Sari la conținut
Forum Roportal
Anonymus Kline

Cand ati intalnit un nesimtit ultima data?

Postări Recomandate

Hai, ca poate unii s-or recunoaste in aceste exemple. Va rog, sa nu ma injurati, daca da..

 

Continuati voi...

 

Nu-mi amintesc toti nesimtitii, dar sunt cateva acte/dovezi de nesimtire (sau prostie?) pe care le vad aproape zilnic:

1. in metrou:

- oamenii nerabdatori care se pun in fata usilor trenului abia oprit, nelasand loc celor care vor sa iasa.

- persoanele care formeaza cozi pe scarile rulante. De obicei, vine o persoana si se aseaza in partea stanga/dreapta a unei alte persoane (scara fiind libera in fata).

- cutiile "compact" pline de gunoi, desi pe cutie scrie "acesta nu este un cos de gunoi!" :).

- Ca tot veni vorba de compact, mai sunt profitorii de gratuitate (aia care iau vreo 10-20 de ziare de-odata).

2. In autobuz: cei care "isi fac loc" (a se citi: aia care te imping intr-o alta persoana, intr-un perete sau intr-un scaun). Inteleg ca-i aglomeratie, ca spatiul e limitat... dar ce sa fac daca hoitu' meu ocupa spatiu, si nu e suficient de flexibil cat sa se "muleze" pe-un perete?

3. La scoala:

- jaluzelele rupte (pe jumatate "taiate", sau cu sipci lipsa in dreptul geamului). Aparent niste cretini au vrut sa inchida geamul, dar n-au putut ca era jaluzeaua acolo. Vrea, nu vrea... las' ca se inchide el la un moment dat.

- copiii (14-15 ani) care fug pe holurile scolii ca niste tampiti.

- copiii tampiti care se baga in fata celorlalti, la magazinul scolii.

Editat de Scythe

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
:lol2: pai sincera? in viata mea nu am citit sau vazut asa mesaje cum am primit de la o membra de-a voastra...normal,eu-s noua pe-aici...va stric "clubul"

spune fata ..cine e nesimtita aia ,ca-s tare curioasa . Sa te vedem cat esti de curajoasa ;)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Moderatorii nu se lasa.

Hai ca aia e fumata demult... ;)

 

3. La scoala:

- jaluzelele rupte (pe jumatate "taiate", sau cu sipci lipsa in dreptul geamului). Aparent niste cretini au vrut sa inchida geamul, dar n-au putut ca era jaluzeaua acolo. Vrea, nu vrea... las' ca se inchide el la un moment dat.

- copiii (14-15 ani) care fug pe holurile scolii ca niste tampiti.

- copiii tampiti care se baga in fata celorlalti, la magazinul scolii.

Varsta... varsta.... daca nu in ani in neuroni.. lasa ca cresc ei...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ultima oara cand m-am uitat in oglinda, am vazut un nesimtit pocit, uscat, cu ochii rosii si chelbos.

Editat de Nesimtescu

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cu totii suntem si nesimtiti.De fapt,in cantitati rezonabile si circumstante adecvate,nesimtenia e o mare calitate,una esentiala.Daca veti fi doar ,,simtiti'',sensibili la presiunea pe care ceilalti o fac tot timpul asupra voastra,veti fi foarte usor de manipulat si de exploatat.Nu e necesar sa ne pese de opiniile celorlalti TOT TIMPUL,nici de ceea ce simt, spun sau fac ei...altminteri suntem numai buni de santajat emotional.Fireste,la locul nepotrivit ,in doza inadecvata si nesimtenia devine defect...dar asta e valabil pentru orice calitate/defect.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cand doi indivizi care tot timpul injura in rusa si vorbesc rusa cand sunt si altii de fata mi-au zis mie ca sunt nesimtit. Chiar daca cineva e, nu i-o zici in fata dupa un argument minor.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×