Sari la conținut
Forum Roportal
VictorN

Copyright la poezii si retete de bucate

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Buna ziua.

Exista copyright la poezii?

Ash vrea sa fac un site cu poezii cum am vazut ca au facut si altii insa nu vreau sa ma trezesc cu vreun proces de la urmasii lui Mihai Eminescu si altii.

La fel ash vrea sa pun retete de bucate, problema este ca atat retetele cat si poeziile le i-au din carti.

Risc sa patesc ceva?!

Va multumesc.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Legea spune ca dreptul de autor se pastreaza cativa ani dupa moartea autorului , nu stiu cati ani sunt in Romania dar probabil au trecut cu mult mai multi ani pentru Eminescu asa ca stai linistit cu privire la autorii mai "batrani" .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Buna ziua.

Exista copyright la poezii?

Ash vrea sa fac un site cu poezii cum am vazut ca au facut si altii insa nu vreau sa ma trezesc cu vreun proces de la urmasii lui Mihai Eminescu si altii.

La fel ash vrea sa pun retete de bucate, problema este ca atat retetele cat si poeziile le i-au din carti.

Risc sa patesc ceva?!

Va multumesc.

Daca de unde iei tu retetele si alte chestii nu este specificat ca toate drepturile de autor revin cuiva si ca trebuie sa ii instiintezi pe ei. Specifici sursa si nu este nimic.

Daca in schimb este facuta aceasta mentiune nu poti publica sub nicio forma nimic fara acordul lor.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

daca nu este copyright este bine...inseamna ca se poate folosi..este free to use...altfel primesti penalizare :roll:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Buna ziua.

Exista copyright la poezii?

Ash vrea sa fac un site cu poezii cum am vazut ca au facut si altii insa nu vreau sa ma trezesc cu vreun proces de la urmasii lui Mihai Eminescu si altii.

La fel ash vrea sa pun retete de bucate, problema este ca atat retetele cat si poeziile le i-au din carti.

Risc sa patesc ceva?!

Va multumesc.

 

Consulta Legea Dreptului de Autor

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×