesc din suflet!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

@albinutza, posibilitatea ca sa fie cancer de piele exista .... si inca intr-un procent destul de mare. Chiar daca nu a avut nici un simptom cum spui tu. Nici eu nu am avut nici un simptom, melanomul meu a fost "recunoscut" la un examen dermatologic de catre medic si presupunerea lui s-a adeverit, a fost malign. Trebuie sa asteptati rezultatele si veti vedea apoi ce este de facut. Poate sa fie sau sa nu fie, numai rezultatul analizei poate spune asta. Poate ca nu este! multa sanatate!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×