Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Pai daca nu scrie in brosurelele lui, nu crede. :mellow:

 

 

asta poti sa o mai zici inca o data :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Adica eu daca sunt roman nu am avut dreptul niciodata sa devin american deoarece dumneata esti punct de referinta in legi de imigrare!

Ce prostii vorbesti? Oricine poate fi evreu daca doreste, tot asa cum oricine este liber sa fie musulman!

 

 

Statul Evreu are dreptul sa accepte pe cine vrea pe pamantul Israelului. Nu dumneata ai dreptul sa decizi cine este evreu si cine nu!

Cunosc libertatea religioasa in tarile islamice, asa ca te rog scuteste-ma!

Deci inceteaza sa te contrazici ! Oricine are dreptul de a deveni evreu dar dreptul cel mai mare il are acela pe care il accepta statul evreu... :search: ! Nu te baga in problematica evreiesca ca iti prinzi urechiusele! Sfat prietenesc!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pamantul era al lui Dumnezeu si El l-a dat omului!

 

Tot asa zic si musulmanii ...ca Allah a creat pamantul ...bineinteles ptr oamenii sai !

 

Pacatul a facut din canaaniti, oameni ai faradelegii, oameni pe care Dumnezeu a hotarat sa-i judece si sa-i pedepseasca. Asa ca le-a luat pamantul si l-a dat evreilor! Pe deasupra pe cei mai multi ia nimicit complet de pe fata pamantului!

 

Aha ...am retinut ...deci infintarea statului Israel ...e doar primul pass ...pasul al doilea ...este ca trebuie sa ocupe planeta ...cam greu ...dar tinem pumnii!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Tot asa zic si musulmanii ...ca Allah a creat pamantul ...bineinteles ptr oamenii sai !

 

 

 

Aha ...am retinut ...deci infintarea statului Israel ...e doar primul pass ...pasul al doilea ...este ca trebuie sa ocupe planeta ...cam greu ...dar tinem pumnii!

Cea mai mare parte a fost ocupata....mai e putin de munca in asia si orient...dar ..usor...usor... :search:

Editat de zeitgeist

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pai spor la treaba ... eu astept ca Israelul sa fie primut in UE ...si tara noastra comuna sa aibe in centrul ei ...Marea mediterana!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ce mai conteaza ce scrie, nu?

Sa nu se scuze ca nu inteleg duhovniceste, Biblia le raspunde si "materialiceste".

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Definițiile celor 2 tipuri de evrei sunt date clar. Apartenența fizică la etnie nu e importantă. Ei simbolizează custozii Cuv

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×