Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Am o retea directa eu si inca o persoana am facut procesul pron home or small ofice lan si nu shtiu ce Ip-uri si default gateway trebuiesc pentru aceasta Ajutatima va rog... :flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am o retea directa eu si inca o persoana am facut procesul pron home or small ofice lan si nu shtiu ce Ip-uri si default gateway trebuiesc pentru aceasta Ajutatima va rog... :flowers:

Aveti internet prin asta ??? Sau numa asa ati facut o retea fara legaturi cu lumea exterioara???

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

da, spunenetimi ce ip shtiu ca la 1 trebuie 192.168.0.1 iar la al doilea 192.168.0.2 dar default gateway trebuie sa fie identice shi kare sa fie acestea? :flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
da, spunenetimi ce ip shtiu ca la 1 trebuie 192.168.0.1 iar la al doilea 192.168.0.2 dar default gateway trebuie sa fie identice shi kare sa fie acestea? :think:

Hmmm... Nu isi seteaza el singur astea????? De unde ai aflat ip-urile???

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
poti sa pui la gateway 192.168.0.1, oricum nu conteaza valoarea daca nu ai legaturi cu alte retele.

Totusi adresele mac sunt setate!?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am citit acum trebuia shi de fakut citeva setari in LAN conection ka aprinderea NetBiosului la IP si ca IEEE shi nu mai shtiu kum o sa incerk daca nu o sa se primeasca ma adresez

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×