Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

si nu exista evrei crestini evreii nu sint natie ci religie . ca sa nu mai zic ca astia sint 99% evrei khazari din stepele rusiei care au primit iudaismul pri 700 -800 dc singurii care mai pot fi numiti evrei biblici si care nu vin sa revendice nimic in palestina sunt evreii etiopieni unde se presupune ca se afla si chivotul legii (vezi moise).

de unde se intorc au fost plecati pe undeva? :)

Cred ca vrei sa contesti natiunea Israel! Cred ca esti dezinformat in privinta asta. Pamantul pe care stau evreii acum este pamantul natiunii Israel si Dumnezeu asa cum a promis in Sfanta Scriptura ia adus inapoi din toata lumea de unde erau imprastiati.

Nu-mi pasa ca majoritatea musulmanilor sunt plini de ura impotriva evreilor si urla ca din gura de sarpe, consider ca Dumnezeul care a creat pamantul se va tine de promisiune si va pazi pe Israel. Toti care urasc evreii vor fi dati de rusine, atunci cand Isus va aparea si va nimici pe vrasmasii lui Israel!

ISAIA 43: 1 ,,Acum, asa vorbeste Domnul, care te -a facut, Iacove, si Cel ce te -a intocmit, Israele!`` Nu te teme de nimic, caci Eu te izbavesc, te chem pe nume: esti al Meu.``

ISAIA 43: 2 Daca vei trece prin ape, Eu voi fi cu tine; si riurile nu te vor ineca; daca vei merge prin foc, nu te va arde, si flacara nu te va aprinde.

ISAIA 43: 3 Caci Eu sint Domnul, Dumnezeul tau, Sfintul lui Israel, Mintuitorul tau! Eu dau Egiptul ca pret pentru rascumpararea ta, Etiopia si Saba in locul tau.

ISAIA 43: 4 De aceea, pentruca ai pret in ochii Mei, pentruca esti pretuit si te iubesc, dau oameni pentru tine, si popoare pentru viata ta.

ISAIA 43: 5 Nu te teme de nimic, caci Eu sint cu tine, Eu voi aduce inapoi neamul tau dela rasarit, si te voi stringe dela apus.

ISAIA 43: 6 Voi zice miaza noaptei: ,Da incoace!` si miazazilei: ,Nu opri`, ci adu-Mi fiii din tarile departate si fiicele dela marginea pamintului:

ISAIA 43: 7 pe toti ceice poarta Numele Meu si pe cari i-am facut spre slava Mea, pe cari i-am intocmit si i-am alcatuit

 

 

Poporul Israel a avut parte de suferinta si va mai avea, insa Dumnezeu este de partea Lui. Oricat se unesc islamicii sa-i desfinteze, oricat doreste presedintele Iranului si alti extremisti sa-i desfinteze pe evrei, Dumnezeu este de partea lor!

Coranul indeamna la ura impotriva evreilor si crestinilor deoarece este de inspiratie demonica si noi stim bine ca diavolul uraste crestinii si evreii.

Ca si crestin iubesc Israelul, iubesc si tarile islamice si-mi pare rau ca islamicii se lupta cu Dumnezeu. Ne straduim sa ducem Evanghelia in tarile musulmane chiar cu pretul vietii, o sa incercam in continuare sa le spunem ca Isus ii iubeste si si-a dat viata si pentru ei.

Editat de cioanas

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cred ca vrei sa contesti natiunea Israel! Cred ca esti dezinformat in privinta asta. Pamantul pe care stau evreii acum este pamantul natiunii Israel si Dumnezeu asa cum a promis in Sfanta Scriptura ia adus inapoi din toata lumea de unde erau imprastiati.

Si ce la cine au furat ei pamantul in vremurile biblice? Cui apartinea acest pamant?

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Si ce la cine au furat ei pamantul in vremurile biblice? Cui apartinea acest pamant?

 

Lui Dumnezeu! Al Domnului este pamantul! Si Domnul L-a dat evreilor!

 

PSA 24: 1 (Un psalm al lui David.) Al Domnului este pamintul cu tot ce este pe el, lumea si cei ce o locuiesc!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Lui Dumnezeu! Al Domnului este pamantul! Si Domnul L-a dat evreilor!

 

Deci recunosti ca e Domnul Evreilor...si nu al crestinilor ...chiar daca crestini au furat textele religioase ale evreilor ...pe Dumnezeu tot nu-l poti fura odata cu ele!

 

Deci crestinii sunt pagani...ei nu au dumnezeu ...din aceasta cauza nici nu pot ei dovedi ca au texte inspirate de EL ...ptr ca acele texte au fost "inspirate" altora cu o mie de ani inaintea de a fi crestinismul inventat !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Si Canaanitii din ce erau, maimute sau Adam si Eva.

Nu stiu, ia raspunde-mi tu. :jester:

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Si ce la cine au furat ei pamantul in vremurile biblice? Cui apartinea acest pamant?

Domnul ia si da cand vrea El. Slava Lui.

 

Nu. Pamantul apartinea Canaanitilor si altor popoare, care locuiau pe el.

Si Canaanitii din ce erau, maimute sau Adam si Eva.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu stiu, ia raspunde-mi tu. :jester:

Pamantul era al lui Dumnezeu si El l-a dat omului!

Pacatul a facut din canaaniti, oameni ai faradelegii, oameni pe care Dumnezeu a hotarat sa-i judece si sa-i pedepseasca. Asa ca le-a luat pamantul si l-a dat evreilor! Pe deasupra pe cei mai multi ia nimicit complet de pe fata pamantului!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Deci recunosti ca e Domnul Evreilor...si nu al crestinilor ...chiar daca crestini au furat textele religioase ale evreilor ...pe Dumnezeu tot nu-l poti fura odata cu ele!

 

Deci crestinii sunt pagani...ei nu au dumnezeu ...din aceasta cauza nici nu pot ei dovedi ca au texte inspirate de EL ...ptr ca acele texte au fost "inspirate" altora cu o mie de ani inaintea de a fi crestinismul inventat !

 

Crestinii il au pe Fiul, Adevaratul D-zeu.

 

Noul T. nu este de la evrei, si daca ar fi fost furat, fi sigur ca era in legea copyrite. :jester:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×