Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

Curios cind citesc despre fenomenele studiate de parapsihologie ma gindesc automat la al 6-Lea simt si ma interb oare exista al 6-Lea simt sau este doar o iopteza ?

Voi ce credeti ? :flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Al 6 -lea simt nu este intuitia? Sau sa fie capacitatea de a sti ceva inainte sa se intample acel ceva ? E doar parerea mea.....

Editat de andi_

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

aveam un prof de psihologie care-mi spunea ca instinctul feminin e considerat ca fiind al 6-lea simt doar ca la barbati...:flowers:?? trebuie sa aiba si barbatii instincte,nu?:hi:)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Al 6 -lea simt nu este intuitia? Sau sa fie capacitatea de a sti ceva inainte sa se intample acel ceva ? E doar parerea mea.....

 

da , capacitatea de a sti sau a simti ce se va intimpa

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Curios cind citesc despre fenomenele studiate de parapsihologie ma gindesc automat la al 6-Lea simt si ma interb oare exista al 6-Lea simt sau este doar o iopteza ?

Voi ce credeti ? :haha:

Eu cred ca al 6 lea simt exista in fiecare dintre noi, doar ca se manifesta diferit de la om la om :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
exact. Pana la urma nu poate fi demonstrat ...

 

 

 

sa demonstat experimentele Fenomenului PSI au dat rezultate pozitive privitor la Telepatie

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu daca simt dinainte ce urmeaza sa mi se intample, dar instinctiv simt oamenii aproape intotdeauna corect...sau uneori simt cum e mai bine sa fac intr-o anume situatie(chiar ajung sa ma razgandesc pe ultima suta de metri si sa fac altfel) si abia apoi,mai tarziu, realizez ca daca faceam cum vroiam initial nu era bine.E ca o voce interioara care imi spune...dar nu mereu! O fi al 6-lea simt despre care se tot vorbeste? :jester:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×