Sari la conținut
Forum Roportal
nightwish_9

Iubire fara responsabilitati?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

De obicei barbatii se hotarasc cam greu sa faca pasul catre insuratoare.

Le e frica de responsabilitati deja daca ii mai spui si de copii o ia la fuga :D

 

Locuiti impreuna? Cred ca asta ar trebui sa faceti mai intai.

Mult succes

Nu pot sa spun ca locuim impreuna,mai stau si pe-acasa,si pe la el,dar petrecem foarte mult timp impreuna,pot sa spun aproape tot timpul nostru liber.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cine e mama zeilor ?

Si poate ca el stie ce vrea, sau mai repede, stie ce nu vrea. Cum poti numi asta lasitate???

ca sa nu zic alte cele invocam pe mama zeilor :D

e lasitate ca de el depinde si viata altei persoane; cum poti sa te joci asa cand vezi o persoana care te iubeste si tu ii zici ca ia-ti altul care sa-ti dea mai multe. eu stiu ca nu exista decat lupta pentru tot ce iti doresti, cand incepi sa te plangi vai ce nefericit ce destin etc e lasitate ... si eu mai fac asa, dar nu e deloc ok, ia-ti soarta in maini si lupta ca nu pica din cer, asuma-ti responsabilitati, maturizeaza-te.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu pot sa spun ca locuim impreuna,mai stau si pe-acasa,si pe la el,dar petrecem foarte mult timp impreuna,pot sa spun aproape tot timpul nostru liber.

Adora sa isi petreaca timpul cu tine?

 

Ziceai ca sunteti impreuna de un an, poate el a mai avut si alte relatii, i-o fi frica sa se implice mai mult

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ca sa nu zic alte cele invocam pe mama zeilor :D

 

eu zic ca e destul de matur si stie ce vrea !

 

si de ce nu recunosti, intr-o relatie nu numai iubirea conteaza. Trebuie sa existe si interese comune, care din punctul meu de vedere sunt inaintea iubirii. Dejeaba e iubire daca nu e interes ... :D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
eu zic ca e destul de matur si stie ce vrea !

 

si de ce nu recunosti, intr-o relatie nu numai iubirea conteaza. Trebuie sa existe si interese comune, care din punctul meu de vedere sunt inaintea iubirii. Dejeaba e iubire daca nu e interes ... :D

eu nu pot intelege cum vine asta sa existe iubire si sa nu ai interese comune? :D

Is eu mai aeriana nu stiu.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Adora sa isi petreaca timpul cu tine?

 

Ziceai ca sunteti impreuna de un an, poate el a mai avut si alte relatii, i-o fi frica sa se implice mai mult

Da,ne simtim excelent impreuna.Normal,a mai avut si alte relatii,dar nu cred ca e vorba teama de ase implica sentimental,ci teama de responsabilitati si de pierderea independentei.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
eu nu pot intelege cum vine asta sa existe iubire si sa nu ai interese comune? :D

Is eu mai aeriana nu stiu.

 

pai vezi ... lasa tu pe mama zeilor, si vino cu picioarele pe pamant ...

daca nu ma insel omul asta o sa se insoare pe la 45 :D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
oricum, pentru un tip de 34 de ani e prea devreme ca dupa 1 an de relatie sa vrea mai mult. altfel nu era disponibil la varsta asta :D

Asta ar fi ok,dar nici nu-mi da sperante cum ca ar vrea mai incolo.Eu as astepta,n-ar fi o problema,dar ma inspaimanta gandul ca vor trece anii si el tot nehotarat va fi...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
pai vezi ... lasa tu pe mama zeilor, si vino cu picioarele pe pamant ...

daca nu ma insel omul asta o sa se insoare pe la 45 :D

 

 

Asta ar fi ok,dar nici nu-mi da sperante cum ca ar vrea mai incolo.Eu as astepta,n-ar fi o problema,dar ma inspaimanta gandul ca vor trece anii si el tot nehotarat va fi...

 

 

io ce ziceam? :D nu stie nici el pe ce lume traieste, oi fi eu aeriana dar el e la pamant rau de tot.

cand intalnesti persoana cu care vrei sa-ti petreci eternitatea impreuna nu exista nici o piedica de a fi impreuna.

cand incepi sa cauti scuze undeva ceva nu e in regula

altele sunt dubiile lui si eu ma tem ca se intreaba daca intr-adevar o iubeste

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×