Sari la conținut
Forum Roportal
Noir D

cele mai interesante vietuitoare

Postări Recomandate

care este cea mai captivanta vietuitoare dupa parerea voastra? si de ce? :o:

 

mie imi plac la nebunie calutii de mare, sunt f interesanti. In primul rand ,masculul calut de mare este singurul mascul insarcinat :huggles: Masculul are un marsupiu( ca si mama cangur) unde femela lasa oua care stau in acest marsupiu pana la nasterea puilor; dupa nastere, puii mai traiesc o vreme in aceasta" casuta" .

ce mai este interesant la calutul de mare e ca ochii i se misca independent unul de altul :soc:

 

si este unul dintre putinii pesti care nu au solzi(corpul e acoperit cu placute osoase)

sunt scumpici foc, mai ales cei transparenti

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
care este cea mai captivanta vietuitoare dupa parerea voastra? si de ce? :huggles:

 

[...........................]

[snapbacca]52847[/snapbacca]

Cred ca cu greu gasesti o fiinta neinteresanta pe pamintul asta. Cred ca ar trebui reformulata intrebarea. Totusi din cite stiu exista un tufis (deci o planta) care nu are radacini in sol si umbla singur prin desert. Filmat si apoi rulat filmul la viteza mai mare se vede efectiv cum se misca, schiopatind, toate plantele in aceeasi directie. Mi sa-a parut uimitor. Probabil cindva un proces asemanator a facut cindva trecerea de la regnul vegetal la cel animal.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

post-5933-1120405633_thumb.jpgtigrul este animalul meu preferat.este o felina extrem de captivanta,puternica si destul de agila

nu prea stiu sa descriu bine sentimentul fata de acest animal .sper ca ajunge

post-5933-1120405788_thumb.jpg

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu sunt de parere ca e corbul.pentru ca are o viata extrem de lunga.si pentru ca MORRIGAN e niccaul meu...e de fapt o zeita a bataliei si fertilitatii.eu nu sunt zeita, dar asta mi-a iesit la un test.si mi-a placut numele, iar reprezentarea zeitei este corbul.dar nu pentru asta imi place, pentru ca ar fi o prostie.imi place mult pentru faptul ca poate zbura, dar si ca e negru.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
eu sunt de parere ca e corbul.pentru ca are o viata extrem de lunga.si pentru ca MORRIGAN e niccaul meu...e de fapt o zeita a bataliei si fertilitatii.eu nu sunt zeita, dar asta mi-a iesit la un test.si mi-a placut numele, iar reprezentarea zeitei este corbul.dar nu pentru asta imi place, pentru ca ar fi o prostie.imi place mult pentru faptul ca poate zbura, dar si ca e negru.

[snapbacca]52965[/snapbacca]

ce test,daca-i pe net,ma intereseaza si pe mine

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

heh grea intrebare interesante mi se par toate insectele astea care isi fac diverse locuinte sub pamant si modul lor de a supravietui ... mai revin

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

cainele este cel mai bun prieten al omului si preferatul meu.eu am un chow-chow...

mai are cineva :huggles:

dogs are man-sa best friend(including women :soc: ) de aceea la-am ales pe scooby ca avatar

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
eu sunt de parere ca e corbul.pentru ca are o viata extrem de lunga.si pentru ca MORRIGAN e niccaul meu...e de fapt o zeita a bataliei si fertilitatii.eu nu sunt zeita, dar asta mi-a iesit la un test.si mi-a placut numele, iar reprezentarea zeitei este corbul.dar nu pentru asta imi place, pentru ca ar fi o prostie.imi place mult pentru faptul ca poate zbura, dar si ca e negru.

[snapbacca]52965[/snapbacca]

corbii sunt si f f f destepti, am vazut un reportaj la TV si am ramas uimita :agresiv: si mai sunt si prietenosi; o femeie avea o astfel de pasare, care o insotea peste tot.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
post-5933-1120405633_thumb.jpgtigrul este animalul meu preferat.este o felina extrem de captivanta,puternica si destul de agila

nu prea stiu sa descriu bine sentimentul fata de acest animal .sper ca ajunge

[snapbacca]52955[/snapbacca]

si mie imi plac pisicutele astea mititele :agresiv:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
care este cea mai captivanta vietuitoare dupa parerea voastra? si de ce? 

 

mie imi plac la nebunie calutii de mare, sunt f interesanti. In primul rand ,masculul calut de mare este singurul mascul insarcinat  Masculul are un marsupiu( ca si mama cangur) unde femela lasa oua care stau in acest marsupiu pana la nasterea puilor; dupa nastere, puii mai traiesc o vreme in aceasta" casuta" .

ce mai este interesant la calutul de mare e ca ochii i se misca independent unul de altul 

 

si este unul dintre putinii pesti care nu au solzi(corpul e acoperit cu placute osoase)

sunt scumpici foc, mai ales cei transparenti

mie imi place Pisica salbatica :De

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×