Sari la conținut
Forum Roportal
geisha

hai sa schimbam parfumuri

Postări Recomandate

hello, everybody.

va propun un topic nou, unde putem sa vorbim despre experienta noastra cu parfumurile si unde putem fiecare sa schimbam parfumurile pe care le-am primit cadou sau le-am cumparat dar nu ne mai plac. vorbesc de parfumuri originale, desigur, dar desigilate, pe care am apucat sa le folosim de cateva ori.

asa, de deschidere..va propun penultimul parfum pe care mi l-am cumparat, acum o saptamana. este un sicily, de la dolce et gabbana. va mai amintiti de monica belucci, facand reclama in corset negru, cu batistuta la gura, inlacrimata si ravasita?

ei bine, ala e.

este o sticla de 50 de ml, plina. m-am dat de vreo trei ori doar. mi-e greu sa-l descriu obiectiv, pentru ca mie nu-mi mai place. nu este un parfum dulce, nu este inecacios, nu este nici fresh. este mai degraba un parfum senzual pudrat. are arome de varf de bergamota si caprifoi apoi iasomie si trandafir. pe pielea mea nu merge. mie mi se face rau cand il simt, imi vine sa vomit. culmea, ca nu e dulce..

astept interesul vostru si sa aflu fiecare ce are de dat..ce tine la oglinda si nu foloseste.

pe curand.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×