Sari la conținut
Forum Roportal
Heto

Dictatura

Postări Recomandate

just for the record:

 

"Constituie contraventie, conform prezentei ordonante, daca fapta nu intra sub incindenta legii penale, orice comportament manifestat in public, avand caracter de propaganda nationalist-sovina, de instigare la ura rasiala sau nationala, ori acel comportament care are ca scop sau vizeaza atingerea demnitatii sau crearea unei atmosfere intimidante, ostile, degradante, umilitoare sau ofensatoare, indreptat impotriva unei persoane, unui grup de persoane sau unei comunitati si legat de apartenenta acesteia/acestuia la o rasa, nationalitate, etnie, religie, categorie sociala sau categorie defavorizata, ori de convingerile, sexul sau orientarea sexuala a acestuia/acesteia."

 

articolul 19 din Legea nr. 48/2002 pentru aprobarea Ordonantei Guvernului nr. 137/2000 privind prevenirea si sanctionarea tuturor formelor de discriminare, publicata in Monitorul Oficial nr. 69 din 31 ianuarie 2002,

Multam ca m-ai informat!!!bine at imi retrag cuvintele despre Hitler si rog adminul sau un moderator sa stearga acel post!!!

Multumesc!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Multam ca m-ai informat!!!bine at imi retrag cuvintele despre Hitler si rog adminul sau un moderator sa stearga acel post!!!

Multumesc!

 

Nu sunt sigura daca te incadrezi, nu am facut dreptul, dar cred ca membri ai comunitatii evreiesti nu ar fi de acord cu tine. Daca insisti sa sterg mesajul, o sa-l sterg. :doh:

 

Si off-topic: mai sa fie, cred ca mai postez fragmentul respectiv si pe la alte topicuri. :flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Shur'tugal sperii copii si nu e frumos.

[edit] ,nu trebuie sa scoti codul penal pentru orice ineptie scoasa din ignoranta si teribilism :flowers:

Editat de Shur'tugal

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu sunt sigura daca te incadrezi, nu am facut dreptul, dar cred ca membri ai comunitatii evreiesti nu ar fi de acord cu tine. Daca insisti sa sterg mesajul, o sa-la sterg. :flowers:

 

Si off-topic: mai sa fie, cred ca mai postez fragmentul respectiv si pe la alte topicuri. :Pe

Te rog sa-la stergi! :oca:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×