Sari la conținut
Forum Roportal
rugina pamantului

Poate ca religia sa-tzi impuna alimentatzia?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Si eu! :jester:

 

==============================================================================

 

Foarte bine ,atata timp cat nu itzi este impus. Ai grija ca sa papi cat mai multe furnici si fasole pt. ca ai nevoie de multe proteine.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

atata timp cat YHWH e repetent la biologie, nu inteleg cum ar putea sa-mi impuna un regim de viata, fie el si doar alimentar.

 

 

 

:o:

==============================================================================

 

Foarte bine ,atata timp cat nu itzi este impus. Ai grija ca sa papi cat mai multe furnici si fasole pt. ca ai nevoie de multe proteine.

tot friptura de porc ramane cea mai buna leguma! :yawn:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
==============================================================================

 

Ai grija ca sa papi cat mai multe furnici si fasole pt. ca ai nevoie de multe proteine.

ei r...t cu perje eu de la 12 ani nu am mancat si vorba aia organism in crestere si nu i-am simtit lipsa deloc si sunt perfect sanatoasa . pentru inceput inlocuiesti cu oua, lactate, apoi cu timpul dac aai chef renunti si la astea si chiar treci la o alimentatie naturista fara foc

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ei r...t cu perje eu de la 12 ani nu am mancat si vorba aia organism in crestere si nu i-am simtit lipsa deloc si sunt perfect sanatoasa . pentru inceput inlocuiesti cu oua, lactate, apoi cu timpul dac aai chef renunti si la astea si chiar treci la o alimentatie naturista fara foc

===============================================================================

Da ai crescut cu soia . Am vazut cazuri unde a avut probleme adventistul cu sanatatea din cauza restrictziilor.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

mai oameni, usurel, ca nu dadea nimeni in vegetarieni si vegani. plecasem de la ideea impunerii religioase... :yawn: ...nu trageti in pianist!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
===============================================================================

Da ai crescut cu soia . Am vazut cazuri unde a avut probleme adventistul cu sanatatea din cauza restrictziilor.

nu am crescut cu soia, tocmai ca nu :o:

 

mai oameni, usurel, ca nu dadea nimeni in vegetarieni si vegani. plecasem de la ideea impunerii religioase... :cheer: ...nu trageti in pianist!

pai nu avem nimic cu nimeni, doar sa nu zica prostii ca trebuie proteine ca altfel .... aici fiecare zice fel si chip de la boli la moarte :yawn:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
atata timp cat YHWH e repetent la biologie, nu inteleg cum ar putea sa-mi impuna un regim de viata, fie el si doar alimentar.

 

 

 

:lol2:

 

tot friptura de porc ramane cea mai buna leguma! ;)

nu iti impune nimeni nimic .... dar vine o vreme cind dupa ce ai dat organismului " fara masura" legume din " porc" o sa iti "impuna" sa nu ii mai dai ,prin " boli" si atunci vei zice ca organismul e de vina si ca e nedrept??? :ermm: sau ca " masura" ta ani multi nu a fost buna??? ;) deci religia spune de " masura" in toate ....... si omul are dreptul sa aleaga .......... si tot el va trage " dupa masurile" lui in continuare.... :jester:

multa iubire

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nu iti impune nimeni nimic .... dar vine o vreme cind dupa ce ai dat organismului " fara masura" legume din " porc" o sa iti "impuna" sa nu ii mai dai ,prin " boli" si atunci vei zice ca organismul e de vina si ca e nedrept??? ;) sau ca " masura" ta ani multi nu a fost buna??? :lol2: deci religia spune de " masura" in toate ....... si omul are dreptul sa aleaga .......... si tot el va trage " dupa masurile" lui in continuare.... :ermm:

multa iubire

============================================================================

 

Cand matur de buna voie ,matur mai bine decat atunci cand imi este impus.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
============================================================================

 

Cand matur de buna voie ,matur mai bine decat atunci cand imi este impus.

deci mai bine "matur" cu suferinta decit matur fara suferinta??? ;) fiecare are dreptul sa aleaga calea...... dar o face pe propria piele si apoi sa nu vina sa " se plinga" :lol2:

multa iubire

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×