Sari la conținut
Forum Roportal
amando

Tratament naturist pentru hepatita

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

intentii bune mascate bine in interese...zic eu da poate ma insel

daca ar fi cum zice acolo n-ar mai fi bolnavi de

hepatita..spui tu cu mana pe inima ca varul tau s-a vindecat dupa reteta aia???...vezi sa nu minti ca tocmai in situl tau se vorbeste despre religie, credinta samd.

nu sunt in masura sa spun ce beneficii obtii din promovarea sit-ului!!! dar este clar ca altceva nu incerci sa obtii

am citi pe sarite si chiar zice unedle aberatii de te crucesti(sa bei vin la hepatita)...unele or fi bune dar nu toate..

 

oricum imi cer scuze daca ma insel in privinta a cea ce ne destainui tu

sanatae!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
intentii bune mascate bine in interese...zic eu da poate ma insel

daca ar fi cum zice acolo n-ar mai fi bolnavi de

hepatita..spui tu cu mana pe inima ca varul tau s-a vindecat dupa reteta aia???...vezi sa nu minti ca tocmai in situl tau se vorbeste despre religie, credinta samd. nu sunt in masura sa spun ce beneficii obtii din promovarea sit-ului!!! dar este clar ca altceva nu incerci sa obtii am citi pe sarite si chiar zice unele aberatii de te crucesti(sa bei vin la hepatita)...unele or fi bune dar nu toate.. oricum imi cer scuze daca ma insel in privinta a cea ce ne destainui tu

sanatae!

Da Adi, vrea omu sa va ajute si voi nu numai ca nu credeti, dar nici macar nu cititi si mai invinovatiti inainte de a citi si intelege pe cei care vrea sa va ajute de interese comerciale "mascate" si mai stiu eu ce intentii perverse ! Si asta inainte de chiar a citi, ca de inteles nici nu poate fi vorba !

Daca tu citesti pe sarite ce vrei sa intelegi ?

Unde vezi tu vreo posibiltate de pacalii lumea cu informatii scrise despre dieta alimentara, si remedii cu plante de la plafar ?

 

Nici macar o carte nu se vinde acolo, desi s-ar putea face 5 carti din ce scrie acolo care s-ar vinde bine. Si nici macar in Germania, tara de unde provin informatiile, nu se poate gasi un site unde totul este scris asa de amplu si pe gratis....

Si pe nici un site din lume nu gasesti ceea ce gasesti acolo concentrat si categorizat asa...

Si tu vorbesti de interes mascat si de pacaleala cand ar trebui sa-ti dai seama ca tu esti cel pacalit deja ca crezi in interferon care nu numai ca e scump dar nu a putut vindeca pe nimeni si de aia sunt 2 milioane de hepatici in tara.

Fa interferon sa vezi ce bine o sa-ti mearga dupa aia !

 

Halal gandire... si mai vrei sa-ti mai jur si cu mana pe inima ca ceea ce scris acolo e adevarat !

Iar daca apare cuvantul Dzeu deja totul este pt. tine mai putin demn de crezut, de parca oamenii care cred in

Dzeu ar fi cei care inseala si profita si nu invers .

 

Dzeu sa te ajute, omule ! Daca nici cu totul mura-n gura si pe gratis nu te poti ajuta, apai ...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

deci sa-o luam pe rand...amando

 

nu mi-ai raspuns la cele mai esentiale intrebari...ai deviat subiectu,te-am intrebat daca varul tau chiar s-a vindecat cu ce scrie in saitul ala( tu ai zis ca varul tau s-a vinsecat in 3 sapt) , nici decum nu te-am pus sa te juri ca este adevarat ce scrie acolo ci doar ca varul tau a folosit reteta aia, presupun ca nu ai de unde sa stii ca intradevar este util , real , si de folos continutul sit-ului, deci nu puteam sa-ti zic sa juri ca este bun...

 

Ma acuzi ca am citit pe sarite din ce scrie, ..da asa e am citit exact ce ma interesa , si poate am sarit eu esentialu cine stie? ...eu nu vad cum as putea sa ma vindec cu ce scrie acolo 3-4 randuri , am judecat simplu si concret daca chiar ar fi adevarat, la nivelul din zilele noastre de a mediatiza un lucru presupun ca nu dura mai mult de 2-3 luni si medicamentul mult dorit cu efect garantat il cunostea toata lumea ...SIMPLU ...cand un lucru este bun cu adevarat se duce repede vestea,

dar cine stie poate am gresit eu, e loc si de greseala si poate in viitorul apropiat va fi cineva care sa incerce reteta

si se va dovedi efectele benefice.... :spiteful: ...chiar imi doresc lucru asta

 

nu te acuz, dar in zilele noastre totul merege contra castig, mai sunt si oameni buni daR k plantele rare

 

Afla ca in Dumnezeu cred si nu e cum zici tu ...nustiu ce ai inteles din ce am zis eu dar chiar nu bateam campii m-am exprimat concret

 

inchei cu aceiasi intrebare varul tau chiar s-a vindecat cu plante???..mi-e greu sa cred, medicina se zbate de multi ani si reteta e foarte simpla..

ar fi multe de spus , in zilele noastre cum ziceam totul e pe interes , si poate ca la un moment dat chiar s-a gasit medicamentul dar nefiind profitabil pt firma s-a musamalizat totul, fara a stii cinva adevarul

 

sa nu te supari pe mine , chiar nu vreau sa ma cert cu nimeni , si mai ales in fata calculatorului ,

 

sanatate

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nu mi-ai raspuns la cele mai esentiale intrebari...

Omule draga, nu ai pus decat o singuura intrebare si nu ti-am raspuns la ia pt. ca nu meriti.

In plus intrebarea ta este gresita ca eu nu am scris nicaieri ca vreun var de-al meu s-ar fi vindecat in 3 saptamani.

Asta ai inventat tu din cauza ca nu ai citit cum trebuie. De aceea nici nu am cum sa-ti jur si nici nu sa-ti raspund ca daca nu asculti sau citesti nici nu meriti sa raspund.

 

Acolo scrie ca o matusa s-a vindecat in 5 saptamani , lucru care este cu totul alta treaba.

Si daca ma intrebi din nou ca sa te convingi daca am spus adevarul, atunc asta inseamna ca ma acuzi de minciuna prin intrebare, deci ori mint ori spun adevarul. Daca te-am mintit si tu ma mai intrebi odata, crezi ca as spune " da, scuze, te-am mintit ? " Deci intrebarea ta nu are rost....

 

Singura modalitate de a afla daca este adevarat ce scrie acolo este sa citesti cu atentie cele 30 (TREIZECI ) de pagini ca sa vezi daca ce scrie acolo poti intelege. Iar daca vrei sa te convingi poti sa faci ce scrie acolo si eu iti garantez ca nu mai trebuie sa intrebi pe nimeni daca functioneaza sau nu. Dar stiind ce rol are ficatul in organism poate poti sa-ti dai seama

ca o pompa infundata nu poate fi curatita cu ulei murdar.

 

In plus tu ai dori o garantie de la mine, desi de la interferon si doctori nu primesti nici una.

Cat despre interferon te poti convinge singur ca nu vindeca, fiindca:

a) sunt 2 milioane de bolnavi in ciuda lui, nr. fiind crescator de cand s-a introdus

b) substantele nocive care vin cu otrava numita interferon sunt cunoscute ca daunatoare. ( vezi declaratia originala din document)

 

Cere o garantie de la doctori si arata-mi un om care s.a vindecat cu medicamente la hepatita fara sa fi facut dieta stricta si sa ia remedii naturale si eu sunt dispus si eu sa-ti dau nr. de tel. al matusei sa vezi ca asa e.

Ea s-a vindecat cu dieta si cu NUMAI 4-5 remedii din cele 30 care sunt acolo.

 

In plus ai zis . ca. "cum poate vinul sa fie bun la ficat" ? Nu ai citot nici de cantitate si nici de cum se prepara el.

Ai banuit ca scrie pe undeva ca sa bei cu damigeana!

 

Vinul e un aliment natural si este de 1.000000 de ori mai bun decat orice medicament chimic sau interferon.

Oare de ce nu te-ai intrebat mai inainte cum de se dau substante asa de toxice pt. ficat de catre industria farmaceutice. Cat priveste vinul acela, nu era vorba nici de vin pur si nici de vin mult.

Caci putinul alcool care ramane in cei 20 ml de vine fiert cu plante care se poate bea est emai mic de 1 % alcool.

Iar la 20 ml eete nimica toata chiar si pt. ficatul unui copil.

 

Acest alcool este chiar necesar de a transporta substantele active in nervi si in creier care numai cu alcool se poate face. Industria farmaceutica pune metyle si benzine daunatoare in medicamente pentru acest lucru, nu crezi ca in comparatie cel 100% alcool natural dintr-un vin care este cunoscut ca vindecator in cantitati mici, acel vin se comporta ca un balsam fata de otrava puternica ?

 

In loc sa citesti bine ma intrebi pe mine, de parca cele 30 de pagin au fost scrise de pomana.

Cand cumperi o carte o arunci la gunoi dupa ce ai citit prima fraza cu care nu esti de acord, sau ca nu poti sta de vorba cu autorul si ca nu poti avea dovezi de la el ca scrie adevarul ?

 

Daca tu care esti bolnav nici macar nu citesti 1 pagina intreaga, cum poti sa te miri ca altii care nici nu au auzit inca de paginelele alea, care exista acolo in forma scrisa doar de 1 week, sa creada sau sa stie de metoda aia ?

 

In plus mai astepti ca tot globul deja sa le cunoasca si sa apare in ziare a doua zi: "remediu miraculor pt. hepatita in internet" - tine-ti dieta stricta si beti ceaiuri si va vindecati ca asa se cuarata sangele , nu cu medicamente otravitoare."

Pai asta stie doar toata lumea orisicum!

 

In plus cine este dornic sa tina dieta cand se poate vindeca cu interferon care este comod de inghitit ?

Si cine nu crede in miracolul interferon care are deja atata reclama, in ce spun doctorii si reclama si stiinta ?

Numai cei destepti nu mai cred, iti zic eu. Restul mai trebuie inca sa se desptepte. Si acest lucru s epoate face prin citire atenta sau prin incercari nefaste pe ficatul propriu cu medicamente cunoscute demult ca daunatoare.

 

Ma acuzi ca am citit pe sarite din ce scrie, ..da asa e am citit exact ce ma interesa , si poate am sarit eu esentialu cine stie?

Mai rau ! Nu ai citit deloc sau ai citit depomana.... Dovada este tocmai ce scri.

Cum poti in plus, dupa propriile tale cuvinte, sa citesti numai ce te intereseaza cand de fapt tot ce scrie acolo

e esential ? Cand te duci la doctori sau la scoala asculti numai ce te intereseaza sau tot ce ti se spune ?

 

...eu nu vad cum as putea sa ma vindec cu ce scrie acolo 3-4 randuri ,
30 de pagini DIN A 4 sunt pentru tine 3-4 randuri ?

Dar uite ca in interferon crezi si e mai putin de 3-4 randuri: "ia interferon si te vindeci" iti zice doctorul si alti colegi de-ai tai mai inainte... De ce te contrazici din nou ? Mai ales ca acolo sunt 30 de pagini pline DIN A4.

 

sa nu te supari pe mine , chiar nu vreau sa ma cert cu nimeni , si mai ales in fata calculatorului ,
Nu am de ce sa ma supar. Dar te contrazici si esti f. superficial si mai ales increzator in tampenii si vrajeli si neincrezator in ce te poate ajuta fara nici macar sa te ostenesti sa cercetezi cu atentie.

 

Avand in vedere ca medicina farmaceutica exista de abia vreo 130 de ani oare cum crezi ca se vindecau oamenii inainte de hepatita ? Cu interferon-medieval ?

 

Puneti mintea la contributie si aruncati programarile care le ai in cap. Ca doar tu esti bolnav, nu eu.

Pe mine nu ma doare nimic... si nici nu o sa ma doara. Tu ai de ales insa....

 

Studiaza documentul ala de 30 de pagini 3-4 zile cu atentie si fara prejudecati idioate si vezi daca intelegi despre ce este vorba acolo iara daca nu nu te va ajuta nici tel. matusei.

Editat de amando

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Va salut,

 

vazand intamplator tema cu hepatita, m-am gandit sa va dau un link util prin care varul meu s-a vindecat de curand in numai 6 saptamani de hepatita C, dupa ce el a facut in mod inutil tratament medicamentos mai multe luni.

 

www.leacuri.net

 

El a facut o dieta alimentara stricta si a folosit niste ceaiuri si alte chesti naturale speciale pt. ficat si sange.

Doctorul a ramas masca, mi-a spus el dupa ce a vazut ca s-a vindecat asa de repede.

Acolo el a gasit pe site-ul ala toate informatiile necesare dupa cat stiu eu si pare destul de simplu de facut ce scrie acolo.

 

Poate va ajuta si voua...

 

Bafta si sanatate.

 

Amando

MAI VECHIUL MEU PRIETEN...pana la urma era var nu era matusa si s-a vindecat in 6 nu in 5 sapt.. ma rog timpu k timpu,dar omu nu se poate incurca :D

de la matusa la var e diferenta de sex si de varsta pana la urma

 

hai s-o lasam asa...k vad k u ai dreptate...eu recunosc am mai si gresit, d ar tu si cand batii rau campii o sustii tare ca e adevarat, asta a fost un exeplu mic...dak rascolim mai gasim

iti multumesc inca o data pentru intentiile tale bune...si sper din suflet caci cine citeste sa nu fie influentat de ce am zis eu aici...sa urmeze tratamentul dupa cum crede fiecare...pana la urma credinta ne vindeca

 

 

sanatate

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

da...chiar am, nu puteam sa aleg altfel nici daca as fi vrut, nu e vina mea

da acu te-ai convins ca am avut dreptate cu varul?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna Adi44, Buna Amando.Nu va suparati daca incerc sa intervin in micul vostru conflict de idei.toata consideratia mea pentru tine Amando pentru intentia ta de a ajuta pe cei suferinzi prin alte metode decat cele medicamentoase cred ca ai dreptate cu acel tratament naturist, tot ce se spune acolo e perfect adevarat....teoretic. Poate are efect, nu zic nu, dar cred ca depinde si de alti factori care mie i-mi scapa.Pe scurt, eu de aul trecut din martie cand am fost diagnosticat cu hepatita cronica am tinut o dieta alimentara stricta, insotita cu o cura de ceaiuri din plante medicinale regasite de altfel in site-ul tau,deci regim alimentar,apa plata doar si 1,5 l ceai pe zi.rezultatul am slabit drastic dar rezultatele analizelor medicale, in speta transaminazele sunt de 3 ori valoarea mxima admisa,asta deci la aproape un an de la inceputul curei. Trebuie sa mai fie ceva la mijloc, ceva ce ma depaseste,depinde poate si de organism,nu? Cat despre tratamentul cu interferon, am scris intr-un mesaj anterior,vorbesc deci in cunostinta de cauza, colega mea a terminat tratamentul cu Interferon in decembrie anul trecut si are probele hepatice perfecte, viremia nedetectabila iar ca alimentatie orice simte ca,, i-i cade bine.. totusi sa evite mancarurile grase si alcolul. Cat despre tine Adi 44,jos palaria ptr.ambitia cu care lupti ptr. ideile tale, poate si taria credintei intr-un tratament, medicamentos sau nu,in subconstient are o anumita importanta, cine stie?,iar tu crezi in cel medicamentos.Eu deocamdata i-l fac pe cel naturist,(fara vin) si fara prea mare efect ...deocamdata,dar nu se stie iar pe viitor mi-ar place sa pot face tratamentul cu Interferon iar atunci voi vedea.Pana atunci Adi astept raspunsul tau la mesajul meu anteriorsi va doresc la amandoi,toate cele bune iar celorlalti Respecte Mxime. Petriceh.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
cred ca ai dreptate cu acel tratament naturist, tot ce se spune acolo e perfect adevarat....teoretic. Poate are efect, nu zic nu, dar cred ca depinde si de alti factori care mie i-mi scapa.Pe scurt, eu de aul trecut din martie cand am fost diagnosticat cu hepatita cronica am tinut o dieta alimentara stricta, insotita cu o cura de ceaiuri din plante medicinale regasite de altfel in site-ul tau,deci regim alimentar,apa plata doar si 1,5 l ceai pe zi.rezultatul am slabit drastic dar rezultatele analizelor medicale, in speta transaminazele sunt de 3 ori valoarea mxima admisa,asta deci la aproape un an de la inceputul curei. Trebuie sa mai fie ceva la mijloc, ceva ce ma depaseste,depinde poate si de organism,nu?

Salut Ducatareza,

 

tratamente naturiste pentru ficat sunt sute. La fel si sute de diete.

Numai ca vreau sa precizes ceva care inca nu ai de unde sa sti:

 

1) Dieta alimentara prezenta acolo nu este cunoscuta.

2) Remediile prezentate acolo nu sunt decat putine cunoscute si mai ales si mai putin aplicate la hepatita

3) Lumea nu stie exact ce efect au plantele asupra ficatului si in general ce efecte au

4) In general nu se stie cauza adevarata a hepatitei si deci nici nu se poate actiona cu un anumit scop. Sunt mai multe cauze la hepatita.

5) Lumea nu stie efectul multor alimente si atunci cand nu stie sa le evite degeaba face "dieta."

 

Asta a fost cazul acelei matusi care dupa abia cu dieta corecta si 3-4 remedii a putut avea succes, desi mai inainte incercase si ea ca si tine mult timp remedii naturiste fara succes.

 

Acel ceva care iti scapa tie este descris in document si cheia vindecarii la orice boala este remediul potrivit la boala

potrivita altfel nu prea merge decat la noroc.

 

Deci a spune ca ai facut un tratament naturist este una in timp ce a face ce este recomandat in documentul cu pricina este CU TOTUL altceva. Si asta pt. ca ce scrie acolo este la fel de diferit cu ce face lumea ca un ceai de rostopeasca cu unul de musetel. Prima fiind chiar o planta otravitoare cu care lumea crede ca se vindeca...

 

Degeaba faci remedii naturiste generale daca cauza hepatitei este blocarea fierei sau surplus de sange sau sange prea gros... caci atunci nu vor ajuta decat acele plante care sunt stare sa rezolve aceste probleme.

 

Eu iti garantez ca un document cu informatii mai calitate despre remedii care ajuta in mod special la ficat si hepatita nu gasesti in toate lumea. Si asta pentru ca stiu cam tot ce exista si in plus cunosc si sursa informatiilor prezente acolo, si calitatea lor si efectul lor din experienta. Iar in plus remediile descrise acolo sunt puse in practica in mod sistematic de cel putin 2 doctori din germania de peste 40 de ani. Este o diferenta f. mare intre ce stie si face lumea prin Romania si ce scrie acolo. De la cer la pamant chiar, lucru de care iti dai seama numai daca citesti cu atentie sau practici.

 

Adi, daca inca nu ma crezi iti pot da nr. de tel al acelei matusi sa te convingi singur.

Pt. asta da-mi tu prin mesage nr tau de telefon, eu te sun si ti-l dau.

 

Cat priveste interferonul el ramane o otrava chiar daca cineva se vindeca de hepatita luandu-l.

Daca a fost placebo sau nu, daca a vindecat doar timpul sau poate dieta ,cand se ia interferon nu conteaza de fapt.

Dar a da vina pe o combinatie de otrave care sunt descrise pe hartia insotitoare ca a vindecat care are cu alte cauze dacat vreun virus este numai din naivitate si necunoastere. Asta insa e responsabilitatea fiecaruia.

 

 

Ciao

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×