Sari la conținut
Forum Roportal
Noir D

cele mai interesante vietuitoare

Postări Recomandate

mie imi plac caini......... sunt draguti

 

si interesanti desigur

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
mie imi plac caini......... sunt draguti

 

si interesanti desigur

cainii sunt cele mai potrivite animale de companie,si eu tot caine prefer ca sa il pot chinui :P da exista animalute muuuuult mai interesante si ciudate in acelasi timp (cred ca m-am uitat prea mult la animal planet :- )

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Intr-adevar!! Si mie mi se par cainii cele mai bune animale de casa! Iti pazeste casa , este jucaus, si foarte inteligent! Il poti dresa ( de exemplu pisicile nu prea pot fi dresate, nu ai ce sa dresezi la ele; doar sa isi faca nevoile in cutia cu nisip; dar .....) ....sunt multe lucruri pe care le poti face cu un catel ! E cel mai "adaptat " pentru viata noastra! Doar ei pot ajuta nevazatorii ,....(in afara de maimute) :hi:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Un "animalutz" foarte interesant din punctul meu de vedere est liliacul. E foarte ciudat cum acesti mici "sobolani zburatori" se pot ghida pe timp de noapte cu ajutorul undelor sonice. Stau foarte prost la capitolul vedere si ..oricum majoritatea partea a zile o dorm. Noaptea ies, sa se hraneasca. Pentru a se ghida folosesc niste sunete foarte subtiri pe care le emit. Sunetul emis de ei se "loveste" oarecum in obstacolele din calea lui si se intorc inapoi la el. El capteaza aceste sunete si stie exact unde este respectivul obstacol. Este destul de interesant :D :tongue:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Intr-adevar!! Si mie mi se par cainii cele mai bune animale de casa! Iti pazeste casa , este jucaus, si foarte inteligent! Il poti dresa ( de exemplu pisicile nu prea pot fi dresate, nu ai ce sa dresezi la ele; doar sa isi faca nevoile in cutia cu nisip; dar .....) ....sunt multe lucruri pe care le poti face cu un catel ! E cel mai "adaptat " pentru viata noastra! Doar ei pot ajuta nevazatorii ,....(in afara de maimute) :lol:

Ca animale de casa probabil ca sint cei mai potriviti. Dar ca animale de apartament?

 

post-15827-1137935258_thumb.jpg post-15827-1137935280_thumb.jpg post-15827-1137935320_thumb.jpg Ador pisicile mari si periculoase. Mai ales pantera!

Recunosc: pantera e superba. Chiar si celelalte feline din poze, dar in special pantera.

 

Un "animalutz" foarte interesant din punctul meu de vedere est liliacul. E foarte ciudat cum acesti mici "sobolani zburatori" se pot ghida pe timp de noapte cu ajutorul undelor sonice. Stau foarte prost la capitolul vedere si ..oricum majoritatea partea a zile o dorm. Noaptea ies, sa se hraneasca. Pentru a se ghida folosesc niste sunete foarte subtiri pe care le emit. Sunetul emis de ei se "loveste" oarecum in obstacolele din calea lui si se intorc inapoi la el. El capteaza aceste sunete si stie exact unde este respectivul obstacol. Este destul de interesant :lol: :lol:

De fapt suntele "foarte subtiri" se numesc ultrasunete. :cry:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
De fapt suntele "foarte subtiri" se numesc ultrasunete. :lol:

 

 

Ms pt corectare :lol:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
eu am lucrat intr-un ft mare petshop, si am avut ocazia sa ingrijesc tot felul de animale, dar cel mai mult imi placea chinchila, e foarte blanda, si foarte jucausa, dar doar daca te imprietenesti ft bine cu ea, eu ii bagam mana in cusca si incepea sa mi se urce p ea si apoi imi sarea d pe mana facand tumbe, foarte jucausa :cry:

vreau si eu chinchila.unde era unde gasesc sa-mi iau? ci la ce bani?

animalutul cel mai interesant mie-mi pare a fi castorul

Editat de blackkkarma_83

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

e o crescatorie undeva in tara si trebuie sa te duci acolo sa il iei si e in jur de 100 de euro..nu stiu o suma exacta...depinde..cei albi sunt mai scumpi decat cei gri pentru ca sunt buni pentru blana

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×