Sari la conținut
Forum Roportal
Yochanna_anitsy

Cu familia la teatru...

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Cred ca e mai bine sa deschid un nou topic. . .

 

salutare si Bine v-am gasit.

Sunt si eu noua pe aici, si am venit cu o intrebare importanta. Intentionez sa ii scot pentru prima oara la teatru pe parintii mei si ai logodnicului meu, dar nu stiu ce piesa ar fi mai captivanta, astfel incat sa fie si de "familie" , dar sa ramana placut impresionati de ea.

As aprecia cateva recomandari, de preferat la TNB... Multumesc anticipat celor ce ma vor ajuta.

Tinem legatura .

Numai bine.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pai confunzi teatrul cu filmul: nu prea exista piese cu eroi gen John McClane si body count.

Deci in principiu este safe sa mergi cu parintii.

 

Ma rog...mai sunt unele cazuri cand te apuca migrenele premenstruale cand vezi ce pot face unii sub obladuirea cuvantului 'arta'. Happened to me.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pai confunzi teatrul cu filmul: nu prea exista piese cu eroi gen John McClane si body count.

Deci in principiu este safe sa mergi cu parintii.

 

Ma rog...mai sunt unele cazuri cand te apuca migrenele premenstruale cand vezi ce pot face unii sub obladuirea cuvantului 'arta'. Happened to me.

 

 

Nu confund. Dar sunt piese la care nu poti merge insotit de parintii pe care ii duci la teatru pentru prima oara (in viata lor) .

Deci aveam nevoie de sugestii... Eu nu i-as putea duce la A Patra Sora, de exemplu, chiar daca mie mi-a placut la nebunie.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu confund. Dar sunt piese la care nu poti merge insotit de parintii pe care ii duci la teatru pentru prima oara (in viata lor) .

Deci aveam nevoie de sugestii... Eu nu i-as putea duce la A Patra Sora, de exemplu, chiar daca mie mi-a placut la nebunie.

Ce inseamna pentru prima oara?Nu au mai fost niciodata?...sau niciodata cu tine?

 

Eu i-as duce la o piesa vesela...sa poata rade...sa se distreze,daca tot nu stiu cum e treaba cu scena....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ce inseamna pentru prima oara?Nu au mai fost niciodata?...sau niciodata cu tine?

 

Eu i-as duce la o piesa vesela...sa poata rade...sa se distreze,daca tot nu stiu cum e treaba cu scena....

 

 

Nu au mai fost ei niciodata in viata lor la teatru.

Astazi am luat la Burghezul Gentilom, pentru vineri.Eu am mai vazut piesa, mi-a placut. Sa vedem ce vor spune ei :flowers:

 

va anunt .

Editat de Yochanna_anitsy

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×